• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Nama je jednom puknuo pojas pa smo ih mijenjali, puknuo je na kraju gdje ima one ušice. Par puta su puknule i one štangice ispod, znam da su brutalno skupe, jednu sam platio u Traktoru Univerzal 95 kn!!!
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Savo samo kupi mekaniju oblogu malo se bržije troši ali puno bolje koči !

Ma radio sam kocnice kada sam ga kupio ima dvije godine i tada sam stavio tvrde al opet sada moram ih radit nemam kocnice na prikolici pa sve trpe one na traktoru. A pokusacu i snjima sa mekim oblogama sada jer sam planirao raditi kocnice na prikolici.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,846
Ak hoćeš pojačati kočnice, rješenje ti je ugradnja diskova ispod felgi, s hidrauličnom komandom. Ručnu ostaviš na pojase...

Ili ugradiš prednje kočnice, kaj planiram napraviti na svojem...jednoga dana.

... Par puta su puknule i one štangice ispod, znam da su brutalno skupe, jednu sam platio u Traktoru Univerzal 95 kn!!!

I nama su pukle obje. Zavarene su kromovim elektrodama i od onda nikad više nisu pukle.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Zanm za takav pokušaj ali je sve završilo u grabi jer su zaboravili nafilati zrak prije izlaska na cestu .
Znači kao servo tj. pojačako kočenja da , ali zrak kao radan kočnica bez akumulatorskog cilindra u službi ručne kočnice ne preporučam .

Ako se i upustiš u takav projekt ne pretjeruj s silom je pojas zna puknuti i kod teže noge

Kopresor imaš ovdje
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=27884

Tak je, slažem se sa kolegom puknutim, ja strgal pojase 4 puta na 504-vorki....

Smeće od kočnica...

Ak ti treba strgati na nitnama pojase samo se javi :icon_e_biggrin: jer kad si na brijegu, noga ne pita za silu....

Da ne pričamo onda koje je to sranje za zamijeniti... (skidanje trube na šarafima od kučišta getribe)....

Ma sranje

ZJ ti je dal kompliciran za izvesti ali jednom riješen problem zauvijek...

Nama je jednom puknuo pojas pa smo ih mijenjali, puknuo je na kraju gdje ima one ušice. Par puta su puknule i one štangice ispod, znam da su brutalno skupe, jednu sam platio u Traktoru Univerzal 95 kn!!!

Koko, jesu to one štangice gdje se španaju kočnice?

U Šmarje pri Jelšah po komade kod Laha ili Vrbeka, te štangice koštaju 15 kn komad s tim da su kaljene...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Kod mene su zavrnuti brenzoni u kuciste pa nije toliko tesko nabaciti. A npr. Ursus c-360 imas sarafe to je prava patnja za nabaciti.
Universal 445 ima sire dobose nego Store pa samim tim ima i bolje kocnice i malo drugaciji sistem.
Meni se desavalo da od mi se iz truba pocne dimiti a tada koce ko lude :)
Imali neko sliku kako izgledaju prednje kocnice na trakotima Fiat i njegovi kopija?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

starcek

Novi član
Tu od
19 Srp 2011
Poruka
22
Ak hoćeš pojačati kočnice, rješenje ti je ugradnja diskova ispod felgi, s hidrauličnom komandom. Ručnu ostaviš na pojase...

Ili ugradiš prednje kočnice, kaj planiram napraviti na svojem...jednoga dana.

...od čega pašeju hidraulične na štokicu?...:(wasntme):
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ak hoćeš pojačati kočnice, rješenje ti je ugradnja diskova ispod felgi, s hidrauličnom komandom. Ručnu ostaviš na pojase...

Ili ugradiš prednje kočnice, kaj planiram napraviti na svojem...jednoga dana.



I nama su pukle obje. Zavarene su kromovim elektrodama i od onda nikad više nisu pukle.

Baš to sam i ja razmišljao! Da li je netko to radio, ima li nešto da paše na šaraf?(moreš misliti:icon_razz:)

Mom starom je pucalo više puta, na ravnom dijelu, tamo di je pigana... Bile su i švasane, ali sigurnije je zamijeniti.
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Danas sam sa multimetrom merio napon punjenja akumulatora. Nakon 24 sata punjenja sa punjačem akumulator je pokazivao napon 12.9 V. Posle paljenja je bio napon samo 13.74 V a meni je to nešto premalo. Takav napon je pokazivao i ukod 700 okretaja isto kod 1500. Da napomenem, na njemu je još rumunjski atelnator, koji ima odvojen regler (stavljen je u kabini). Dali je takav napon punjenja ok ili treba popravak. Ako bi trebal popravak, od kog auta paše altenator, da se stavi drito na nosač bez nekih prepravki a da ima regler več na sebi ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,846
Nekaj si pomiješal.
Poslije 24h punjenja napon bi trebal biti >15V (kolikom strujom je punjen i kakvim punjačem?)

Napon punjenja na vozilu bi trebal biti oko 14.4V kad je akumulator pun.
Neznam koji tip alternatora paše bez preinaka nosača, no ja sam prilagodil alternator od Z101 (Yugo 55) s izradom donjeg novog nosača.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ja sam imao dosta problema s strujom na svojem, čak mi je jednom eksplodirao akumulator zbog crknutog reglera.

Za tu rumunjsko-talijansku tehniku sve to što si napisao je normalno. Napon punjenja treba bit 13-16V. Ja imam neki zamjenski regler sad i on dere 16V, al to nije najsretnije rješenje za akumulator...
Inače kad regler crkne punjenje ide i preko 30V, tak je meni bilo zato mi je i razneslo akumulator...
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Nekaj si pomiješal.
Poslije 24h punjenja napon bi trebal biti >15V (kolikom strujom je punjen i kakvim punjačem?)

Napon punjenja na vozilu bi trebal biti oko 14.4V kad je akumulator pun.
Neznam koji tip alternatora paše bez preinaka nosača, no ja sam prilagodil alternator od Z101 (Yugo 55) s izradom donjeg novog nosača.
.

Napon na akumulatoru sam merio nakon 24 sata od prekida punjenja, jer kod kuče nisam imao multimetar. Na netu sam dobio podatak, da akumulator,ako je dobar treba imati napon oko 12,6 V i da punjenje treba biti oko 14,4 V. A punjač sa kojim sam punio akumulator je neki amaterski ....

ZJ može na pp koja fotka, kako imaš ti na svome traktoru napravljeno i kako je sa instalaciom onda, kada se izbaci vanjski regler ???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,846
Aha, krivo sam te razmel u vezi punjenja i napona.

Evo ti dvije slike. Boljih nemam.
Instalaciju je jednostavno promijeniti: grlo žarulje alternatora mora biti dvopolno, tak da umjesto mase druga strana žarulje ide prema DF alternatora, tak da iskoristiš jednu žicu koja je i išla na alternator (ona koja je išla na relej, a njega možeš i ostaviti ili izbaciti van). Druga (od reglera do četkice alternatora) ostaje neiskorištena, te ju izoliraš.
 

Prilozi

  • Nosač alternatora.jpg
    Nosač alternatora.jpg
    27.6 KB · Pregleda: 296
  • Alternator.jpg
    Alternator.jpg
    30.9 KB · Pregleda: 674

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Danas sam radio sa mojim traktorom Štore 402 super. Upalio je ok, kod rada sve ok, ali kad sam ga na kraju malo poterao preko 1750 okr/min on je počeo trokirati, bacao je i bjeli dim, došlo je i do pucanja na izpuh. U radu je radio do 1500 okr/ min je bilo sve u redu.Kod rada je radio do 1500 okr/ min i tada je bilo sve u redu (paljenje i sam zvuk motora). Sad mene zanima, dali je taj problem uzrokovan sa pišanjem jedne od dizne ili je to problem neizpravne PVP ili pak je nešto drugo ?
Dali dizna može propišati samo kod visokih okretaja, a u ler gasu i do srednjih okretaja radi normalno? Inače na motoru je roto pumpa CAV.
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Evo jedno pitanje ak netko zna u vezi Štore 402. Zanima me koje ulje stavit naprijed u onu posudu gdi je iznad akumulatora?
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
znači bilo koje imam..nebitno je ono 5w,10w itd?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,716
Da, ja obično stavim 15-40 jer je to ulje u motoru i uvijek ga ostane pa usput pronijenim i u filteru zraka.
 

starcek

Novi član
Tu od
19 Srp 2011
Poruka
22
...ja u motor točim ina s-3...to stavljam i u filter zraka...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivan.m

Član
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
54
404,kad je hladno(0 i niže) dugo mu treba da se ugasi indikator tlaka ulja. Imam i manometar koji pokazuje isto tak da je indikator ispravan.
Kad je vruče(30 i više ili jako zagrijan motor i ulje) na leru se hoće ponekad upaliti lampica indikatora, tlak oko 0,5 bara. Dal je pumpa u karteru rekla pa-pa ili?
Hvala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh