• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

Z

zetor4718

Guest
ako praviš 150 metara drva godišnje vitlo sa daljinskim ćeš otplatiti jako teško ja bi svoje trebo otplatiti kroz 2 mj.pravog posla

ja ne živim isključivo od šume,ako imam novaca da ga kupim,kupit ču ga pa da taman radim drva samo za sebe.a ako ču živjeti od šume kupim lkt-a i ne zajebavam se sa kojekakvim spravicama.sa lkt-om sam vukao bukvu 8 kubika kompletnu sa krošnjama.usput lkt je strojčina naspram hittnerom!
 
V

Vjerni983

Guest
Jel neko čul ili zval za onog tipa kaj se reklamira na banovini u oglasima kaj radi vitla? Veli da ima garanciju i dostavu. Ak se ne varam ima 3 vrste vitla
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Jel neko čul ili zval za onog tipa kaj se reklamira na banovini u oglasima kaj radi vitla? Veli da ima garanciju i dostavu. Ak se ne varam ima 3 vrste vitla

ja sam zvao od 5 tona košta 5800kn s dostavom ali sam ipak kupio krpan
 
Z

zetor4718

Guest
Jel neko čul ili zval za onog tipa kaj se reklamira na banovini u oglasima kaj radi vitla? Veli da ima garanciju i dostavu. Ak se ne varam ima 3 vrste vitla

kupio je jedan moj kolega takvo vitlo,to je kopija krpana ali nije nešto ekstra ali sa vlastite potrebe posluži.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ja ne živim isključivo od šume,ako imam novaca da ga kupim,kupit ču ga pa da taman radim drva samo za sebe.a ako ču živjeti od šume kupim lkt-a i ne zajebavam se sa kojekakvim spravicama.sa lkt-om sam vukao bukvu 8 kubika kompletnu sa krošnjama.usput lkt je strojčina naspram hittnerom!

ako ćeš usporediti lkt i hitenar nema smisla ali isto tako lkt nije ravan timberjacku
 
Z

zetor4718

Guest
ako ćeš usporediti lkt i hitenar nema smisla ali isto tako lkt nije ravan timberjacku

hittner je kopija lkt-a samo sa Deutzovim motorom tako da ima smisla uspoređivati,umjesto da je bolje napravljen on je lošiji!radio sam i sa timberjackom stara serija,herkules vitlo bio je neodržavan pa se i kvario ali to je mrcina,imao je 3 brzine i tri komande na ručke:za prednju dasku,za volan i za vitlo.i naravno lkt i timberjack se nemogu po ničemu usporediti jer nisu ista kategorija uopće.timberjack je bio sličan ovome na slici,a od lkt-a možda imam negdje video.

 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Jel neko čul ili zval za onog tipa kaj se reklamira na banovini u oglasima kaj radi vitla? Veli da ima garanciju i dostavu. Ak se ne varam ima 3 vrste vitla

Kaj to nije onaj "KARAS"
Ja sam videl to u gudovcu i nikako se nemože usporedit sa krpanom.
To je kopija koju bi svaki malo bolji bravar napravil!
 
V

Vjerni983

Guest
Neznam kak se zove...ja sam ga zval da čujem kolko hoče za škare za trupce jer radi sve za šumarstvo...vitla lance sajle škare...ak se ne varam rekel je da je negde iz Kloštra Podravskog
 
F

frka

Guest
Pozdrav svima , novi sam na forumu , Zanima me kategorija šumarstvo .evo na slici je vitlo , molim vas za koji savjet.8)




 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zdenko1981

Član
Tu od
9 Sij 2008
Poruka
89
Dobro bi došla ralica, barem 1m širine, tako kad izvlačiš trupce da ti neode pod vitlo, i bilo bi dobro ugraditi jedan koluturnik preko kojeg bi išla sajla, tako da ti nejde direktno sa bubnja.
Evo slika od vitla kojeg sam napravio prošle godine.

vitlo3.jpg

vitlo2.jpg

vitlo5.jpg

vitlo1.jpg


Evo i filmić kako funkcionira kvačilo http://www.youtube.com/watch?v=2kHMjPbAPvA
 
F

frka

Guest
vitlo ti je prva liga; moje je jedno 3 puta sporije:!
Da ralicu budem metnul prvom prilikom , za koloturnik budem vidil (koje su prednosti tog koloturnika ?) jer za sada se vitlo dobro ponaša , evo na sliki sam metnul još neke stvari koje ću morat napravit , zamijenit šuplju cijev sa punim profilom, zavarit kakvu kosu šipku da ne spiga postolje i stavit kakvu zaštitnu mrežu da mi sajla ili čoker ne odleti u glavu prilikom pucanja sajle
dwc_346e8.jpg
[/URL][/IMG]
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
vitlo ti je prva liga; moje je jedno 3 puta sporije:!
Da ralicu budem metnul prvom prilikom , za koloturnik budem vidil (koje su prednosti tog koloturnika ?) jer za sada se vitlo dobro ponaša , evo na sliki sam metnul još neke stvari koje ću morat napravit , zamijenit šuplju cijev sa punim profilom, zavarit kakvu kosu šipku da ne spiga postolje i stavit kakvu zaštitnu mrežu da mi sajla ili čoker ne odleti u glavu prilikom pucanja sajle
dwc_346e8.jpg
[/URL][/IMG]

svaka čast dečki vaša su vitla napravljena za samoubojstvo s tim nikad nebi radio,to su stvari s kojima se ne eksperimentira
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
da ?!? a zbog čega ?

pa nemaš daske,mreže zaštitne,koloture neznam kako radiš s tim ja sam kupio novo krpanovo 5 tona imaš sliku na 24 strani pa vidi kako bi to trebalo izgledati,pa si pokušaj svoje prepravitida ti bude sigurnije,nemoj misliti da te podcjenjujem zbog tvoje sigurnosti ti to govorim
 
F

frka

Guest
da znam , napisal sam da ću stavit dasku i zaštitnu mrežu, i još neke stvari prepravit , nismo s njim puno do sada ni radili, a kad smo u šumi radimo bez žurbe i uvijek sa oprezom, a jednoga dana možda i dođe kakvo novo vitlo
 
F

frka

Guest
a da jbg , ili tako ili na polugu , al na polugu je teško iskopčat kad vitlo vuče , zna štekat,
 

Najnoviji postovi

Na vrh