• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Kad se sjetim kolko muke i truda sam uložil, a bogme i ti novaca.... Nije mi žal, ali dojde mi da zaplačem kaj stoji
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Kolko ja znam nije, ali konzerviran je.
Možda ga zato nisi uočil ;)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Našem ZJ-u samo treba prikolica za frezu, njemu je to čisto dost pošto ima koltivator. Traktore more komotno prodat i kupit brod 👍
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,697
Kad se sjetim kolko muke i truda sam uložil, a bogme i ti novaca.... Nije mi žal, ali dojde mi da zaplačem kaj stoji
Ne treba ti biti žal...zapali kad poželim, znam da je sve dovedeno u red i da "more na mjesec" bez straha.
A kad mi treba, onda i radi.
Konzerviran nije, već radi po potrebi.
Ne puno, ali kad ga trebam, tu je.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Znam, i razumijem te.
Ali složili smo ga da bi ikakvog trebal bez kvara služiti daljnjih 10 let, a bez ozbiljnijeg kvara 20, a on u biti stoji i propada od stajanja ;)
Više si potrošil na izmjene ulja (ako se držiš svog pravila od jedne godine) nego kaj je nafte potrošil od onda.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,697
Prišparam na sebi...njima dam...
Na žalost, puno se stvari promijenilo u tih 10 let... ali sad ga i ne smijem prodati (radi uspomene). A kakva bi tek uspomena "bijeli volan" bil?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Upravo to, o tome baš razglabamo u onoj drugoj temi.
Govorim ti več par let da stoji dole kod Pece ;) Pitaj ga, mislim da je krajnji čas i prilika da ga vratiš
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
A kakva bi tek uspomena "bijeli volan" bil?
Nisam u toku koji je to traktor ali jedini sa bijelim volanom kojeg ja znam je Zetor 2011,ima ga jedan čovjek u susjednom selu kod mene
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
To je od sredine!!! Imal sam na 402 poluservo,onu verziju sa odvojenom pumpom! ,pa to nema veze s vezom a za skoro iste novce!!! Jedino kaj sad sporije dize poluge u ler gasu,ali kad mu dam malo gasa sve radi normalno!!! Uglavnom prezadovoljan!!!

View attachment 53249
ajde kolega volvo, reci ti meni gdje si kupoval djelove i koliko europljana je ta preinaka došla. i kakvi su dojmovi servo ili pomočni servo, kojeg si imal na 402?
 

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
Traktor je 84 godiste!, ja sam ga platio 72 tisuce kn prije cca 2mjeseca!!! E sad!, ja sam na njega stavio radna svijetla cca 1000kuna trgo agencija, zatim servo volan rosi slovenija cca 550 eura i stavio novi set kuplunga hubzin ja misli 2200kn!!! Jedino od toga je problem kvacilo, katastrofa jedva smo ga postelali ,a novi set!!! E sad kaj ne valja jos nismo zakljucili ,dali korpa ,capice ili one 3 osovinice kak ih zovu duge i kratke!! Ukratko zazor je u prirucniku na 1,4 mi smo uspjeli dobit kvacilo na 0,7 !!!!

Kolega Komar!!! U rosi slovenija cca 550eurica!!! Za sad prezadovoljan,imal sam na 402 poluservo,ma to nema veze s vezom!!! Definitivno full hidraulika po meni!,a mane za sad imam, ali to me osobno ne smeta, je da mi zadnja hidraulika radi tek na malo vecim obrtajima posto orbitrol uzima ulje!! Mislim moze i jedno i drugo ali onda imas mali tvrđi volan ,uglavnom stelas protok na prioritetnom ventilu kak zelis da radi!!! I da kad se stela treba naci neku sredinu,jer drukcije radi dok je ulje hladno i gusto i dok je vruce ,tak je bar kod mene!!!! Ali uglavom ja zadovoljan!!!
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
Što je bio problem s onim na 402? Ja imam pomoćni servo na U445 i radi super, susjed ga ima na štore 404 i isto radi dobro.
 

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
Kod mene je razlika ,puno mekši volan!!! Ja ga sad recimo mogu okretat s malim prstom ako treba !!! Dok je ova druga varijanta dosta tvrda,mislim na ove turske poluproizvode!!! Kad sam probal jedno i drugo!!! Po meni full hidraulika za skoro iste novce!!!!
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Mene isto zanima servo sistem. Dali je moguče hidravlični cilindar montirati izmed kotača (ovako kako imaju novi traktori). Neznam, dali ima mjesta ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
Dali je iko imao problema s kvacilom,naime kupio sve novo osim zamasnjaka,ali ga nemozemo nastelat!!! Znaci zazor bi trebao biti 1,4 ili 1,2 ,a mi dobimo nesto tek na 0,7 i uskoro se sve rastela!!! Cim smanjujem zazor pedala sve tvrđa!!! E sad cijeli set je od univerzala 445 rekli su da je to sve isto! Dali je problem u duzini s onim kratkim i dugim osovinama ili debljini lamela ili nesto 3 , al uglavno nesto nije u mjeri s orginalom!!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh