• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

Z

zetor4718

Guest
ma šta god to značilo :confused:

to bi ti značilo da je taj koji ti je to prodao "kreten" jer nije znao šta je imao u dvorištu.moje mišljenje(profitabilno) da za 800 eura i nisi upecao nešto tako jako spektakularno jer za te novce a i jeftinije može se naći polovno Igland hidraulično dvobubanjsko vitlo.Kao drugo naravno to je hidraulično vitlo za profesionalce koji se svaki dan bave time,pa ti nebi trebalo kao ni meni.vitlo če te služiti samo nek je ispravno,nisi ga preplatio što je najbitnije jer mu je tolika vrijednost(gledao sam po oglasnicima),imaš još posla oko njega da ga urediš,i još bi bilo super kad bi mogao nabaviti pokolpce oko bubnja tako to bude otprilike kao orginal.po sajli vidim da je to 4 ili 5 tona vitlo za oprez u radu sa njim,neznam kakav traktor imaš ali pazi se.ja sa u godinu dana svašta proživio ali na sreću je dobro prošlo.želim ti sreću i što manje kvarova!!
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
A kaj si to doživjel ak se smije pitati?
Mislim da bi Ingland trebal biti dost kvalitetiji od krpana!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
avi krpani koji se kod mene prodaju nisu ni pola ovoga vitla , ovdje ima nekoliko rješenja koja su mi se jako svidjela u poredjenju sa krpanom
1-slaganje sajle
2-daleko masivnije
3-šira daska
4-dupli prenos lančanika
5-110m sajle
6-lamela je fiksirana za osovinu a sa ovje strane je frikcija prenosa (e u krpana ne bih rekao da je tako) ali to neka potvrdi neko ko je ga otvarao

ovdje se prodaju samo neki ''obični'' krpani nemaju nikakvu oznaku , samo KRPAN 5T

a evo poredjenja radi , pogledajte koliko ovaj frajer traži za vitlo sa slagačem sajle
http://www.pik.ba/artikal/1018985/cesko-sumsko-vitlo/
3X više nego što sam ja platio moje , morat ću ga nazvati da vidim o kakvom je vitlu riječ
 
Z

zetor4718

Guest
A kaj si to doživjel ak se smije pitati?
Mislim da bi Ingland trebal biti dost kvalitetiji od krpana!

doživio sam to da mi je traktor bio iznad glave na jednom točku,a ja nisam ni u jednom segmentu uspoređivao igland i krpan.dakako da je igland kvalitetniji i to je dugogodišnja kvalitetna firma,a i cjena ukazuje na nešto dobro!
Savo-sve je to super što si napisao,a daj mi reci koliko kubika ili metara izvučeš godišnje??
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ajoj , koliko :confused: nemam pojma , oko 300-400 možda
iskreno neznam , ne brojim jer ima dosta uslužnog i kampanjonskog rada , ne radim sve samo za sebe nego idem i u pozamljivanje sa par kolega tako da je tečko reći
 
Z

zetor4718

Guest
ajoj , koliko :confused: nemam pojma , oko 300-400 možda
iskreno neznam , ne brojim jer ima dosta uslužnog i kampanjonskog rada , ne radim sve samo za sebe nego idem i u pozamljivanje sa par kolega tako da je tečko reći

ovih 300-400 je čega???metara ili kubika
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
metara valjda
ma stvarno nemam pojma koliko uradim , teško je reći , nekada za jedan dan izbacim 30-50m drva uslužno kada idem samo u izvlačenje , jedan ili dva traktora
stvarno nemam predstavu , evo sada listam malo po mojoj glavuri i od prošle sezone sjecam se samo dva veća posla , njih dva 200 metara drveta , a gdje je sve ostalo :rolleyess:
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Nažalost je to posel pri kojem moramo računati taknečim svaki čas.
Grdo je ako zapne vitlo za nekaj ispod zemlje dok se zakapa,okrene raktor za čas za metar dva ljevo il desno.
Drugo kaj je zajebano je kad nje čista zemlje ispod dok spustiš pa dođe na neku granu il tak pa ide u rikverc jen cajt!
Tak se jedan "majstor" zgazil kad sam kupil vitlo i on mi je rekel da bu mi poakzal kak se radi stim.Nakon toga sam mu rekel da si bum ja sam pokazal ;)

Inače pokušavam vuči čim sporije da izbjegnem škakljive situacije tipa zapinjanja i slično al kad treba malo više gasa:supz:
Medo se zdigne kaj mustang!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ali meni jedno nikako nije jasno , zašto je vitlo konstruisano tako da se rukuje sa njime stajajući pored traktora , rukovalac vitlom nema šta da traži van traktora , valjda je u traktoru daleko bezbjedniji i ima veće manevarske sposobnosti , izvitlaš digneš n apoluge i odneseš do lagera
onaj koji zakačuje trupac svejedno mora izaći do traktora da ponovo uzme sajlu , znači on će i da otkači trupac

kako vi radite :confused:
 
Z

zetor4718

Guest
Nažalost je to posel pri kojem moramo računati taknečim svaki čas.
Grdo je ako zapne vitlo za nekaj ispod zemlje dok se zakapa,okrene raktor za čas za metar dva ljevo il desno.
Drugo kaj je zajebano je kad nje čista zemlje ispod dok spustiš pa dođe na neku granu il tak pa ide u rikverc jen cajt!
Tak se jedan "majstor" zgazil kad sam kupil vitlo i on mi je rekel da bu mi poakzal kak se radi stim.Nakon toga sam mu rekel da si bum ja sam pokazal ;)

Inače pokušavam vuči čim sporije da izbjegnem škakljive situacije tipa zapinjanja i slično al kad treba malo više gasa:supz:
Medo se zdigne kaj mustang!

zgazit se možeš bez problema,ja sam vitlao na tvrdom putu odnosno u ugaženoj zemlji i nisam se mogao ukopati,a ručna mi nije radila tak kad sam krenuo vitlat daska je iskočila i traktor je krenuo na mene,ali pošto sam znao da mi se to može desiti bio sam spreman na bijeg.opreza nikad dosta,a pogineš lakše nego u ratu!drvo kad lupi to nije mala snaga,grana ti padne na glavu,prevrneš traktor,pukne sajla...kad bi gledao šta ti se može desiti nebi ni izlazio iz kuće.
 
Z

zetor4718

Guest
ali meni jedno nikako nije jasno , zašto je vitlo konstruisano tako da se rukuje sa njime stajajući pored traktora , rukovalac vitlom nema šta da traži van traktora , valjda je u traktoru daleko bezbjedniji i ima veće manevarske sposobnosti , izvitlaš digneš n apoluge i odneseš do lagera
onaj koji zakačuje trupac svejedno mora izaći do traktora da ponovo uzme sajlu , znači on će i da otkači trupac

kako vi radite :confused:

istina je to što kažeš,mogu ti oni napraviti da radiš iz traktora samo to više nisu isti novci.ja radim onako kao i ti jer drukčije ni nemogu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ma zveknem ja jedan hidraulični ili pneumatski klip tamo na onu ručku i sjedim kao gospodim i vitlam , a i bolji je osjećaj , prije ćeš osjetiti ako traktor krene u propinjanje i imat ćeš dovoljno vremena za reakciju
 
Z

zetor4718

Guest
ma zveknem ja jedan hidraulični ili pneumatski klip tamo na onu ručku i sjedim kao gospodim i vitlam , a i bolji je osjećaj , prije ćeš osjetiti ako traktor krene u propinjanje i imat ćeš dovoljno vremena za reakciju

ma ja sam svog zetora koliko puta propeo,kad se propne držiš ka na lameli i lagano spustiš,samo polako i bez brige nije to neka nauka,naravno da je bolji osjećaj vitlat iz traktora,a još je bolje vitlat na daljinski :lol::lol:
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
ma ja sam svog zetora koliko puta propeo,kad se propne držiš ka na lameli i lagano spustiš,samo polako i bez brige nije to neka nauka,naravno da je bolji osjećaj vitlat iz traktora,a još je bolje vitlat na daljinski :lol::lol:

Je onda nit ne skužiš da se je prevrnul:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Samo gledaš kaj to dolazi a to traktor ide prema vitlu:lol::lol::lol:
U EU je obavezna komanda na vitlu koja radi iz sigurne daljine one špagice ili daljinski!

Ovo je posel
http://www.youtube.com/watch?v=5NzIH185cqM
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Onda je najsigurnije raditi s vitlom kakvo sam ja prošle godine posudio.
Ima pužni prijenos 1:27, treba malo duže vrijeme da namota 50m sajle, ali zato dok je zapelo traktor se POMALO naprijed podizao.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
SVE to ima svoje prednosti i nedostake.....
Kad nema prepreka može i malo brže:mrgreen:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
aj ne vidim nikavu logiku da covjek stoji pored vitla i vitla sa njim,to je mnogo opasnije nego kad si u traktoru,jes ono vidio sam na par snimaka kako ima covjek 5 m spage pa se tolko odmakne od traktora pa vitla,jes treba se cuvat ali treba cvuati i trakotr,zamsili zapne ti negdje u panje trupac trakotr se podigne dok ti pustis spagu dok ono dok ovo trakotr vec u pm,dok si u njemu mozes i stisnut kvacilo i sto stvari da se spasis i ti i traktor
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
metara valjda
ma stvarno nemam pojma koliko uradim , teško je reći , nekada za jedan dan izbacim 30-50m drva uslužno kada idem samo u izvlačenje , jedan ili dva traktora
stvarno nemam predstavu , evo sada listam malo po mojoj glavuri i od prošle sezone sjecam se samo dva veća posla , njih dva 200 metara drveta , a gdje je sve ostalo :rolleyess:
koliko naplaćuješ uslužno vitlanje po kubiku sa svojim kopčašem
 

Najnoviji postovi

Na vrh