• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
U ovaj cepac i vitlo su ekstra. Viglo brzo kao munja. Inace ovi sporaci za terence po meni nisu nikakvo resenje za te namene. Lakse bi mi bilo da pretumbam drvo do cepaca nego da cekam 40 sekundi za nekoliko metara.
 
Posljednje uređivanje:

Dario12

Član
Tu od
13 Kol 2016
Poruka
38
dali se netko susretao sa ovakvom komandom za rad vitla ? te ako neko se kuži u to tj. pneumatiku,onako odokativno kolik bi trebao bit promjer zračnog cilindra da uspije gurnut ručicu tj držat je pri vuči

23liall.jpg
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
To ti pre svega zavisi od vitla i od poluge preko koje ce cilindar da deluje. Na ovakvim vitlima i preko ovakve poluge kao na slici moze i neki slab cilindar. Ne znam sad tacno, ali verujem da bi mogo da posluzi onaj za autobuska vrata.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Dario, probaj si na klasičnom vitlu pogledat koji je hod potreban pa procjeni, a nešto jaki cilindar ti ne treba. Nema tu neke velike sile. Možda nekakav kak Aca veli !?
 

Dario12

Član
Tu od
13 Kol 2016
Poruka
38
ima dosta tih zračnih cilindara po njuskalu, pa cu za probu uzet neki promjera cca 70-80mm ,hoda klipa 15 cm,valjda će bit dosta ,,.cilindar bi se upravljao preko elektro ventila ,,a ako bi to funkioniralo onda postoji mogućnost i daljinskog upravljanja sa vitlom
 
Posljednje uređivanje:

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Na Slovenskom oglasniku ima oglas gdje se radi preinaka sa klasicnog vitla na zrak ili hidrauliku, sa daljinskim komandama, cijena 900€!
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Vidio sam vitlo Krpan 5 sa takvim rješenjem,čovjek je stavio cilindar od motirke za gume i radi čisto dobro
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Nije to samo komanda vitla, već ide i aktivator gasa motora.
 

Dario12

Član
Tu od
13 Kol 2016
Poruka
38
ne vitlam dnevno , a kad vitlam cca 4-5 kubika na dan,,,nego mi problem sto je loš teren i ponekad duge linije i do 100m sa dosta prepreka (stijena-kamenja) pa stalno šetat i prekačivat pa se vraćat na traktor mi dojadilo,,a nekog pametnog da ga stavim da radi na traktoru ili da kači nemam...
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Ste vidli ova PCW portabl vinč?

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=3_QQNAW9Zdk[/YT]

Taj mali vrag košta oko 1500 eura. Pa za te novce kupiš novo vitlo za traktor :(:

Meni treba neke tak malog al nebi nikad te novce za to dal. Moja šuma je na tak zajebanom mjestu da nemreš nit s traktorom blizu.. To malo čudo bi mi super došlo jer nemam kak pukati drvlje van a sve je na strmini.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bili kod Karasa, ugrađivali euro kuku na jedan auto, pa usput sam dogovorio vitlo 5,5t za IMT 565.
Do kraja ove godine bi trebalo biti kupljeno, ako Bog da zdravlja!



 

Najnoviji postovi

Na vrh