• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
zgazit se možeš bez problema,ja sam vitlao na tvrdom putu odnosno u ugaženoj zemlji i nisam se mogao ukopati,a ručna mi nije radila tak kad sam krenuo vitlat daska je iskočila i traktor je krenuo na mene,ali pošto sam znao da mi se to može desiti bio sam spreman na bijeg.opreza nikad dosta,a pogineš lakše nego u ratu!drvo kad lupi to nije mala snaga,grana ti padne na glavu,prevrneš traktor,pukne sajla...kad bi gledao šta ti se može desiti nebi ni izlazio iz kuće.

najgore ti je na tvrdom putu tj.gdje nemožeš zapeti dasku zato kad vitlam na takvom terenu uvijek tražim kakav panj i zapnem za njega
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ali meni jedno nikako nije jasno , zašto je vitlo konstruisano tako da se rukuje sa njime stajajući pored traktora , rukovalac vitlom nema šta da traži van traktora , valjda je u traktoru daleko bezbjedniji i ima veće manevarske sposobnosti , izvitlaš digneš n apoluge i odneseš do lagera
onaj koji zakačuje trupac svejedno mora izaći do traktora da ponovo uzme sajlu , znači on će i da otkači trupac

kako vi radite :confused:

radim skoro isto kao i ti ja sam na vitlu kraj traktora a ovaj koji razvlači sajlu dođe do vitla kad izvučem komad i manje više ja otkačim sajlu i tako dok ovaj što vuče sajlu kaže da nemože više vući pogotovo ako je jako strmo
 
Z

zetor4718

Guest
radim skoro isto kao i ti ja sam na vitlu kraj traktora a ovaj koji razvlači sajlu dođe do vitla kad izvučem komad i manje više ja otkačim sajlu i tako dok ovaj što vuče sajlu kaže da nemože više vući pogotovo ako je jako strmo

ja u principu ne vitlam jer 99% ljudi mi nezna zakopčat drvo pa to zapne,pa vamo tamo...nije da sam ja neki super kopčaš,ali sam se naučio kad sam vitlao sam,onda sam dobro pazio što ču i kako.najbolje bi volio vitlo na daljinski da odjebem sve i da radim sam,jer vidim drvo da če zapet za panj a ja se derem,fućkam,mašem rukama,a ovaj razgleda šumu ni negleda šta radi,pa onda stane pa se drvo otkotrlja nazad i razmota mi sajlu bezveze....za poluditi,zato mi bolje radit sam malo više se naradim,ali zato su mi živci na mjestu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
koliko naplaćuješ uslužno vitlanje po kubiku sa svojim kopčašem

do sad nisam tako radio , radim sve jer imam svoju ekipu kompletnu
samo vitlanje uslužno nemam namjeru da idem , bar za sada
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ja u principu ne vitlam jer 99% ljudi mi nezna zakopčat drvo pa to zapne,pa vamo tamo...nije da sam ja neki super kopčaš,ali sam se naučio kad sam vitlao sam,onda sam dobro pazio što ču i kako.najbolje bi volio vitlo na daljinski da odjebem sve i da radim sam,jer vidim drvo da če zapet za panj a ja se derem,fućkam,mašem rukama,a ovaj razgleda šumu ni negleda šta radi,pa onda stane pa se drvo otkotrlja nazad i razmota mi sajlu bezveze....za poluditi,zato mi bolje radit sam malo više se naradim,ali zato su mi živci na mjestu

e zetore zato ja imam 2 motorole i kad zakvači kaže vuci ili kad zapne stani s tim si napredniji 30% a da ne govorimo o sigurnosti
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
do sad nisam tako radio , radim sve jer imam svoju ekipu kompletnu
samo vitlanje uslužno nemam namjeru da idem , bar za sada

