• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
@hrvoje
pokušaj da ne pišeš post iza posta jer će ti biti obrisan , jebiga takva pravila foruma a sada moderatora na svakom ćošku :rolfer:

ako nemožeš da sastaviš tri citata kao što si sada htjeo da uradiš ,onda ova tri odgovora pišeš u 3 TABa i sve iskopiraš u jedan po onda pošalješ


a zašto su cijenjena dupla vitla kada meni ne izgledaju praktično , jer ko će to opsluživati ?
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
@hrvoje
pokušaj da ne pišeš post iza posta jer će ti biti obrisan , jebiga takva pravila foruma a sada moderatora na svakom ćošku :rolfer:

ako nemožeš da sastaviš tri citata kao što si sada htjeo da uradiš ,onda ova tri odgovora pišeš u 3 TABa i sve iskopiraš u jedan po onda pošalješ


a zašto su cijenjena dupla vitla kada meni ne izgledaju praktično , jer ko će to opsluživati ?

hvala na savjetu nisam znao,zašto su cjenjenija -vučeš više komada od jednom u praksi se koriste manje više samo za kiriju,imaš npr.4 lanca kad 2 zakvačiš ovaj odvuče do lagera dok se vrati ti si druga 2 zakvačio i opet al jebiga vučeš 2 sajle meni se sistem ne sviđa ali takav je princip rada
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
pa onda moraš imati dva ''trkača'' da razvlače sajle

možda nekim boljim uslovima,šumama i organizacijama posla to dobro funkcioniše , na mome terenu ne vjerujem da bi se to duplo vitlo iskoristilo maksimalno
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
pa onda moraš imati dva ''trkača'' da razvlače sajle

možda nekim boljim uslovima,šumama i organizacijama posla to dobro funkcioniše , na mome terenu ne vjerujem da bi se to duplo vitlo iskoristilo maksimalno

ne kod tebe ni kod mene a prednost je u kiriji reko sam ti zakvači za svaku sajlu 2 kom ukupno 4 kad izvuče ublokira kočnicu i vuče nemora kao mi lanac kvačiti za vitlo jedan po jedan on povuče 4 kom od jednom i mi iz 4 puta
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
na kakav si traktor kvačio to inglandovo vitlo 2#5tona

to na sebi ima spomenuti steyr, i stvarno imam samo dobra iskustva s navedenom mehanizacijom :prayer: ,steyr ima solidnu potrošnju tj. koliko ga goniš toliko troši, baš sam ga tjerao u krajnosti i s rezervoarom od cca 75l sam u danu izvukao cca40m3 i popapao je nekih 90% crnog zlata a nakon toga sam s jednim točenjem radio 3 dana na "ler gasu" i da ne kažem ali napravio sam čudo od posla-to sve se odnosi na samo vitlanje di mi je cug bio u prosijeku 2.5-3.5m3 a dužina iz šume do lagera cca 700m od toga 30% u brdo a kusur ravno i nizbrdica
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pa onda moraš imati dva ''trkača'' da razvlače sajle

možda nekim boljim uslovima,šumama i organizacijama posla to dobro funkcioniše , na mome terenu ne vjerujem da bi se to duplo vitlo iskoristilo maksimalno

kakav je to teren? hrvoje je to fino objasnio, po mom iskustvu s dvobubanjskim vitlima je to da ih se uvijek može iskoristiti 70% od njihova maksimuma, moj naćin rada s njim je večinom za svaku centralku napravim po cug (3-4komada) pa ako mi sve ide na jedno stranu privitlam za kontra sajlu a zatim za prvu i onda po pari :axe: kad ne ide otpustim jednu i privitlam pa dalje što mi se pogotovo isplati po brdima i na mekanom... u principu niti jedan cug mi nije ispod 5 trupaca...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
kakav je to teren? hrvoje je to fino objasnio, po mom iskustvu s dvobubanjskim vitlima je to da ih se uvijek može iskoristiti 70% od njihova maksimuma, moj naćin rada s njim je večinom za svaku centralku napravim po cug (3-4komada) pa ako mi sve ide na jedno stranu privitlam za kontra sajlu a zatim za prvu i onda po pari :axe: kad ne ide otpustim jednu i privitlam pa dalje što mi se pogotovo isplati po brdima i na mekanom... u principu niti jedan cug mi nije ispod 5 trupaca...

ma odvadi bar malo
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
:!: ako je u pitanju sirova bukva jačeg promijera cca 100cm a taj trupac dug cca10-ak metara onda je i ona sama više nego dovoljna

čij je to traktor i vitlo što ste vukli tvoje ili?
 
Z

zetor4718

Guest
http://www.oglasnik.hr/oglasi/amn/rps/ponuda/ps/traktor-fiat-680-dt-1-68-ks-82-g/oglas-12499740.html

neznam što znaš o ovom ali meni se dopada onak na prvu i cijena i ponuđeno

ima dosta ulaganja,ali isplati ti se kupiti taj traktor znam za više komada njih tu kod mene i nisu loši samo dijelovi su malo skuplji.ja inače kupim krš za jeftinije novce i složim ga,pa onda sam siguran šta imam,a ne kupim "dobar" traktor pa poslje ubacuj novce kao i u ovaj krš.to je moja filozofija i zasad se pokazala točnom!
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ima dosta ulaganja,ali isplati ti se kupiti taj traktor znam za više komada njih tu kod mene i nisu loši samo dijelovi su malo skuplji.ja inače kupim krš za jeftinije novce i složim ga,pa onda sam siguran šta imam,a ne kupim "dobar" traktor pa poslje ubacuj novce kao i u ovaj krš.to je moja filozofija i zasad se pokazala točnom!

Moja je teorija malo drugačija ali ako je motor ok sve se drugo da dotjerati i ušminkati ovisi ako voliš šarafati pa proći jeftinije ili platiti više pa manje šarafati o tebi ovisi.U principu nisu loši traktori
 
Z

zetor4718

Guest
Moja je teorija malo drugačija ali ako je motor ok sve se drugo da dotjerati i ušminkati ovisi ako voliš šarafati pa proći jeftinije ili platiti više pa manje šarafati o tebi ovisi.U principu nisu loši traktori

vjeruj mi da ja mrzim šarafanje,ali što se više borim protiv toga to više šarafam!nikad neznaš kakav je motor,zato ti je manji rizik kupiti u startu loš ali platiti jeftinije,nego kupiti "dobar" platiti više pa i njega opet slagati.ovaj traktor košta 4200 a za 4000 bi išao,i za 7000 ga složiš kao bombon sigurno,a ti traktori se kreću oko 9000-10 000 eura.no najmanji problem je motor,bitnije je da je getriba dobra i prednja vuča no to se ništa nemože znati dok se ne proba u radu.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
vjeruj mi da ja mrzim šarafanje,ali što se više borim protiv toga to više šarafam!nikad neznaš kakav je motor,zato ti je manji rizik kupiti u startu loš ali platiti jeftinije,nego kupiti "dobar" platiti više pa i njega opet slagati.ovaj traktor košta 4200 a za 4000 bi išao,i za 7000 ga složiš kao bombon sigurno,a ti traktori se kreću oko 9000-10 000 eura.no najmanji problem je motor,bitnije je da je getriba dobra i prednja vuča no to se ništa nemože znati dok se ne proba u radu.

za 3000 eura ga moraš složiti,a gdje si gledo da je cjena tolika nemogu da nađem niti jednog takog
 
