• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

kresoklc

Član
Tu od
24 Ruj 2012
Poruka
90
Slovenci, uvoznik je gtp sostaric iz Jastrebarskog, imate cijene na njuskalu. Ja sam jos uzeo 70m presane sajle 11mm pa je kostao nesto vise od te cijene na njuskalu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Kažu da je uniforest br.1
Ja imam tajfun 4t već 15 god,i prezadovoljan sam s njim,doduše radim drva samo za sebe,ali do sad nikakvih kvarova,uglavnom on izvuče više nego taktor može na ravnom potegnuti :icon_surprised:
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Svi su oni ti i tajfun krpan i uniforest.
Mi imamo krpana i samo jednom lamela mjenjata ovo drugo nema se sto zalit.
Radi bez greske
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Uniforest je jako dobar u šumi, s tajfunom sam malo radio a kočnica služi da se ne bi motor traktora nakon naglog zagušivanja pokrenuo za natrag. Ja sam bio tu kočnicu blokirao i kad je naglo blokiralo drvo nisam dobro reagirao pa je motor počeo vrtiti unatrag, srećom ima klapnu na auspuhu pa nije dobio dosta zraka za visoke okretaje
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Mislim da cu onda gledat Krpan i Uniforest pa vidjet razliku u cijeni.

5.5t bi trebalo biti odlično za 60ks.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Slovenci, uvoznik je gtp sostaric iz Jastrebarskog, imate cijene na njuskalu. Ja sam jos uzeo 70m presane sajle 11mm pa je kostao nesto vise od te cijene na njuskalu.
U Sloveniji tajfun osjetno jeftiniji nego kod njih, s time da kad sam išao gledati nisu imali nijednog kod sebe, tak i ja mogu biti uvoznik. Čisto za usporedbu, kod Auto Horvata je bilo po par komada krpana, različiti modeli, u to vrijeme.
 

kresoklc

Član
Tu od
24 Ruj 2012
Poruka
90
Moze biti da je nesto jeftinije, ali ja vise doma zaradim u 1danu nego sto bih ustedio da se idem maltretirat i kupovat ga u sloveniju, pa nek nes ne valja s njim(tvornicka greska) itd. Pa ga vozi natrag u sloveniju bla bla. Mislim svatko zna sto je najbolje za njega. Moze se proc bolje a i nemora. Netko tko je u penziji ili ne radi nigdje sigurno gleda na svaku kunu, taj dio isto razumijem.

Svaku turu kada vucem van naprijed stavim 3 metrice i granje, pa tako na 4-5 izvlacenja vani je jedna bukva vise, a tako i granje odmah porezano na metar.
d6398358c42322d2474263e2d3a9d503.jpg
9ad730562ee965c353923094313e100b.jpg
230d031798a4b94964dcd1d186918f1e.jpg
cd630c2362f6537748724c2eca55b6bd.jpg


Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Evo cijena kad sam gledao
Tajfun egv 40si u SLO je bio 1212 E, a kod nas 9500+pdv,
razlika nije zanemariva, barem meni.
Naravno, ovisi gdje si, iz Karlovca mi je svejedno vozim li ga u Jasku ili Metliku.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,604
MilanZetor ako hoćeš pogledaj gvozden vitlo od 5 ili 8 tona, znači možeš ga naći za1200-300 evra da bude kao nov. Ovo od 5 tona ima jednu lamelu a ovo od 8 tona ima 3 lamele i po dvije koloture i imaju oba vitla, znači teško propinju traktor, jedino ako je baš neki veliki teret e onda ga propne. Ja imam gvozden od 10 tona i prezadovoljan sam sa njim.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Od njih nije sigurno bolje a ocito nisi ni vidio sto oni nude od opreme kvalitete.
Matrijala i tako dalje
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Ovaj zubčani prenos mi je kao onaj za vrtenje oddojaka :icon_confused:
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Procitaj komentare lik na tom vitlu od 10 tona polomiosasiju ocito su slaba mekan matrijal
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,604
Onaj ko nije imao Gvozdenovo vitlo taj ne zna šta je to. Moj brat je imao tajfuna 4 tone i samo mu propinjao traktor i onda ga proda i kupi Gvozdena 8 tona i sad prezadovoljan. Ako niste znali da je vitlo Gvozden 15 tona jače od Češkog vitla. Znači sa ovim vitlom može se vitlati preko brzina a da traktor ne osjeti (na leru). Pa ovaj naravno da je polomio šasiju kad je izvlačio nešto preko 1m debljine drveta a i ništa nije vječno. Ako hoćete pogledajte slike na 271 stranici moga vitla i šta sam izvukao a volio bi vidjeti dali može tajfun ili krpan izvući ono što je moje vitlo izvuklo.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Ja sam s krpanom polomio traktor a vitlo nikako tako da nemam komentara .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
To mi liči više na reklamu nego na zadovoljnog korisnika. Sa uniforestom se sav traktor trese a ne propinje, ponekad se podigne i stražnji kotač a da je još sporija sajla može mi samo prevrnut traktor.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Tačno tak i meni se čini kao reklama jer svi njegovi postovi samo gvozden pa gvozden a ostalo sve nikakvi vitli.Dobro vitlo je ono kojeg raja pohvali kao dobro a i rabljeni če imat dobru cenu.Vitlo se kupuje prema snagi i težini traktora a ne samo da ima što više tona koje može vitlo povuč.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,604
Uredu svako ima svoje mišljenje ali meni je najbolje Gvozden. Na mome vitlu može stati 110m 14-ke sajle plus još imam produžetak od 80 metara a na krpana i na tajfuna koliko ja znam da jedva može 70-80 metara.Ja imam ovo vitlo već 10 godina i svaki dan je u šumi.
 
Posljednje uređivanje:

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,483
Ovo što Borislav navodi da je Gvozdenovo vitlo bolje nije vam naveo sve karakteristike a vi ocjenite dali je bolje. Doboš sa više od 100 metara sajle. Zubčani prenos koji je izdržljiviji za viš od 3-4 puta u odnosu na lančanike.Niže tačke potezanje pa samim timi bolja stabilnost.Gornja kolotura može da se rotira oko 120 stepeni što slaže sajlu na dobošu širine 25 cm.Dosta sporije vitlo što doje već snagu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh