• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Sanana moze malo vise informacija duzina sajle kolko para ako ne zelis tu rec pare mozes mi na PP javit!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dužina sajle 50m, mislim da je reko 11mm sajla i cjena bi bila za keš oko 8,500 kn, no nisam 100% siguran, detalje budemo u hodu dogovorili. E sad + na cijenu ide kaj još hočeš gore, dodatni koltur, dodatni čoker priključci, priključak za lanac, sve može po dogovoru.

Kad bude 100% realizirano budem objavio, meni je Karas na 3 km od kuće, ista općina i mislim da nema povoljnijeg novog vitla te snage za moje potrebe.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kaj nije to malo puno jer skoro nista nema i kaj nije malo 50m sajle i to 11mm debljine kaj nije slaba za 5.5T??
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da puno kupio mi jedan poznanik na 539 4 tone i traktor jedva radi na njega dimi ko parnjača.
Ja stavim krpana 5 tona prevrnuo bi fergusona a ne staje pod takvim grančicama.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dal je puno ili nije stvarno neznam, lai mislim da je krpan skuplji od toga, a o ovim ostalima da ne pričam.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Krpan 5 t si isto 50 m sajle ti je oko 10000 kn na gotovinu šira daska mreža.
Napravljen od hardoksa al sve ovisi koliko si planirao potrošiti.
Polomio ga sigurno nebi , karas je mekaniji sve ovisi koliko ćeš raditi.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ajde jos duzinu sajle bi nekako i pregazio al debljina od 11mm se cini stvarno malo i sve dodatke idu ibera gore na cijenu cini mi se puno!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Sad sam gledo na sluzbenoj stranici krpan ima 70m sajle 10mm kad cu uzimat vitlo trazit cu deblju sajlu maksimane duzine kaj moze ic na bubanj!!
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da al te sajle jake su ko vrag samo treba paziti kad se vuče da ne ide bez tereta.
Jer kad imaš puno sajle cvika se .
Treba tu i tamo razmotat do kraja i namotat na veliki teret i nema nikakvog problema
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Bez brige nebi isla bez tereta imam dosta dijelova sume di je pitanje dal bi i tih 70m bilo dovoljno al zato bi uzeo jace vitlo da se cim manje ide u jarak da se veci komadi izvuku van zato bi mi 5.5T bilo ok s zetorom bi ga mogo potpuno iskoristit!!
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Ajde jos duzinu sajle bi nekako i pregazio al debljina od 11mm se cini stvarno malo i sve dodatke idu ibera gore na cijenu cini mi se puno!!

deblju sajlu duplo prešanu od 10mm ti ne treba ja vitlam sa krpanom i traktorom 100ks već 5 god puklala je sajla nakon 3 god. a vitlam godišnje oko 1500 kubika
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma 5 tona ti dosta krpan vjeruj more ga prevrnut .
Samo bar 70 metara i miran si.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Vidit cemo budemo vidjeli kaj koji nudi od opreme i dodataka pa cijena ulozeno dobiveno ce prevagnut!!
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Stvarno ne znam zasto mislite da su te presovane sajle od 11 mm slabe? To je toliko jako da komotno ima da vam se guse traktori, a sajla nece da pukne.
Ja koristim 10 mm i to sam je dobio polovnu. Coker atestiran na 45 kn se izdeformisao, ali sajla ne puca.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Šanana, upitaj i Zentu. Njegova vitla izgledaju bolje napravljena od Karasovih.

Ak si u sustavu PDV-a, kupi Krpanovo i napravil budeš dobar potez, a manje te bu koštalo od ovoga za keš.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zenta, iskreno prvi puta čujem za to??

Imaš kakav link?


Kaj se tiće Karasa, tata si je dobro s njim, pa ajd recimo da imam još neki popust na sve to skupa, dobio bi razne dodatke koje želim u toj cijeni i još nešto popusta. Zato s njim i dogovaramo.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Zenta nema serijsku proizvodnju zato bi trebala njegova vitla biti bolja !? Ne mogu uspoređivati sa vitlima drugih proizvođača, jer ih nisam probal. Vidio sam Krpana kod dva poznanika i loše mi to izgleda. Doduše, starije su serije, ali.... Zentu imam već 4 god. Ne radim puno, ali sve kaj sam do sada vukel ( spominjano je u postovima pa čak i potkrepljeno sa slikama ), nikada isam zažalil kaj sam uzel to vitlo. I još je i u komadu, ne stučeno, ne popigano i nikakvih zahvata u vidu popravaka nisam imao. Tako da cijena opravdava kvalitetu, ili bolje reć, za te novce, nema boljeg proizvoda.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Neznam za zentu ali karasa sam vidio u radu i krpan je bolji.
A pogotovo kad usporediš karasa i krpan si razlika dan i noć za 200 eura.
Ali ko se hobi bavi ni ne treba mu bolje vitlo od karasa.
Mi smo znali godišnje preko 200 m drva radit i ništa još od kvarova nema u par godina .
 

Najnoviji postovi

Na vrh