Z

zetor4718

Guest
za 3000 eura ga moraš složiti,a gdje si gledo da je cjena tolika nemogu da nađem niti jednog takog

općenito znam cijene traktora jer kad sam ja kupovao onda sam listao oglasnike i odlazio kod ljudi razno raznih pa sam viđao takve Fiate,a i kao što sam napisao ima ih oko 4kom. kod mene.
ne preferiram Fiata,ali ako ga karabaja nekupi,budem kontaktirao čovjeka.od ta 4 komada kod mene,jedan radi stalno snjim u šumi i dobro se pokazao.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
vjeruj mi da ja mrzim šarafanje,ali što se više borim protiv toga to više šarafam!nikad neznaš kakav je motor,zato ti je manji rizik kupiti u startu loš ali platiti jeftinije,nego kupiti "dobar" platiti više pa i njega opet slagati.ovaj traktor košta 4200 a za 4000 bi išao,i za 7000 ga složiš kao bombon sigurno,a ti traktori se kreću oko 9000-10 000 eura.no najmanji problem je motor,bitnije je da je getriba dobra i prednja vuča no to se ništa nemože znati dok se ne proba u radu.

rekao bih da mi se više dopada tvoja filozofija "kupiti u startu loš" pa ga pomalo krpati i onda znaš što imaš.
prednje gume mi izgledaju onak na 50% a zadnje su tek toliko da se vozi, vidim i da je dosta visok od tla što mi je za šumicu bitno a opet je dobar odnos sa širinom pa mislim da je "super stabilan" iako to u šumi ne postoji.
kabina-ha očaj (ali ima moj rod nešto puno gore naime na univerzalu je pamet odrezao cca 30cm kabine da se može navest u garažu i sad tako balansira s kabinom bez krova:scratch:roll::scratch ) šajbe-znam za pojedince koji bolje da ih nemaju jer ih stalno mijenjaju a mislim da zaštitna mreža za kompletnu kabinu košta manje nego jedna "orginal" šajba.
limarija-uvijek rađe kupim nešto ovako koje doista pokazuje svoje godine i stanje nego da je sav našminkan a ispod toga za par mijeseci "ubi me Bože".
vidim da mu kapa ulje na prednjem lijevom ali to nebih trebalo biti ništa strašno.
struja-ma bitno da pali na gumb
-svijetla-pa tko radi po noči u šumi:D ,osim za registraciju ali to je možda još jedna zanimljiva tema za diskutiranje između šumara i poljoprivrednika:partyman:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
rekao bih da mi se više dopada tvoja filozofija "kupiti u startu loš" pa ga pomalo krpati i onda znaš što imaš.
prednje gume mi izgledaju onak na 50% a zadnje su tek toliko da se vozi, vidim i da je dosta visok od tla što mi je za šumicu bitno a opet je dobar odnos sa širinom pa mislim da je "super stabilan" iako to u šumi ne postoji.
kabina-ha očaj (ali ima moj rod nešto puno gore naime na univerzalu je pamet odrezao cca 30cm kabine da se može navest u garažu i sad tako balansira s kabinom bez krova:scratch:roll::scratch ) šajbe-znam za pojedince koji bolje da ih nemaju jer ih stalno mijenjaju a mislim da zaštitna mreža za kompletnu kabinu košta manje nego jedna "orginal" šajba.
limarija-uvijek rađe kupim nešto ovako koje doista pokazuje svoje godine i stanje nego da je sav našminkan a ispod toga za par mijeseci "ubi me Bože".
vidim da mu kapa ulje na prednjem lijevom ali to nebih trebalo biti ništa strašno.
struja-ma bitno da pali na gumb
-svijetla-pa tko radi po noči u šumi:D ,osim za registraciju ali to je možda još jedna zanimljiva tema za diskutiranje između šumara i poljoprivrednika:partyman:
ja sam sasvojim u šumi stalno ali ne razmišljam kao ti na mom je sve tip-top kabina,šajbe limarija osvjetljenja sa svih strana.Pnitko normalan ne radi po noći u šumi alči bez svjetala nedaj Bože kad zapadneš pa te uhvati noć može te glave doći nemarnost
 

Najnoviji postovi

Na vrh