ćisto me zanima jer kod mene ide nekih 40-50 kn zavisi kakav je teren
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
ćisto me zanima jer kod mene ide nekih 40-50 kn zavisi kakav je teren
pa otprilike kako sam čuo da je cijena i ovdje slična , 40tak kuna

uvijek imaš onih idiota koji loše rade i vitlali bi i po 20 i time zezaju cijenu , mada našao sam dobar model za ''poslovnu likvidaciju'' takvih prljavih igrača :vragek: samo sačekati , oni kratko traju i kada dodje na red kupovina guma ili neko kapitalno ulaganje tada prevare nekoliko ljudi i krenu strmoglavo , za mjesec-dva niko ne želi da čuje za njih
a ja hvala bogu trajem već 5-6 godina i svake godine proširujem polako i obim posla i mehanizaciju , pa vidjećemo dokle možem
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
pa otprilike kako sam čuo da je cijena i ovdje slična , 40tak kuna

uvijek imaš onih idiota koji loše rade i vitlali bi i po 20 i time zezaju cijenu , mada našao sam dobar model za ''poslovnu likvidaciju'' takvih prljavih igrača :vragek: samo sačekati , oni kratko traju i kada dodje na red kupovina guma ili neko kapitalno ulaganje tada prevare nekoliko ljudi i krenu strmoglavo , za mjesec-dva niko ne želi da čuje za njih
a ja hvala bogu trajem već 5-6 godina i svake godine proširujem polako i obim posla i mehanizaciju , pa vidjećemo dokle možem

ma ima i kod mene takvih ali nemogu isfinancirati 50 metara drva ja sam ove sezone kupio novu motorku i vitlo novo,ako ove godine budem solidno radio kupit će drugi traktor mtz itd.Dali negdje radiš u firmi i čime se još baviš osim drvima?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
ma ima i kod mene takvih ali nemogu isfinancirati 50 metara drva ja sam ove sezone kupio novu motorku i vitlo novo,ako ove godine budem solidno radio kupit će drugi traktor mtz itd.Dali negdje radiš u firmi i čime se još baviš osim drvima?

nigdje drugo ne radim , a osim drva radim još i poljoprivredne usluge i slične stvari
neki dinar se u'fati i sa malo trgovanja ali ništa bitno , te finansije preusmjeravam na proširenje mehanizacije
imam nekih planova nevezanih za poljoprivredu ali to je na dugom štapu kako se kaže
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
nigdje drugo ne radim , a osim drva radim još i poljoprivredne usluge i slične stvari
neki dinar se u'fati i sa malo trgovanja ali ništa bitno , te finansije preusmjeravam na proširenje mehanizacije
imam nekih planova nevezanih za poljoprivredu ali to je na dugom štapu kako se kaže

ja radim u firmi pa koliko zaradim na drvima uvjek dobro dođe prošle godine sam prodo 500-tinjak metara ne radim poljoprivredu samo drva,u šumi sam otprilike od početka 4 mj.pa do sredine 11mj.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
to bi ti značilo da je taj koji ti je to prodao "kreten" jer nije znao šta je imao u dvorištu...

Upravo to Savo! Znaš da nemam skrivenih (loših) misli prema tebi ;)
Drago mi je da je vitlo došlo u prave ruke :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
a nisam ni mislio na loše namjere , nego jednostavno nisam zao u koji kontekst to da stavim

ma sve u svemu biće to dobro , evo gledam sada zaštitu onu oko bubnja sa sajlom , fabrički je napravljena od lima i ništa se unutra ne vidi
šta mislite da se ta zaštita napravi od neke mreže da se ipak sajla unutra može da vidi ako je se loše složili ili možda oštećenje sajle da se na vrijeme uoči
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ja sam skinul limenu zaštitu koja je na krpanu. I to najviše iz razloga kaj se sad dobro vidi koliko je ostalo sajle na bubnju ,prije se to jako loše vidjelo samo kroz jednu malu rupicu pod pravim kutom.
I 2 puta sam spuknul sajlu i najeb... se ko žuti dok sam ju opet vratil i naravno prije toga je trebalo i tu zaštitu skidat a drži ju imbus 6 :finga: kojega svako uvjek ima sa sobom dok ide u šumu :finga: :finga: :finga:
Tak da sad zaštite nema i niš mi ne fali nit ne vidim neki velik rizik da bi nekaj upalo tam!
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
a nisam ni mislio na loše namjere , nego jednostavno nisam zao u koji kontekst to da stavim

