• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Frka ti misliš sa polugom na tu crvenu kuglicu?
Od čega je to vitlo?
Koliko je teško?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to su vitla (mozak ujebo memoriju sad se ne mogu sjetiti tko ih radi) ..bili montirani na vojna vozila , TAM , FAP ..elektrina , vatrogasna itd.
Ručaka ima 3 položaja : blokada bubnja , slobodno i radni položaj
 
F

frka

Guest
da Puki 22.
vitlo je FAP -ovo
tu na pločici piše težina 142
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Z

zetor4718

Guest
da Puki 22.
vitlo je FAP -ovo
tu na pločici piše težina 142

To vitlo ima snage 6T,i nikada si nebi to vitlo montirao na traktor,jer je jako velike snage a često znaju zablokirati pa prekrenu traktor,mogao sam birati kolko ih je bilo,ali baš zbog njihove nepuzdanosti nisam se htio igrat sa njima.Jako su velike snage to vitlo izvuče iz blata vojnu Tatru 8x8 bez šale.imao sam vitlo dvobubanjsko rapid i isto je bilo nepouzdano jer je i staro a imalo je i neke standardne mane,prodao ga malo nadometnuo i kupio novo!frka svaka čast lijepo si to napravio,samo ga trebaš napraviti da bude što sigurnije za rad.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ljudi sve lijepo je to svaka cast,i ja bih jedno sebi pravio,ali sto to udaljujete od traktora toliko,pokusajte bar nekako maksimalno pribliziti traktoru,sve ok kad on vitla i privlaci sebi trupac,ali ajd odvuci to na lager na dasci,ima mali fergo da se dize ko neizivljen vranac
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ljudi sve lijepo je to svaka cast,i ja bih jedno sebi pravio,ali sto to udaljujete od traktora toliko,pokusajte bar nekako maksimalno pribliziti traktoru,sve ok kad on vitla i privlaci sebi trupac,ali ajd odvuci to na lager na dasci,ima mali fergo da se dize ko neizivljen vranac

shvatit ćeš zašto se udaljava kada budeš radio sa njime , što ga više udaljiš nazad sve se manje propinje traktor ali ti se onda smanjuje i upravljivost kada nosiš trupce na lancima zakačenim za vitlo
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ovo kaj ima frka bi bilo dobr za samoizvlačenje na prednjem kraju i naravno kao uteg...
Savorisu dušu dalo za rusa:supz:
Sporo a jako...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Dobro bi došla ralica, barem 1m širine, tako kad izvlačiš trupce da ti neode pod vitlo, i bilo bi dobro ugraditi jedan koluturnik preko kojeg bi išla sajla, tako da ti nejde direktno sa bubnja.
Evo slika od vitla kojeg sam napravio prošle godine.

vitlo3.jpg

ima li kakve sličnosti izmedju ova dva vitla :weedman:

slika-147621-2011-01-1295581938-velika.jpg
 

Zdenko1981

Član
Tu od
9 Sij 2008
Poruka
89
ima li kakve sličnosti izmedju ova dva vitla :weedman:

slika-147621-2011-01-1295581938-velika.jpg

Ovo koje sam ja pravio (ono gornje) ima kvačilo koje se da štelati i namjestio sam ga tako da ukoliko se javlja preveliko opterečenje da proklizi, tako da mi sajla niti jedanput nije pukla a vitlo bez problema radi.

Ovo vitlo dolje, neznam čije je, ide direktno na kardan, nije loše, radio sam sa sličnim međutim sporo je i traktor strašno trpi, da mu se ugradi prijenos i kvačilo, bilo bi odlično.

A što se sigurnosti tiče, svako vitlo je sigurno koliko je siguran i pametan onaj koji radi sa njim, iako u šumu idem većinom za vlastite potrebe znam da je dovoljna jedna greška i gotov si, zato kaciga na glavu i respekt prema šumi.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
da savo sve ima prednosti i mane
ali npr ovo je idealan odnos udaljenosti i stabilnosti


jel te služe dobro ovi lancevi na gumama?
ovo mi je kumov traktor,a ja sam sa njim dosta dosta radio,pa sluze lance,posto su zasukani,nemogu se pokidati nikako,inace ima i grifove nema da ne povuce tegli ko bjesan konj
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
same laser 90
krpan 4T

kombinacija koja definitivno jije za šumu, traktor je velik ko kuća, a vitlo siroče na njemu...

img20110129005.jpg

img20110129009.jpg

img20110129006.jpg
 
Z

zetor4718

Guest
evo jedan hrv. proizvod....


Uploaded with ImageShack.us


Motor i vitlo odlični,ostalo nevalja,a nevalja zato što su dali motor 120ks a ostalo od LKT-a koji ima motor 80ks.neću dalje pričat da ne sramotim jedino što imamo svoje.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
evo jedan hrv. proizvod....


Motor i vitlo odlični,ostalo nevalja,a nevalja zato što su dali motor 120ks a ostalo od LKT-a koji ima motor 80ks.neću dalje pričat da ne sramotim jedino što imamo svoje.

to je bratov službeni, nije baš da ga hvali, ali se ni ne žali...
 

Najnoviji postovi

Na vrh