• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Prijenos, nisu bas ni bubanj ni lancanik u centru, ona rucka za vincanje nije bas neka opcija iz sigurnosnih razloga, bolje su spage kad se odmaknes bar metar od traktora, a i konstrukcijski mi dosta slabo izgleda, bar s moje strane. Ali svako ima svoj ukus...

Na ovaj, podvučeni dio, sam se malo "popiknul". Kak ti gledaš na tu sigurnost kod ovog posla ? Što si dobio na sigurnosti ako si par metara od traktora i koliko je uopće to - par metara ?
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Dovoljno je vidjeti da Krpan recimo u Sloveniji ne prodaje svoja vitla bez spaga, koja se prodaju kod nas, a vjerojatno se nisu bez veze dosjetili da se zbog sigurnosti treba odmaknuti čim dalje od stroja.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A što se to može dogoditi da se sigurniji ako se odmakneš od traktora ? Što se to može dogoditi, a da si manje sigurniji ako si kod samog vitla i radiš sa ručkom !? Samo to bi htio znati !
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Sory, al ne znam kome se to može dogoditi ako radi s glavom, a ne samo s rukama !?
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
To što ti ne znaš kako se to može dogoditi, ne znači da se ne može dogoditi i da se nije nekome dogodilo, a očito tako razmišljaju i proizvođači. BTW, znam za slučajeve kada se to dogodilo, negdje imam i fotke, pa stavim ako nađem.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A gle. Svašta se može dogoditi. I svakome pa čak i meni. Nikad se nezna !? Neki vrag zašteka i eto vraga. Ja, kad vitlam, obavezno je jedna ruka na traktoru, pogled prema deblu koje vučem, ili, ako ga ne vidim, postavim čovjeka koji mi signalizira ako nešto krene kak ne treba. Po meni je to sigurnije nego sto špaga .
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Nije. Pucal mi je lanac, a u tom slučaju se sajla samo opustila. Nije doletila do mene kao praćka. Pretpostavljam da znam što mi hočeš reći.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kod prijatelja se otvorila gornja poteznica na kugli i dobrahno ga maznula po nozi a da je bio dva metra dalje bome ga ne bi udarilo, a da ne pričam kada se radi o cjelodnevnom radu sa vitlom pa povlačiš sa dva prsta ili vučeš ko slon.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Kad ti za mikrosekundu sajla sva uleti u traktor strahovitom silom onda ćeš shvatiti koliko znači tih par koraka što si udaljen.
 

bduda

Član
Tu od
24 Stu 2013
Poruka
71
Ja mislim da su daljinske radio komande najbolja opcija

Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pa... Nadam se da ne bude. Pokušavam ne vući nešto za što smatram da je preveliko. Radije na dva navrata. Dvaput je dvaput.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ne treba se strašiti ali na sve treba biti spreman i nikad dovoljno opreza.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

David79

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
160
E sad da ja nesto pitam: vitlo do 7000kn, sto kupit? Izbor je dosta suzen radi sredstava, znaci u izbor ulaze krpan 4t, karas 5t ili zenta 5t.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Svatko ovdje ima svog favorita i svatko će ti reć za ono što sam ima da je najbolje. Ali... Ja bih birao između ova dva 5 tonska. Ipak je 5 više nego 4. A i Karas i Zenta su kopija Krpana. Pa ti sad odluči .
 

Najnoviji postovi

Na vrh