• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stržna kosa ili roto kosa

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Koju roto kosu uzeti za IMT 533 i kakav je na bregovitom terenu za košnju?

Pitam zato što imam priliku uzeti jedan, a ne razumijem se u traktore (još). :)

za kaj tebi treba kosa? Jel misliš pokosit pa to poslije osušit ili ti je bitno da očistiš njivu i da nemaš više brige sa sušenjem?
 

mountain

Član
Tu od
28 Tra 2010
Poruka
63
za kaj tebi treba kosa? Jel misliš pokosit pa to poslije osušit ili ti je bitno da očistiš njivu i da nemaš više brige sa sušenjem?

Bitno mi je očistit njivu, zato i tražim roto kosu.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
znači nemaš to namjeru poslije spremat i davat kravama jest. Ako je tako onda traži roto malčer a ne roto kosu. Za bubnjaste kose obično kažu roto kose pa da nebi imao zabune kad dođeš u trgovinu tražit roto kosu.
 

mountain

Član
Tu od
28 Tra 2010
Poruka
63
znači nemaš to namjeru poslije spremat i davat kravama jest. Ako je tako onda traži roto malčer a ne roto kosu. Za bubnjaste kose obično kažu roto kose pa da nebi imao zabune kad dođeš u trgovinu tražit roto kosu.

Uzeo bi nešto preko oglasnika, roto malčer naravno (iako su malčeri nešto sasvim drugo), ali nemam pojma koji modeli od ovih što su npr. na njuškalu idu na imt-a (ne piše pored svih). :)

Al' dobro, tek sam u fazi planiranja, tako da još ima vremena.

I da, nemam namjeru davat kravama. :)
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Uzeo bi nešto preko oglasnika, roto malčer naravno (iako su malčeri nešto sasvim drugo), ali nemam pojma koji modeli od ovih što su npr. na njuškalu idu na imt-a (ne piše pored svih). :)

Al' dobro, tek sam u fazi planiranja, tako da još ima vremena.

I da, nemam namjeru davat kravama. :)

ovakvu kosu sta je ovdje na slici zeleno zuta, je moj prijatelj dao 4000 kuna za polovnu.Dosao mi je kosit njivu koja nije bila obradiva 3-4 godine sa imt 539 i takvom kosilicom i mogu reci da mu nje bilo svejedno vrti on nju ali i fucka a kamoli za 533 ja mislim da je 150 cm malo previse za roto malcer kosu...
 

mountain

Član
Tu od
28 Tra 2010
Poruka
63
ovakvu kosu sta je ovdje na slici zeleno zuta, je moj prijatelj dao 4000 kuna za polovnu.Dosao mi je kosit njivu koja nije bila obradiva 3-4 godine sa imt 539 i takvom kosilicom i mogu reci da mu nje bilo svejedno vrti on nju ali i fucka a kamoli za 533 ja mislim da je 150 cm malo previse za roto malcer kosu...

Kaj onda preporučaš, 135cm?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
po meni je bolja opcija uzet siru, dakle tih 150 ili cak i vise pa ako udjes u neku veliku masu ides pola traga, brzina nize ako treba i dodjes na isto kao i sa uzom.
a opet u slabijoj masi ti se sa tih 20+ cm brzo napravi vremenska razlika..
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
po meni je bolja opcija uzet siru, dakle tih 150 ili cak i vise pa ako udjes u neku veliku masu ides pola traga, brzina nize ako treba i dodjes na isto kao i sa uzom.
a opet u slabijoj masi ti se sa tih 20+ cm brzo napravi vremenska razlika..

potpisujem!
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
samo sta treba pazit na onu usta bi a guzica nemoze heheh da ne sahrani traktor brzo!

donesi ti na prolječe kakvu suhomesnatu deliciju do mene da ju sahranimo,
a ja ću tebi demonstrirat kako 533 i 150 cm roto malčer sa 3 noža usklađeno plešu.

Može stari?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
donesi ti na prolječe kakvu suhomesnatu deliciju do mene da ju sahranimo,
a ja ću tebi demonstrirat kako 533 i 150 cm roto malčer sa 3 noža usklađeno plešu.

Može stari?


Ma vjerujem ja tebi da to ide ,ali meni se cini da je njemu to ipak malo previse!
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
kod ovog malčera od 150cm ti lijepo piše da stroj treba imat minimalno 22kW, a moj 533 ima 26kW.

a takođe ti i ovdje piše na ovoj stranici koliko stroj treba imat kW za diskaste kose http://www.se-kra.hr/index.php?Action=Inventory&Item=104

znači, nije bitno dal se stroj zove Ursus, Zetor, Belaus ili IMT, nego je bitno koliko ima kW.

i evo jedan video kompozicije, samo ne znam kakav je malčer, i mislim da ga frajer bespotrebno drži u previsokim okretajima...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=XznAPxRyP1U&feature=endscreen&NR=1[/YT]
 

mountain

Član
Tu od
28 Tra 2010
Poruka
63
kod ovog malčera od 150cm ti lijepo piše da stroj treba imat minimalno 22kW, a moj 533 ima 26kW.

a takođe ti i ovdje piše na ovoj stranici koliko stroj treba imat kW za diskaste kose http://www.se-kra.hr/index.php?Action=Inventory&Item=104

znači, nije bitno dal se stroj zove Ursus, Zetor, Belaus ili IMT, nego je bitno koliko ima kW.

i evo jedan video kompozicije, samo ne znam kakav je malčer, i mislim da ga frajer bespotrebno drži u previsokim okretajima...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=XznAPxRyP1U&feature=endscreen&NR=1[/YT]

Uf, da mi je takav stroj. :)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
pa čovik ima za kosit livadu ak sam ja skužil, a ne bagremovu šumu, i uzmi tog svog mtd-a a ja ću tu kosu 150cm, pa da vidimo ko će bit prije gotov sa košnjom livade...

mountain@ ja sam ti sve rekal kaj znam, a kako bornakutina kaže, bilo bi najbolje da prije kupnje probaš, pa češ si dočarat jel to igra ili ne...

over and out
 

Najnoviji postovi

Na vrh