ma sve u svemu biće to dobro , evo gledam sada zaštitu onu oko bubnja sa sajlom , fabrički je napravljena od lima i ništa se unutra ne vidi
šta mislite da se ta zaštita napravi od neke mreže da se ipak sajla unutra može da vidi ako je se loše složili ili možda oštećenje sajle da se na vrijeme uoči

ja imam na svom novom zaštitu oko bubnja ali ću je skinuti prvom prilikom jer se sajla skoro ne vidi a to nije bas pametno
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
hrvoje znači i ti se slažeš da ako pravim zaštitu okolo bubnja bi bilo bolje da je od mreže ?
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
Poštovani,
evo mene novog na forumu i tema je odlićna, drago mi je da nisam jedini koji se mući po šumi, vidim da je hrvoje isto vrijedan svaka čast, naime imam otvorenu dilemu koji traktor s prvom vučom uzeti?!?!? od 50 i više ks, trebalo bih ga krasiti naravno iglandovo vitlo 2x5t, sve opcije su otvorene, cijena do 6-7 milja dragih nam ojrića.
evo da se i ja malo pohvalim prošle godine sam izbacio na cestu 500 i sitno metara drva s medekom c335 to je bez usluga drugim, 98% posla odradio je ursus a ostala 2% STEYR 968 koji mi se sviđa ali nisam naišao niti na jednog koji bi odgovarao svojoj cijeni... vidim da su fiati jeftini pa me zanima jel ima tko iskustva s njima, potrošnja, mane itd?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
@karabaja
prvo popuniš profil , znači navedeš i mjesto odakle si , pa onda odeš i predstaviš se i onda ti ja odgovorim da za te pare kupiš dva rusa za šume u dobrom stanju :drinkers:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Poštovani,
evo mene novog na forumu i tema je odlićna, drago mi je da nisam jedini koji se mući po šumi, vidim da je hrvoje isto vrijedan svaka čast, naime imam otvorenu dilemu koji traktor s prvom vučom uzeti?!?!? od 50 i više ks, trebalo bih ga krasiti naravno iglandovo vitlo 2x5t, sve opcije su otvorene, cijena do 6-7 milja dragih nam ojrića.
evo da se i ja malo pohvalim prošle godine sam izbacio na cestu 500 i sitno metara drva s medekom c335 to je bez usluga drugim, 98% posla odradio je ursus a ostala 2% STEYR 968 koji mi se sviđa ali nisam naišao niti na jednog koji bi odgovarao svojoj cijeni... vidim da su fiati jeftini pa me zanima jel ima tko iskustva s njima, potrošnja, mane itd?

ja otprilike napravim isto toliko kao i ti sa imt 565 ali krajem godine kupujem rusa i sad bi ali sam svoj traktor sredio tip-top i naću ga prodati a mogo sam 10 puta
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
hrvoje znači i ti se slažeš da ako pravim zaštitu okolo bubnja bi bilo bolje da je od mreže ?

ma od mreže kod mene je lim nevalja ni kurcu niti vidiš koliko ima sajle na bubnju ni kako je namotava skinit ću je
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Poštovani,
evo mene novog na forumu i tema je odlićna, drago mi je da nisam jedini koji se mući po šumi, vidim da je hrvoje isto vrijedan svaka čast, naime imam otvorenu dilemu koji traktor s prvom vučom uzeti?!?!? od 50 i više ks, trebalo bih ga krasiti naravno iglandovo vitlo 2x5t, sve opcije su otvorene, cijena do 6-7 milja dragih nam ojrića.
evo da se i ja malo pohvalim prošle godine sam izbacio na cestu 500 i sitno metara drva s medekom c335 to je bez usluga drugim, 98% posla odradio je ursus a ostala 2% STEYR 968 koji mi se sviđa ali nisam naišao niti na jednog koji bi odgovarao svojoj cijeni... vidim da su fiati jeftini pa me zanima jel ima tko iskustva s njima, potrošnja, mane itd?

na kakav si traktor kvačio to inglandovo vitlo 2#5tona
 

Najnoviji postovi

Na vrh