• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stroj za mljevenje mesa

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Zato je i nož "zubat"...

Posudis a onda kad tebi treba se cudis...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Za kvalitetnije meso upotrebljavam ovakve s tri rupe u kombinaciji s nožem koji ima samo dva krilca. Za masnije (obično ga je oko 1/4-1/3) ide na sitnu šajbicu (5 ili 6 mm) i nož s 4 krilca. Potpuno sam zadovoljan. 🥰
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,288
I mi imamo onu šajbu sa tri rupe koju nam je uvalio trgovac, isprobali smo ali nama ne odgovara.
Neznamo ni čemu točno služi ta šajba !?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
I mi imamo onu šajbu sa tri rupe koju nam je uvalio trgovac, isprobali smo ali nama ne odgovara.
Neznamo ni čemu točno služi ta šajba !?
Kak sam napisal, nama služi za mljevenje kvalitenijeg (nemasnog) mesa za kobasice. Pločica je br. 10. Dio mesa mora biti sitnije mljeven da se masa blje poveže. Imamo i pločice s dvije rupe koje idu u kombinaciji s nožem s 4 krilca, ali više volim ovu s 3 rupe i nož s 2 krilca.
Ako si zadovoljan drži se načina na koji radiš, a ako nisi ili voliš isprobavati, vrijedi probati. Malo je više posla kod sortiranja mesa za jenu ili drugu pločicu, ali mi tak volimo i zadovoljni smo.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,288
@iwanho
Kad češ raditi kobasice, napravi mali snimak kako radi ta šajba sa 3 rupe.
Baš me zanima. :).
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bum, ak se bum zmislil. Ipak su mi u tom trenutku prva briga gosti-pomagači, Ne daj Bože da im se grlo posuši.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Ovak ti se kopira poveznica na Youtube:
1639342973915.png
 
Na vrh