• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stržna kosa ili roto kosa

B

BAGERISTA

Guest
Ne,,,ja imam kakov konj više,(ako ne u traktoru,,onda gori na sidači:lol::lol::lol:)...,,pa ču s punim,,,,,,da derem...:rolfer::rolfer:
 

mountain

Član
Tu od
28 Tra 2010
Poruka
63
mountain@ ja sam ti sve rekal kaj znam, a kako bornakutina kaže, bilo bi najbolje da prije kupnje probaš, pa češ si dočarat jel to igra ili ne...

over and out

Naravno, hvala svima na odgovorima. :)

Jedino me još muči koju marku kose uzeti, što je kvalitetno, a što je smeće?
 
B

BAGERISTA

Guest
Nešto,,,,za šta imaš čim bliže dijelove(u slučaju kvara),,.....nači pristupačniji jeftiniji,,
Sve šta je marka bolja(razvikanija:roll:),,,to je stroj papreniji...na cijeni

Malo si poglej,,,i onda u nabavu,,,dli novo misliš uzimat, ili polovno..:scratch
 

mountain

Član
Tu od
28 Tra 2010
Poruka
63
Nešto,,,,za šta imaš čim bliže dijelove(u slučaju kvara),,.....nači pristupačniji jeftiniji,,
Sve šta je marka bolja(razvikanija:roll:),,,to je stroj papreniji...na cijeni

Malo si poglej,,,i onda u nabavu,,,dli novo misliš uzimat, ili polovno..:scratch

Vjerojatno polovno.
 
B

BAGERISTA

Guest
Šta češ delat s njim,,,,ako je za kosit travu,,,onda slobodno deri na ovaj naš,hrvatski proizvod,,(crno-crveni,,nemogu se sijetit kako se zove),,,,,meni je žao,da ga nisam uzeja,,jer ga ljudi hvale,,(ooni koji rade normalno),,,a ako češ do daske i lupat s njima bilo kuda,,,nijedan neče izdražat,,,,,,govorim o amaterskima....:rolleyess:


Čekaj kupuješ malčer,,,,s čekičima,,,ili sa "Y" noževima,,,i koji traktor imaš,,,,vidim da se priča o 5333,,čini mi se..:shock:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Čekaj kupuješ malčer,,,,s čekičima,,,ili sa "Y" noževima,,,i koji traktor imaš,,,,vidim da se priča o 5333,,čini mi se..:shock:

bager, koji tip je ova tvoja kosa?
 
B

BAGERISTA

Guest
Sad da definiramo,,,,,,,,,,,ovo je malčer,i ima Y noževe umisto čekića....
A kosa je za mene ovo,,,(e sad neki reču strižna,neki samo kosa),,valjda čermo se rzumit kako,,,,,
evo kose..


Uploaded with ImageShack.us


evo malčera i marke.......


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Ča biš kupija..........:mrgreen::mrgreen:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
još jedna plača i 8000kn je na kupu, vjerujem da je taj malčer sa Y noževima duplo skuplji od roto malčera...

roto malčer 150cm će me doč 6800kn, i kardan koji propušta u jednom smijeru slobodnu vrtnju je 900kn.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Mislim da sam negdje več pisal....u glavnom, moj bratić posjeduje IMT539 i Maschio 160cm horizontalni malčer sa batovima. On ga koristi u voćnjaku i poslije rezidbe. kosi jednom u mjesec-mjesec i pol dana, dakle trava naraste do nekih 30cm. a traktor radi, čini mi se 2-3 spora, a gas na iberu. Hoću reči, ti horizontalni malčeri su puno robusniji ali u zahtjevaju i dosta više snage. taj posao koji on radi, komotno bi radio roto(vertiklani) malčer(kosa). On planira kupit ozbiljniji traktor pa je uzeo takav malčer.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
horizontalni malčeri su puno robusniji ali u zahtjevaju i dosta više snage. taj posao koji on radi, komotno bi radio roto(vertiklani) malčer(kosa). On planira kupit ozbiljniji traktor pa je uzeo takav malčer.

e, a ja sam agaciju počistio sa trimerom, i kupinu također, i sad samo trebam kosit čim trava dođe do nekih 30 cm...

i tako na sve tri parcele kaj imam, sve su ravne osim jedne di je vočnjak, trečina je u velikoj strmini, to kosim sa trimerom.

frajer mi je pokosio sa traktorom tri parcele za 2 sata, (nisam nikad zbrajao površinu), a meni i bratu sa dva trimera treba 16 do 22h, ovisi o visini trave, znači dva dana sa trimerima, 2h sa običnim roto malčerom od 150cm i IMT 533.

i mislim da mi se isplati dat 8000kn za taj malčer, jer skurit ova dva trimera kaj imam je šteta od 10 000kn, a vrijeme neću ni komentirat.

ovaj sa Y noževima je bolji za usitnjavat orezotine, grančice u vočnjaku ako sam dobro shvatio? mi to pograbimo i spalimo, ili maknemo deblje grane a ove sitne čak i trimer rasturi da nebi onaj roto malčerić :)
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Mislim da jako dobro razmišljaš, nije trimer za takav posao, nema šanse. kolko goriva samo progutaš, a o amortizaciji i vremenu da i ne govorimo.
Za horizontalni sa y noževima nemam pojma kak se ponaša, a čini mi se da bi i ona vertikalna roto kosa bila dovoljna za tebe. Mislim da ona ždere najmanje snage....do 2cm grane probavlja ko od šale, jedino kaj ih ne probavi baš dokraja
 
B

BAGERISTA

Guest
još jedna plača i 8000kn je na kupu, vjerujem da je taj malčer sa Y noževima duplo skuplji od roto malčera...

roto malčer 150cm će me doč 6800kn, i kardan koji propušta u jednom smijeru slobodnu vrtnju je 900kn.

Nači ide se u kupnju................jel znaš šta češ uzet,,ili se još razmišljaš..:shock::shock::blackeye

Nije skuplji s Y noževima,,puno,,,,mala je razlika,,,,,,,,,,,,nije ko prije kad su tek izbačeni,,,,,,,bili,,pa da cijene divljaju.....;)


Sigurno ti se isplati kupit,,,nego plačat drugome,,,,,a pored toga još i dereš trimere,,,,,,...
Evo mene počeja zajbavat moj trimer,,,izgleda da je i on pustio najbolje godine života,,,,,,,,doša mu je pomalo kraj,,,,,,,,,,,ili je opet karburator u pitanju..
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Nači ide se u kupnju................jel znaš šta češ uzet,,ili se još razmišljaš..:shock::shock::blackeye

moram čekat da snig otopi, oruđe i svi priključci u mjestu Draganić di je dućan su po pol metra snijega.
kad bude suho, onda bum išal pogledat na kaj to liči i ko je proizvođač.

ovako odokativno, hauba je zelena, sanjke i okvit za toplink su žuti.

nije mi se dalo niš raspitivat ko je proivođač jer mi se žurilo taj dan, a i sve je pod snijegom, a ne uzimam dok ne vidim "završnu" obradu, debljinu lima i reduktor...
 
B

BAGERISTA

Guest
Obavezno mi reci,,,,koji je model,,,jer ih imaju i na melnici,,,,,,,,UKUCAJ KVARANTA,,,imaš ih na slikama,,,,,nemoj se zaletavat,jer cijene variraju..........

Ja mislim da je jeftiniji,,,,i ako je za keš,,mora bit jeftinije još...:supris:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hihi, još malo pa u šoping ovakvog oruđa :D

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=qTA7CePJwms&feature=endscreen&NR=1[/YT]

negdje je bilo priče o tome, al nemrem nać, jel se može kako nariktat da ne ostavlja otkos ovako u liniji, nego da razbaca travu?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
kad bi se ova zaštitna guma iza skinula mislim da bi onda razbacivao travu puno šire
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
takav tip kose kupujem, ne znam još od kojeg proizvođača...
na jutubu baš nema neki izbor videa sa takvim kosama...

što se tiče gramipa, bio sam zainteresiran, i poslao upit, dobio ovaj odgovor:
Trenutno nemamo malčer T407-150 u prodaji. Imati ćemo ga u ljetu.

našao sam u dučanu u okolici karlovca zeleni malčer sa žutim sanjkama i žutim prihvatom za toplink, širina 150cm, tri noža, to mislim kupit, ne znam koja je marka jer je bio zameten snijegom kad sam išal pitat u dučan, a nemaju prospekt...

a i žurilo mi se, tako da ću jedan dan ić vidit koja fima ga proizvodi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh