• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stržna kosa ili roto kosa

S

staffmen

Guest
pa gle ako su jedan ili dva noza a zahvat je 80 onda ce kosit 80cm
nema veze kolko nozeva imas.
jedino kaj ce mtk lakse zavrtit dva manja noza nego jednog velikog.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
ma ja se samo zaje...neznam ja o koslilicama nista a da cu kupit cu smao je pitanje kada a kada kupim onda cu znat reč kako i zasto
 
Posljednje uređivanje:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Imam IMT 539 ali kako strižna ne kosi pozadi jedino da ima vlastiti pogon.

onda samo motokultivator sa kosom dolazi u obzir.muta,labin.imt itd... ali kako čitam za košnju su najbolje muta gorenje
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
a neznam ne gledam tako često ali ono sta vidim su obično za kosom i obično su binzinci od 8 konja
 

mountain

Član
Tu od
28 Tra 2010
Poruka
63
roto kose

Koju roto kosu uzeti za IMT 533 i kakav je na bregovitom terenu za košnju?

Pitam zato što imam priliku uzeti jedan, a ne razumijem se u traktore (još). :)
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Koju roto kosu uzeti za IMT 533 i kakav je na bregovitom terenu za košnju?

Pitam zato što imam priliku uzeti jedan, a ne razumijem se u traktore (još). :)

o kojoj se kosi radi? koja marka i koja velicin aimas ih 135 165 185 za ferka 135 i previse...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
o kojoj se kosi radi? koja marka i koja velicin aimas ih 135 165 185 za ferka 135 i previse...

a na koju ti kosu misliš? bibnjastu, diskastu?

roto kosa sa tri noža, 150cm tjera i u pol metra trave bez imalo muke, isprobano.
 

mountain

Član
Tu od
28 Tra 2010
Poruka
63
a na koju ti kosu misliš? bibnjastu, diskastu?

roto kosa sa tri noža, 150cm tjera i u pol metra trave bez imalo muke, isprobano.

Kad sam rekao da imam prilike uzeti jedan, mislio sam na to da imam priliku kupiti taj traktor, a o kosama koje pašu gore i koje on može tjerati nemam pojma pa oko toga i trebam savjet. :)

Imam oko 2ha što ravnog platoa, što brega u Zagorju.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ja sam bornu pitao na koju kosu misli kad je reko da je i 135 previše, a imaš kućne kosilice od 60cm i 5 konja.

druga stvare je bubnjasta i diskasta kosa ili malčer, to nikako preko 135 cm kaj se fergija tiće...

običnu roto kosu goni 150cm bez greške...

a ako imaš jako strme brege, uzmi nekaj sa duplom vučom jer nećeš moć prdnut sa ferkom na rosi...
 

mountain

Član
Tu od
28 Tra 2010
Poruka
63
Nije jako strmo, a tamo gdje i je malo strmo pretpostavljam da bi bez problema išlo nizbrdo. :)

Daj neke proizvođače i modele za koje misliš da gore pašu, npr. ove od 150cm, da znam dalje istraživat. :)

Nema baš tih stvari na netu, npr. koji priključci idu na koje traktore, osim ovako po forumima.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ja sam bornu pitao na koju kosu misli kad je reko da je i 135 previše, a imaš kućne kosilice od 60cm i 5 konja.

druga stvare je bubnjasta i diskasta kosa ili malčer, to nikako preko 135 cm kaj se fergija tiće...

običnu roto kosu goni 150cm bez greške...

a ako imaš jako strme brege, uzmi nekaj sa duplom vučom jer nećeš moć prdnut sa ferkom na rosi...

kakva je to obicna roto kosa?

Kad sam rekao da imam prilike uzeti jedan, mislio sam na to da imam priliku kupiti taj traktor, a o kosama koje pašu gore i koje on može tjerati nemam pojma pa oko toga i trebam savjet. :)

Imam oko 2ha što ravnog platoa, što brega u Zagorju.
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/roto-kosa-oglas-4319747
ovo je za ferka stim da ovi imaju po 3 noza a ne 2 sto je bolje...inace to mi je od susjeda kosa a proiizvodac neznam znam sa je sirine 165...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mountain

Član
Tu od
28 Tra 2010
Poruka
63
evo ovakva, mada to zovu i malčer, al onda su i one vrtne kosilice malčeri...



@mountajn - u ovoj temi od samo 100 stranica ti piše jako puno svega, i kad to pročitaš, bit će ti sve jasno, i budeš se lakše odlučio za dalje

http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16140

Hvala, budem proučio.

Uzeo bi upravo ovo što si naveo u prethodnom postu, na temelju prethodnih čitanja (nešto se jesam informirao), ali ne znam koji modeli pašu na imt533 i koji od tih su najboljeg omjera cijene i kvalitete (kupio bi polovno). :)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
u navedenoj temi "Malčeri" je ekipa raspravljala o kvaliteti pojedinih roto kosa,
ja recimo na prolječe kupujem 150cm, imam isto IMT 533, bez duplog kvačila, pa ču kupit i kardan od 900kn koji propušta vrtnju osovine kosilice i kad ti isključiš kardan.

kod nas u okolici Karlovca onakva kosilica sa slike i 150cm širine košta 6800kn.
 

mountain

Član
Tu od
28 Tra 2010
Poruka
63
u navedenoj temi "Malčeri" je ekipa raspravljala o kvaliteti pojedinih roto kosa,
ja recimo na prolječe kupujem 150cm, imam isto IMT 533, bez duplog kvačila, pa ču kupit i kardan od 900kn koji propušta vrtnju osovine kosilice i kad ti isključiš kardan.

kod nas u okolici Karlovca onakva kosilica sa slike i 150cm širine košta 6800kn.

To je korisna informacija, ovo za kardan. A reci, koji je to model kosilice?
 

Najnoviji postovi

Na vrh