• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stroj za mljevenje mesa

Becka Skola

Novi član
Tu od
9 Stu 2012
Poruka
12
Evo ekipa napravio sam stroj za mljevenje mesa.

Prerada od veš mašine. Te veš mašine su zakon, možeš od njih načinit čuda.

Ugs sve se vidi na slikama, kardan je od nekog auta, mislim da ne neka alfa rome u pitanju.

Motor je 1,1 kw 3 fazni sa neke vodene pumpe. Pokusao sam sa motorm od ves masine, ide ali komadici mesa moraju biti manji i jedan po jedan se ubacivat i nekada zasteka.

Masina je ona rucna, sam se zašarafi na rupe, a osovina od mašine tamo di je ručka gurne se u kardan i stavi šplenta

Ako koga šta zanima nek pita

S ovim motorom nema problema.

50 ak kg mesa se izmelje za 10 ak min.

Nije pofarbana ( nije mi se dalo ) ali vec par godina radi ko urica

https://docs.google.com/open?id=0B4gKoe3cuoeKODRENnFiLTZzUnc
https://docs.google.com/open?id=0B4gKoe3cuoeKTDNQckY4czdsSFk
https://docs.google.com/open?id=0B4gKoe3cuoeKel9jel8wVGhpSXc
https://docs.google.com/open?id=0B4gKoe3cuoeKelNIZzVuN0RmYUU
 
Posljednje uređivanje:

vinogradnik

Član
Tu od
31 Lis 2010
Poruka
51
nisi cuo za motor sa reduktorom

Možda ovakvo rješenje...elektro motor i reduktor od građevinske dizalice , reverzibilna sklopka i vozi Miško !!!


19405655.jpg



19405656.jpg



19430810.jpg



19430811.jpg
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
tako nesto je i kod mene, koliko kosta taj el, motor sa reduktorom, i koliko okr/min ima
 

Becka Skola

Novi član
Tu od
9 Stu 2012
Poruka
12
Možda ovakvo rješenje...elektro motor i reduktor od građevinske dizalice , reverzibilna sklopka i vozi Miško !!!


Ovo je ok. Imao sam neku takvu ideju ali jebi ga ovo sam sve imao doma i napravio s nula kuna.
A nije li malo sporo to od dizalice.

I ja sam jos kontao stavit jedan lezaj izmedu plastike i puža ako kuzis na sta mislim da se plastika ne izdere. vidio sam one tanke lezaje za par kuna.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
I ja sam jos kontao stavit jedan lezaj izmedu plastike i puža ako kuzis na sta mislim da se plastika ne izdere. vidio sam one tanke lezaje za par kuna.

Nema potrebe stavljati nikakav ležaj, kad je izlazna osovina reduktora u istoj osi sa pužem mašine!
Više se haba plastika, kad ručno motaš mašinu...
Ležaj obično stavljaju, kad vrše prenos preko nekih remenica...viđao sam ih dosta, na mašinu je remenica od bubnja veš mašine, a na el.motor neka mala i preko kajiša!
Fujjjj...bem ti ja tu kobasicu kad mi SKF-ova mast iz ležaja poboljšava aromu kobasica...:lol:
Samo kad pomislim...nije mi dobro...
Tako da je moj predlog...bez ležaja!

@vinogradnik Tomo - svaka čast za mašinu :supz:
Odlično odrađena...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
ma samo bronaznu piksu staviti, kod men je reduktor tak da nema potrebe, nije skup taj reduktor i brzina je ok, koja je snaga. Ja sam svoj platio 90 EURA.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
To bolje da si na otpad otpeljal i vagnul. Za te pare kupil bi makinicu i pol
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Malo je prašina pala tokom godine na makinu, al uskoro čišćenje:) .Inaće motor s reduktorom od muzilice ( rashodovane-0 kn) ,i kineska mašina 32 u Pevecu pred par godina više se ne sječam cijene.Sve se skupa vrti nekih 60 okretaja/ min , i zadovoljan sam sa dobivenim za te novce. Nije neka super kvaliteta i izrada ,ali radi odlično.
 

Prilozi

  • PB210002.JPG
    PB210002.JPG
    61.4 KB · Pregleda: 10,661
  • PB210001.jpg
    PB210001.jpg
    54.6 KB · Pregleda: 10,647

Becka Skola

Novi član
Tu od
9 Stu 2012
Poruka
12
Nema potrebe stavljati nikakav ležaj, kad je izlazna osovina reduktora u istoj osi sa pužem mašine!
Više se haba plastika, kad ručno motaš mašinu...
Ležaj obično stavljaju, kad vrše prenos preko nekih remenica...viđao sam ih dosta, na mašinu je remenica od bubnja veš mašine, a na el.motor neka mala i preko kajiša!
Fujjjj...bem ti ja tu kobasicu kad mi SKF-ova mast iz ležaja poboljšava aromu kobasica...:lol:
Samo kad pomislim...nije mi dobro...
Tako da je moj predlog...bez ležaja!

@vinogradnik Tomo - svaka čast za mašinu :supz:
Odlično odrađena...[/

I ja mislim da netreba, ali ona plasticna piksa na masini bi
Se mogla habat posto na nju djeluje sila od puža kada melje, mada
Se ipak sve podmazuje sa mesom, ali opet nebi htio da se za 5 god izdere pa
Da se onda opet moram jebavat s tim

To bolje da si na otpad otpeljal i vagnul. Za te pare kupil bi makinicu i pol

E jebi ga Bajo, da sam se rodio ko Rockfeler platio bi da mi netko
Donese izmljeveno meso, zato ne trabunjaj.

nisi cuo za motor sa reduktorom

Ma redukror je najprakticniji, sam kod mene bi bilo jeftinije
Kupit dvije plavuse da melju neg reduktor, u toplesu :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Čekaj da ja poslikam svoj pakleni stroj. Da vidimo kolko bi on vredil na otpadu.:lol: Ima nekih stotinjak kg. Al to ima jednu veliku prednost. Kad ljudi čuju da imam faširku na struju svi pitaju jel mogu posuditi. E sad da se ne zamjeram kažem može. Jel moram govoriti da ju još niko nije posudil:finga:
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Sreačom imam prostoriju koja se koristi samo za kolinja Tak da nije problem:lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
E jebi ga Bajo, da sam se rodio ko Rockfeler platio bi da mi netko
Donese izmljeveno meso, zato ne trabunjaj.
Prvo. ne prostači jer ovo čitaju i neobrijani
Drugo, ja sam ovde natrabunjal koji post više od tebe
Treče, meni ovo izgleda ko tokarski stoj za drvo
četvrto, pogledaj malo ove druge uratke
itd .....................

Živ ti meni bio i mnogo mesa samljeo
 

vinogradnik

Član
Tu od
31 Lis 2010
Poruka
51
Malo je prašina pala tokom godine na makinu, al uskoro čišćenje:) .Inaće motor s reduktorom od muzilice ( rashodovane-0 kn) ,i kineska mašina 32 u Pevecu pred par godina više se ne sječam cijene.Sve se skupa vrti nekih 60 okretaja/ min , i zadovoljan sam sa dobivenim za te novce. Nije neka super kvaliteta i izrada ,ali radi odlično.

Jeli ti taj motor i reduktor od muzilice Virovitica , baš me jedan traži da mu to napravim , imaš li dvosmjernu sklopku ?
 

Becka Skola

Novi član
Tu od
9 Stu 2012
Poruka
12
Jeli ti taj motor i reduktor od muzilice Virovitica , baš me jedan traži da mu to napravim , imaš li dvosmjernu sklopku ?

Stroj je super, ali zasto mora imat dva smijera vrtnje

Prvo. ne prostači jer ovo čitaju i neobrijani
Drugo, ja sam ovde natrabunjal koji post više od tebe
Treče, meni ovo izgleda ko tokarski stoj za drvo
četvrto, pogledaj malo ove druge uratke
itd .....................

Živ ti meni bio i mnogo mesa samljeo

Nemoras onda necije izrade na otpat slati, koliko god da
Postova napisao

Zivio
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Krivo sam te razumio Vinogradnik, nema drugi smjer okretanja,jedino se sklopka okreće u oba smjera beskonačno.
 
Na vrh