• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
za kupovinu si uzmi nekog tko je imao štore ili universal,barem ce nesto uociti. Dobri su oba dva,ovisno o očuvanosti. Za 504 su jeftiniji dijelovi motora,jaci je. 404 svi navode kao bolji jer je fiat motor, ali sve ovisi o tome koliko ga je tko unistavao. "Upute za štore 402 i 404" su negdje na forumu. Jako jednostavan traktor i dosta jeftin za odrzavanje.
ok potrazit cu nekog ko se razumije a mislio sam kupiti tomu 830 i nekako me privlace ovi store nisu previse masivni a duplaci drago mi je cuti da su jednostavni i jeftini za odrzavanje sad samo jos da uspijem pronaci dobar:partyman:
 

Duby

Član
Tu od
22 Lis 2012
Poruka
33
ok potrazit cu nekog ko se razumije a mislio sam kupiti tomu 830 i nekako me privlace ovi store nisu previse masivni a duplaci drago mi je cuti da su jednostavni i jeftini za odrzavanje sad samo jos da uspijem pronaci dobar:partyman:

ja sam imao tv 732. Ti traktori nisu usporedivi. TV jedino moze frezati bolje,ali puno sporije. Za oranje s tv-om mi je trebalo skoro cijeli dan što sam sad s štoreom napravio za 1,5 sat. U šumi je većinom drvo vuklo tomeka i onda mi je puknuo film i prodao sam ga.
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
ja sam imao tv 732. Ti traktori nisu usporedivi. TV jedino moze frezati bolje,ali puno sporije. Za oranje s tv-om mi je trebalo skoro cijeli dan što sam sad s štoreom napravio za 1,5 sat. U šumi je većinom drvo vuklo tomeka i onda mi je puknuo film i prodao sam ga.

Eh i ja se toga bojim kod tomeka te tromosti neznam dali bi mogao podnijeti taj spori hod:rolleyess:
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Evo citao sam malo ove upute 404 i 504 i vidim jedan mjenjac pa mi nisu jasni oni upiti sa pik.ba sto ljudi uvjek pitaju jeli 1 ili 2 mjenjaca zar ih ima sa dva mjenjaca?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Vjerojatno misle na sistem kako ima IMT, znači sa jednom polugom biraš brzine a sa drugom brzi ili spori hod. Kod štoreta to sve radiš sa jednom polugom.
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
kaze mi tip nemoj kupovat store previse je njezan kupi fiat ili univarsal bolji su, jeli ovo istina?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Ima nježniju getribu od Universala i nešto je lakši, uglavnom bolji izbor je recimo U-445.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
kaze mi tip nemoj kupovat store previse je njezan kupi fiat ili univarsal bolji su, jeli ovo istina?

štore ti ima fiatovu gatreibu točnije od fiata 350special, univerzal ima nešto dorađeniju getribu, skoro ista, nešto sporija i djelomično sinkronizirana...

Po moje je fiat bolji od obadva i ak nađeš dobrog fiata nemoj dvoumit...
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
štore ti ima fiatovu gatreibu točnije od fiata 350special, univerzal ima nešto dorađeniju getribu, skoro ista, nešto sporija i djelomično sinkronizirana...

Po moje je fiat bolji od obadva i ak nađeš dobrog fiata nemoj dvoumit...

Ovi me traktori bas zbunjuju nikad skontat koje je koji ajd pogledajte ovaj na linku jel valja il ne valja jel pravi fiat ili pravi store

http://www.pik.ba/artikal/4243665/traktor-store-404/
 
M

milan74

Guest
bez problema ga registrujes , dovoljan je zaštitni okvir za registraciju. moj ima ljetnu kabinu i registrovan je
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Kod nas je zakon da ako je traktor do 1983 god. bio registriran bez kabine ili zaštitnog luka, onda se isti i danas može tako registrirat.
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
Jel zna netko gdje se spaja dodatni razvodnik hidraulike na štoreu,gdje uzet dovod ulja a gdje spojit povrat?
 

Farbarista

Novi član
Tu od
21 Srp 2012
Poruka
29
Lijep pozdrav ljudi molio bih pomoć ako neko slučajno zna ili ima broj boje za traktor Štore 502
ili da zna gdje se može naći al pretpostavljam da bi to trebala biti neka nijansa Fiat.Evo ovakva:



Uploaded with ImageShack.us pozz
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Sa kojim vi orete plugom na Štoreu 502 ? Muku mučim sa oranjem s tim traktorom. Imam OLT-ov plug 10". Više ne znam da li je do traktora ili da mjenjam plug. Kak ste vi to riješili i kak vama ide oranje sa Štoreom 502.
 
Na vrh