• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
može ako na to može stati pumpa od 30 kubika:rolleyess:
ako na to ide pumpa grupe 2 - onda može do 159 Nm
Ako pak ide grupa 3 - onda može do 437 Nm

Zato onda i jesu razlike u cijenama, meni su iz sormika za multiplikatro da pogoni pumpe 10 plus 27 cm3 dali ponudu 800kn plus PDV, cini mi se jeftino u poređenju sa drugom, pa sumnjam u kvalitet.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
e da se i ja pohvalim , kupio sam vitlo

originalno , masivno , 100m sajle , sistem slaganja sajle , lamela , kočnica , dupla redukcija , kardan + lanci (čokeri)

na samom vitlu treba uraditi par sitnica koje skoro nisu vrijedne pomena
proizvodjač nepoznat , sila vučenja nepoznata

ali izgleda masivno i zaslužuje da uzjaha na rusa :drinkers:

abcd0015w.jpg


abcd0014j.jpg


abcd0016h.jpg


cijena 800e

mišljenja
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Mišljenje:
Čestitam na ulovu! Izgleda odlično!
Kaj piše na pločici ispod bubna koja se vidi na drugoj slici?
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
mislim da si za te novce mogo kupiti nešta i bolje moje mišljenje možda griješim
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Tko bu to prikopčal na traktor :scratch

Pa kaj se to ne kopča u 3 točke standard?
Ovo iznad kardana mi izgleda ko neki ugrađeni toplink?!

@savoris
Koliko je debela sajla?
Dal je prešana?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
puki , pločica se nemože dešifrovati

zdenko , nema potrebe ni za kakvim preradama , samo treba našpanovati (ili zamijeniti) lance i urezati seger osigurač na donjoj osovini gdje ulazi kardan , sve ostalo je ok

puknuti , sajla je dovoljno jaka , ona presovana i plaćena je 250e (znam pouzdano) dužina 114m , debljina 10mm ja mislim nisam mjerio
kopčanje je u tri tačke standardno , stim da ti ne treba toplink jer već ima taj sistem koji podiže dasku a cijelo vitlo ide mnogo manje gore dole pa tako da kardan skoro uvijek stoji u istoj ravni nebitno koliko je daska spuštena

hrvoje , možda i griješiš , meni ovo izgleda daleko bolje nego krpan 5 koji mi je bio opcija , imam duplo dužu sajlu , sistem slaganja sajle i sav je daleko masivniji , lamela je mnogo veća nego na krpanu
jedina mana je što je i dosta teži od njega ali imam ga sa čime nositi , uz njega sam dobio još i čoker lance i kardan i to vrijedi neku paru
drugih polovnih jednostavno nema da se kupi , niko ne prodaje , ovaj čovjek prodaje jer mijenja profesiju i izlazi iz ovoga posla , svako drugi prodaje zato što je vitlo pri kraju
u oglasima za lošije od ovoga se traži i po 2000e
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Nika ne bi rekao da je ovo 10tka , samo znaš 50 metara 10tke nose više nego 100 metara 10tke .
Ćemu služe ovi "rogovi "na daski , gore poviše noža ?
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
puki , pločica se nemože dešifrovati

zdenko , nema potrebe ni za kakvim preradama , samo treba našpanovati (ili zamijeniti) lance i urezati seger osigurač na donjoj osovini gdje ulazi kardan , sve ostalo je ok

puknuti , sajla je dovoljno jaka , ona presovana i plaćena je 250e (znam pouzdano) dužina 114m , debljina 10mm ja mislim nisam mjerio
kopčanje je u tri tačke standardno , stim da ti ne treba toplink jer već ima taj sistem koji podiže dasku a cijelo vitlo ide mnogo manje gore dole pa tako da kardan skoro uvijek stoji u istoj ravni nebitno koliko je daska spuštena

hrvoje , možda i griješiš , meni ovo izgleda daleko bolje nego krpan 5 koji mi je bio opcija , imam duplo dužu sajlu , sistem slaganja sajle i sav je daleko masivniji , lamela je mnogo veća nego na krpanu
jedina mana je što je i dosta teži od njega ali imam ga sa čime nositi , uz njega sam dobio još i čoker lance i kardan i to vrijedi neku paru
drugih polovnih jednostavno nema da se kupi , niko ne prodaje , ovaj čovjek prodaje jer mijenja profesiju i izlazi iz ovoga posla , svako drugi prodaje zato što je vitlo pri kraju
u oglasima za lošije od ovoga se traži i po 2000e

ok jednim se djelom slažem s tobom-sajla 10mm sasvim ok,lanac sam ja plaćo 2.5m 25eura,kardan neki srednji 100eura s tim se slažem,ali sa aspekta sigurnosti katastrofa kad vidim onaj bubanj sa sajlom gore skoro u visini glave ili prsa neznam meni se ne sviđa bez uvrede
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Nika ne bi rekao da je ovo 10tka , samo znaš 50 metara 10tke nose više nego 100 metara 10tke .
Ćemu služe ovi "rogovi "na daski , gore poviše noža ?

rogovi neznam čemu su , imaju i dole neke uške , pojma nemam šta je tu bilo , moguće da su neki riperi ili ko zna

@hrvoje
pa naravno da ja volim da čujem i drugačija mišljenja
zaštitna mreža će da se dogradi ne brini za sigurnost , i vjerovatno ću na ručku komandovanja staviti jedan hidraulični klip pošto je rukovanje sa jednom ručkom , tako da mogu rukovati njime iz traktora jer se moj posao sastoji iz mnogo kretanja sa traktorom pri čekrkanju
znači radi se rasjeka i na jednom mjestu nemaš izvlačiti više od 1-2 drveta i ideš dalje
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
rogovi neznam čemu su , imaju i dole neke uške , pojma nemam šta je tu bilo , moguće da su neki riperi ili ko zna

@hrvoje
pa naravno da ja volim da čujem i drugačija mišljenja
zaštitna mreža će da se dogradi ne brini za sigurnost , i vjerovatno ću na ručku komandovanja staviti jedan hidraulični klip pošto je rukovanje sa jednom ručkom , tako da mogu rukovati njime iz traktora jer se moj posao sastoji iz mnogo kretanja sa traktorom pri čekrkanju
znači radi se rasjeka i na jednom mjestu nemaš izvlačiti više od 1-2 drveta i ideš dalje

ako ćeš to napraviti onda uredu kad ga zgotoviš slikaj da vidimo samo neka te služi da što prije zaradi novo
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
ako ćeš to napraviti onda uredu kad ga zgotoviš slikaj da vidimo samo neka te služi da što prije zaradi novo

pa zar sumnjaš u mene :finga:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
ako ga iko bude ispitivao ja sam taj

evo danas sam baš gledao zaštitne mreže . kocka 50X50mm žica debljine 5mm košta 4e po m2 , ima da ga obložim sa svih strana :weedman:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
ako ga iko bude ispitivao ja sam taj

evo danas sam baš gledao zaštitne mreže . kocka 50X50mm žica debljine 5mm košta 4e po m2 , ima da ga obložim sa svih strana :weedman:
Kad završiš slikaj da vidim kako izgleda.Danas sam ja svoje prvi put zakvačio traktor na traktor i vuko topolu nekakvu iz kanala-dojam iskreno malo sam više očekivo od krpana 5t si
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,209
...
ali sam na poklopcu lamele našao istisnuto INGLAND G1-7

bravo ja , nisam ni znao šta sam uzeo :prayer:

Ma bravo onome tko ti je to prodal :weedman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh