• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stroj za mljevenje mesa

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Možda oće a možda neće , nije to križ predviđen za te okretaje i sile , on je na mašini pod kostantnim teretom i okretajima , dolazi do grijanja a samim time može doći i do puknuća , ali nemoj se time previše zamarati , vidje će se u radu , jedino je problem ako pukne baš kada najviše treba , ili radi tako pa ćeš vidjeti ili polako probaj naći neki manji kardančić pa ga pripremi za zlu ne trebalo , ima ih na otpadima dosta od recimo volana
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
Evo zamjenio sam križ od gedora, stavljen kardan .
Sada samo da je materijala.
 

Prilozi

  • Fotografija-0149.jpg
    Fotografija-0149.jpg
    62 KB · Pregleda: 350

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Upravo kak veliš, samo da je mesa za mljevenje. :icon_e_biggrin:
Kaj bu sad, kad je kardan tako jak, u slučaju preopterećenja prvo otkazalo?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ovo mi se čini puno kvalitetnije rijšenje od onoga prvoga , nadam se i tebi , a vjerojatno nije ni neka velika investicija ,,, samo ne vidim da li taj kardan ima nekog lufta u radu zbog ekscentričnosti , što bi morao imati da ne dođe do nekog neželjenog loma
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
Lufta ima dovoljno 5-6 mm na ovom djelu što izlazi iz reduktora.
Kardan je od nekog kamiona, služio je za dizanje kabine.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
to je ok . sad 100 kg mesa u komadu za probu ,,,,,,
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Upravo kak veliš, samo da je mesa za mljevenje. :icon_e_biggrin:
Kaj bu sad, kad je kardan tako jak, u slučaju preopterećenja prvo otkazalo?
Sad je trenutak kad mi forumaši preporučimo da ovaj fiksni kardan zamijeni kardanom sa lamelom. :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Sad je trenutak kad mi forumaši preporučimo da ovaj fiksni kardan zamijeni kardanom sa lamelom. :)
si čital kak forumaši mejnaju žarulju ?


onaj kardan od nasadnih ključea je vil i više nego prejak ..ako si več htio kradan trebao si uhvatiti nekog od volana jugiča , stojadova i sl. modela
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
Znam da je sasvim dovljno jak i onaj zglob od gedora, ali mi se znalo desiti da nešto zablokira, pa sam morao vratiti malo u lijevo da se odbloka.Nije mi jasno šta se desilo,ali mislim da je uzrok bio šta je reduktor bio niži od mašine za 5mm.Ali eto sad je sve 5.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Super s 5, lijepo odrađeno i puno je bolje nego prije. Jako mi se sviđa prihvat mašine na klinove.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,736
Ma slab ti je taj križ.
Trebal je biti od kamionskog kardana:D:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Znam da je sasvim dovljno jak i onaj zglob od gedora, ali mi se znalo desiti da nešto zablokira, pa sam morao vratiti malo u lijevo da se odbloka.Nije mi jasno šta se desilo,ali mislim da je uzrok bio šta je reduktor bio niži od mašine za 5mm.Ali eto sad je sve 5.

Očito neki ne žele shvatiti da predviđanja o teh. ispravnosti i zdržljivosti su bila potpuno realna , :icon_eyes: a ovaj sigurno nije pre jak jer nije PRE velik gabaritno , nićemu ne smeta velićinom , pa neće ni snagom :icon_idea:
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
wiv915.jpg

21ex7pc.jpg

117xs3b.jpg


Ovo sam radio jednom kolegi, reduktor je kupio ali nije bas vican bravariji i ne stigne. inace motor 800 w od hidropaka, ne gusi se, ne grije, ne steka. Masina se skida pomocu dva vijka jedan na puzu a drugi drzi posebno dasku na koju je pricvrscena masina na postolju, odsarafi se matica(kasnije zamjenjena leptir maticom) i pomakne flah u stranu i masina je skinuta. Bila je spojena i dvosmjerna sklopka, ali remen i puz popapaju puno snage a u suprotni smjer motor ima manje snage tako da nije mogao okrenuti masinu. On je jos napravio i zastitu oko remena. Kad budem imao vremena slikam svoju, motor od dizalice, u puzu urezan navoj M10 i otokaren vijak od poboljsanog celika, gedora 17 i zglob od gedore.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ko bombon, znači pripreme za krvavi dan su u punom zanosu , pardon zamahu ....xd
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Prebrz motor, grijat ce se taj amaterski reduktor, nece to biti za susjede...

Najbolje varijanta el. motor sa odogovarajaucom redukcijom, spojis osovine i to je to, manja, lakse, pouzdanije,
 
Posljednje uređivanje:

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Mogao sam mu nabavit motor od dizalice za 200 kn ali kaze on bolje ce kupit reduktor za 500 kn. Inace taj reduktor ne bih preporucio nikom, u puzne reduktore treba ici ulje a ne totmast, nakon 30 kg mesa ugrije se da ne mozes ruku drzat na njemu
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Evo i slike od moje
mhg0p.jpg

nwfybl.jpg

2yphlrm.jpg

Jedini trosak grebenasta, staru dizalicu sam imao i gedore isto. Inace kad se koristi motor od dizalice treba ga otvoriti i skinuti kocnicu,jer cijelo vrijeme koci motor i oduzima snagu. Kocnica je disk na osovini motora sa nalijepljenom ferodom i opruga ju drzi naspananu cijelo vrijeme na zadnji dekl motora.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,736
Kaj se ne podgrijava i ne zaustavlja taj motor u trajnom pogonu?
 
Na vrh