• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Strojevi za proizvodnju peleta(peletirke)

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
ma po glavi mi prolazi stalno nesto u stilu mijesanja kukuruzne silaze, dodati slamu,pa opet suhu repicu,itd,smanjuje se postotak vlage,uglavnom konkretno mislim na suhu tvar,a ne sa visokim postotkom vlage...

Ako bi miješao suho i mokro, suho će ti ispljesnjivit. a što se tiče repice, ostataka suncokreta, slame, duhana pa čak i suhe silirane kukuruze možeš to miješati. Kad bi i imao peletirku, ne znam koliko je isplativo silirati pa onda peletirati. Jer silirano je u biti agro sječka plus sve ostalo.
I kažem slamu, kukuruzovinu i ostale poljoprivredne ostatke koriste u velikim sustavima za grijanje i proizvodnju struje. Baliranje i jednostavniji transport i skladištenje.

Ne mogu se sada sjetiti, ali sam vidio kako su u Slavoniji napravili centralno na bale sijena/slame u plinskom spremniku i trpaju unutra tri kockaste bale ujutro i tri navečer. Za zimu im treba oko 1000 bala. Ako imaš vremena probaj naći taj video.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
hvala na informaciji,mislim razmisljam na glas,nista konkretno,ali vrtim si neki film u glavi jer plin je nenormalno skup,a mi trosimo dosta plina preko zime,pa gledam o alternativama
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ima li neko nekog napretka po pitanju ove teme?
Zima je . :^):
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kad treba samo dobro stisnut,dal bi bio cepač od 10 tona od neke koristi za taj poso.Umjesto sekire okrugli nastavak koji bi tlačio piljevinu u cevi,samo smislit na koji način vadit stisnute komade.Ideja možda i nije tak loša:icon_scratch:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kad treba samo dobro stisnut,dal bi bio cepač od 10 tona od neke koristi za taj poso.Umjesto sekire okrugli nastavak koji bi tlačio piljevinu u cevi,samo smislit na koji način vadit stisnute komade.Ideja možda i nije tak loša:icon_scratch:
malo ti je 10 tona ,ja sam o tome maštao i u preši nekih 15 tona mislimda je ispalo nešto oko fi 60 ..i to bi bilo labavo

kod pritiska a mora biti neka temperatura iz drva se izlučuje neka tvar kojoj se sad ne mogu sjetiti imena:icon_anal: , ona služi kao vezivo
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
i ima samo jednu manu...neveselo gori!
...trebaju mu više temperature da se počne uplinjavat...jer ne gori niš nego samo plinovi!
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
240-250 KM (120-130 €) u fabrici, za vece kolicine se da dogovarati oko cijene i prevoza
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,710
U HR je bruto cijena veća za cca 50...60%!!!
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Zato sto moraju i oni koji kod vas prodaju nesto zaraditi, jer dosta ga ide od nas za hrvatsko trziste. Stvar je u tome sto se na vasem trzistu nalazi pod imenom prodavca, a ne proizvodjaca i vode ga kao domaci proizvod. Ja imam pet razlicitih ambalaza ovisno o trzistu koje dizajnira kupac.

A imas i kod nas nekih basoslovnih cijena peleta i preko 200 €. Uglavnom svasta se nadje na trzistu
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
619
+Ja imam pet razlicitih ambalaza ovisno o trzistu koje dizajnira kupac.

A nesto se bakcemo oko toga haha

Ozbiljno, koliko toga proizvedete, daj koju više o tome. Prodajete i brikete? Nedavno sam kod Drvosječe u Mostaru uzimao brikete po 225KM/t a ovi što kod nas nas lože pelete kupuju po Hercegovini i sa povratom poreza izađe mrvicu više od kune po kilu.
Nego zanima me, ovi kod Drvosječe nisu imali nikakvu deklaraciju, prvi puta kada smo uzeli dvije tone bili su tamni a drugi puta pet tona i bili su svijetli izvana, sve u par dana razlike. Nemaju u Mostaru lagera ništa na ogrijevu, sve se odmah rasproda. U oba pakovanja je cca 10,5kg ali su ovi tamni kraći bar 5cm, nabijeniji i kompaktniji, no nema vidljive razlike u kaloričnosti ili količini pepela. Vidim da neki na piku, oglasniku pišu da su tamni kao loši jer da se tu melje i kora. Jel istina to ili je samo do vrste drveta?
 

Najnoviji postovi

Na vrh