• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
Ima i kod nas jedan sto kopca prikolicu na vitlo. Univerzal 445 s p.p..

ljudi nemojte biti naivni vitlo nije za to teret pokida hidraulik,razgloda rupe od kvačenja poluga i na kraju strada vitlo to JEDNOSTAVNO NIJE ZA VUĆI PUNU PRIKOLICU DRVA ja na svoje sigurno neću zakvačiti
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
a i opasno je , u brdskim uslovima ako smotaš na nizbrdici računaj da si sa sve vitlom zgužvan negdje u potoku
tačka kopčanja je daleko nazad i to je ogroman problem , jednostavno vitlo nije pravljeno za toga
napravite prednje poluge i nosite vitlo naprijed do šume :mrgreen:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
uz sve to koliko god i kakvo god vitlo bilo uvijek daska im luft ha zateznim lancevima pa uvijek šeće lijevo-desno a znamo koliko ja malo potrebno pa da 2x tovarimo ista drva
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
ma karabaja najmanji je problem natovariti drva 2 puta kad iskipaš tovario sam 100 puta ali kad te negdje gurnu u provaliu zbog vlastite nemarnosti i kvačenja na vitlo nedaj Bože
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
u potpunosti se slažem s time da prikolicu ne kvačiti na vitlo!!!
hrvoje pa bem ti kak ti to onda voziš drva:scratch:mrgreen:
znam znam ma svima nam se to desi kad tad a kome se to nije desilo kao da nikad nije bio u šumi:butthead:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
u potpunosti se slažem s time da prikolicu ne kvačiti na vitlo!!!
hrvoje pa bem ti kak ti to onda voziš drva:scratch:mrgreen:
znam znam ma svima nam se to desi kad tad a kome se to nije desilo kao da nikad nije bio u šumi:butthead:

Prijatelju brdski teren samo treba malo nagiba,pogotovo ako ja imalo mokro a na prikolici bukva eto kipanja ne prikolice nego drva s prikolice
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
ja bih za rusa na vitlo zakačio onu moju malu kareticu od 2m drva , ipak 3,5t traktor to ne bi ni osjetio , ali samo u situacijama kada se recimo uveče povlačim iz šume pa ujedno da povezem da ne idem prazan
sve ostalo je kaskaderski pokušaj
 
Z

zetor4718

Guest
ja bih za rusa na vitlo zakačio onu moju malu kareticu od 2m drva , ipak 3,5t traktor to ne bi ni osjetio , ali samo u situacijama kada se recimo uveče povlačim iz šume pa ujedno da povezem da ne idem prazan
sve ostalo je kaskaderski pokušaj

da veliki traktor ne osjeti,ja sam imao zakopčano vitlo i vukao sam prikolicu normalno na kuku zakvačeno,e sad kako tko može...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
da veliki traktor ne osjeti,ja sam imao zakopčano vitlo i vukao sam prikolicu normalno na kuku zakvačeno,e sad kako tko može...

za koju kuku na traktoru ili vitlu
 
X

xtz

Guest
nemojte biti bedasti da kuka na vitlu nosi tereta koliko i hidraulik to jednostavno nije točno

kuka za kačenje prikolic na krpanovom vitlu nosi kolko i hidraulik traktora znači jednoosovinska prikolica s 8 m drva zakačena na vitlo i traktor nemože podignut hidraulik sa zemlje(barem ne moj)ali istu tu prikolicu voku dva traktora iz šume da se ne strga nista na vitlu. strgao sam dva vitla al kuka je uvijek ostala cijela
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
kuka za kačenje prikolic na krpanovom vitlu nosi kolko i hidraulik traktora znači jednoosovinska prikolica s 8 m drva zakačena na vitlo i traktor nemože podignut hidraulik sa zemlje(barem ne moj)ali istu tu prikolicu voku dva traktora iz šume da se ne strga nista na vitlu. strgao sam dva vitla al kuka je uvijek ostala cijela

svaka ti čast ja ostajem pri svome možda može ali na moje vitlo neće nikad prikolica sa drvima
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
ova tzv. "ZAMJENSKA" vitla kopija Krpana proizvode se u Kozarevcu kod Đurđevca, Pitomaće bio sam kod njega ugrađivati kuku na auto
 
X

xtz

Guest
svaka ti čast ja ostajem pri svome možda može ali na moje vitlo neće nikad prikolica sa drvima

sila ne pita i takva vožnja ima puno više mana od prednosti ali šuma je daleko pa se pretrpava
 
X

xtz

Guest
sila ne pita i takva vožnja ima puno više mana od prednosti ali šuma je daleko pa se pretrpava
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
N

NGBaja

Guest
LKT, gura Volva kojem je "vrisnuo" motor
Fotografija0081.jpg
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
napokon neka slička:prayer:, nikad mi nije bilo jasno zašto suse h.š. odrekle lkt-a, dobro znam onaj dio o spašpavanju torpeda, bla bla bla-vidim da dan danas te zvijeri rade na "veliko"
evo u našoj šumariji su kupili hitnera 120ks a učinak mu je ko i štajeru 968 a ponekad i manji, dok si hitner navuče za jedan cug štajer se dva puta okrene i ne muči se ni ništa, pred 5 god. kupili dva belarusa neznam oznake-naravno opremljene za šumu-u šumi su bili oko 1 mj. poslje demontaža vitla i ostalog i sad jedan ima malčer mislim 240cm, oba su traktora oko 80ks, a drugi ima plug, roto drljače i sadilicu za žir a popravaka da te bog sačuva, skoro svaki tjedan neki tjedan u radioni, da bih se sad ponovno vračali zglobašima
 

Najnoviji postovi

Na vrh