• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Pozdrav, nije u pitanju Štore već Fiat 415, ali vidio sam u ovoj temi već rasprave o hidrauličnim volanima pa sam odlučio tu postaviti pitanje. Zanima me da li postoji način ili neko ima ideju kako na navedenog fiata ugraditi pumpu za volan, pošto nema isti razvod ko Štore/Uni (slike niže). Možda dupla pumpa ili nešto slično? Sve ostalo što se tiče poluga volana je identično ko na Universalu DT.
 

Prilozi

  • E3B180E6-0344-4AA2-94B1-F458E04E7150.jpeg
    E3B180E6-0344-4AA2-94B1-F458E04E7150.jpeg
    57.5 KB · Pregleda: 27
  • 10458C46-B6DC-4BA3-B91D-D5F249AE8B64.jpeg
    10458C46-B6DC-4BA3-B91D-D5F249AE8B64.jpeg
    57.4 KB · Pregleda: 27
  • DF61F4B9-AC17-4A14-8DA9-042AEE9EEA00.jpeg
    DF61F4B9-AC17-4A14-8DA9-042AEE9EEA00.jpeg
    59.6 KB · Pregleda: 27

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
ja sam na universalu(nisam siguran za model traktora mislim da je 640 dtc) videl duplu pumpu. dvije pumpe na jedan otvor razvoda. radi dobro.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Radi dupla pumpa bez brige, pitanje je samo dali bi ovdje stala zbog blizine hladnjaka, po slikama mi se čini da bi.
Samo kaj dupla pumpa ima i svoje mane . Ako ode jedna, mjenjaju se obje, potreban je još jedan dodatni rezervar za ulje.

Sa zadnje strane neznam kaj je pod onim poklopcom na dva vijka ali vjerujem da je to mjesto za dodatnu pumpu.
Smeta čašica AC pumpe ali to se riješi izbacivanjem iste ili ugradnjom drugačije.

A da je moj, ja bi njemu stavil glavnu pumpu veče litraže, dodal jedan prioritetni ventil i ugradil hidro volan bez puno muke.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
A da se ugradi još jedna remenica na radilicu i pumpa s lijeve strane? Ja sam tako dodao remenicu na u445
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Može se i na taj način riješiti, mene najviše muči ugradnja dodatnog rezervara koji bi isto moral imati filter.... zato i predlažem ugradnju jače pumpe..
Uglavnom, mogučnosti ima dosta, na kolegi je da odabere onu koja mu se najviše dopada i koja mu je najjeftinija za izvesti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,576
Zakaj dodatni rezervar?
Može ulje iz istog usisa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Može i tak, ali meni je logičnije da svaka pumpa ima svoj krvotok. Uostalom, na večini su to odvojeni sistemi.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Po meni jednostavnije staviti mali rezervoar onaj od cca 2litra i riješena stvar, original su bili metalni a sad ima zamjenskih plastičnih, makar to je najmanji problem za složiti od cijevi. A i pumpe imaju gotove, jedino smjer treba vidjeti. PVC REZERVOAR ZA ULJE
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Po meni na traktoru mora biti rezervar od lima minimalno 1 milimetar debelog sa čim večom količinom ulja radi hlađenja, a pogotovo ako je pumpa na motoru.
Ove na remenicu još kak tak.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,844
Pa ovakvu pumpu treba samo presložiti radi smjera okretanja
1660148343139.png
Moram vidjeti tam negdje ima jedna! :unsure: 🤭 kao što je @jocc priložio
 
Posljednje uređivanje:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
@MUHA Sve to stoji ali mu i od plastičnog za prvu silu ništa ne bude, moja traje već nekih 6 godina i još se nije valjda na sreću ništa dogodilo. Svi ti setovi sad nažalost dolaze tako. Ja planiram složiti metalnu al nije još na redu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Nebu mu ništ, ali ja gledam da je to traktor, stroj koji treba ponekad i u šumu, na polju kroz granje..... ako je za u štaglju stajati dobra bude, samo ne dugo prema suncu da bude gledala.

Oni Zetorovi, IMT-ovi .... setovi su do nedavno dolazili sa metalnim rezervarima. Danas može biti da je plastika, a sutra ko zna, možda i bez rezervara dođu 🤭

Gledam sad tu posudu, nebi rekel da ima filter u sebi.
Košta 26 eura, a nosač za nju 22 eura :unsure:
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Hvala na prijedlozima, mislim da bi mi ipak najviše odgovarala opcija s duplom pumpom i novim rezervarom ulja. Naime iako ovaj Fiat ima istu getribu i hidraulik kao Universal, nema zajedničko ulje. U getribi je posebno hipenol, a u kućištu hidraulike hidrol s tim da sam trebao raditi dodatni rezervar za hidrol od cca 2 litra jer u kućište stane cca 3.5l i bilo mi je premalo za kipanje prikolice. Ako bih išao na opciju koju je @MUHA predložio trebao bih novi rezervar od cca 5 litara, a i ovaj od 2L vec zauzima dosta prostora na blatobranu... Ima možda neko link ili zna gdje bih mogao nabaviti takvu duplu pumpu? Mjesta ima, može se za silu odrezati komad zaštitnog lima od kilera.
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Nije baš neko veselje :rolleyes: A koja bi bila ta većeg protoka, koji ventil i kak bi se to sve skupa spojilo? Jer bi u tom slučaju trebao kupiti drugi lajtung za usis iz getribe (onaj s filterom) i napraviti povrat iz kućišta hidraulike u kućište diferencijala. I zamijeniti novi hipenol motornim ili transhidrolom...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Ako se ne varam glavna pumpa je cca 11 kubika, znači tvoju bi trebalo zamjeniti sa pumpom cca 16 kubika.
Da bi točno znali trebalo bi znati koliko kubika je pumpa koja je na traktoru sad.

Veliš da imaš problem sa količinom ulja u hidrauliku tak da to sve skupa otpada jer po mojoj zamisli ti bi koristil ulje iz hidraulike, a ne iz mjenjača. Za to sve skupa bi trebal veči rezervar....
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Dalo bi se to presložiti kak sam gore opisal i onda bi sistem bil ko kod unija/štorea tak da nebi bilo problema s količinom ulja. A koji ventil bi išel?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Dalo bi se, ali u tom slučaju moraš voditi računa da treba i povrat ulja iz hidraulika vratiti u mjenjač.
Jedan dio ulja mora i podmazivati polužje hidraulika..... neznam kak je to kod tebe riješeno i zamišljeno.

Evo link na ventil, ako klikneš ispod slike na one male sličice imaš i šemu spajanja ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh