• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
ja sam sasvojim u šumi stalno ali ne razmišljam kao ti na mom je sve tip-top kabina,šajbe limarija osvjetljenja sa svih strana.Pnitko normalan ne radi po noći u šumi alči bez svjetala nedaj Bože kad zapadneš pa te uhvati noć može te glave doći nemarnost

ma ok. i ja se slažem da sve treba biti tip-top, je*eš kabinu ako nema šajbi-koja joj je onda i prvotna svrha...
sto se tiče osvijetljenja zgodno je kad sve radi-meni osobno je prilikom izvoza jako bitno jer nakrcam punu prikolicu metrice i onda ništa ne vidim iza sebe pa mi je tabla sa žmigavcima neophodna.
ma na limariju sam mislio po pitanju nove farbe i vidim kod "švercera" to mora bit sve i jedna naljepnica a to me kao potencijalnog kupca odmah odbija, da lim mora bit zdrav to bez daljnjega
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
ako je u pitanju šuma i ja podržavam da se kupi traktor u lošijem stanju , jedino je bitno da je što jeftiniji i da ima dijelova za njega , kad tak će vozač da uzrokuje grešku i jednim lošim potezom opet imaš loš traktor iako novog dotjeraš u šumu

ovo se naravno ne odnosi na kočnice i signalizaciju , to MORA imati svaki traktor
onaj ko mi kaže da se signalizacija nemože održavati na trktoru koji boravi u šumi , laže
možda je malo teže ali u startu sve kablove sakriješ , zaštitiš farove i pozicije i nemaš brige
u praksi mi se pokazalo da je najbolje sve sijalice zalemiti direktno za kablove jer je danas teško doći do kvalitetnih kućišta koje ne oksidiraju i ne prekidaju
sve zalemiš i nema problema , sijalice tada rijetko crkavaju a iako crkne kod kuće je zamijeniš
ja još nisam nikoga sretio da sijalice mijenja u šumi :lol:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
ako je u pitanju šuma i ja podržavam da se kupi traktor u lošijem stanju , jedino je bitno da je što jeftiniji i da ima dijelova za njega , kad tak će vozač da uzrokuje grešku i jednim lošim potezom opet imaš loš traktor iako novog dotjeraš u šumu

ovo se naravno ne odnosi na kočnice i signalizaciju , to MORA imati svaki traktor
onaj ko mi kaže da se signalizacija nemože održavati na trktoru koji boravi u šumi , laže
možda je malo teže ali u startu sve kablove sakriješ , zaštitiš farove i pozicije i nemaš brige
u praksi mi se pokazalo da je najbolje sve sijalice zalemiti direktno za kablove jer je danas teško doći do kvalitetnih kućišta koje ne oksidiraju i ne prekidaju
sve zalemiš i nema problema , sijalice tada rijetko crkavaju a iako crkne kod kuće je zamijeniš
ja još nisam nikoga sretio da sijalice mijenja u šumi :lol:

evo danas došao čovijek po drva k meni s imt-om549 itako dečki tovare a ja gledam i onak letimice pitam o traktoru on kaže sljedeće da je prvi vlasnik, 88g, kabina protrula ali nekim čudom drži ono malo šajbi što ima i tako bla bla bla cijena 5000ojrića došlo mi ja da im pomognem tovariti samo da ga više ne vidim:axe:
znam da im je cijena malo ispod 5 somova ali u usporedbi s onim fiatom iz oglasa za 4 soma, nebo i zemlja :prayer:
 
Z

zetor4718

Guest
evo danas došao čovijek po drva k meni s imt-om549 itako dečki tovare a ja gledam i onak letimice pitam o traktoru on kaže sljedeće da je prvi vlasnik, 88g, kabina protrula ali nekim čudom drži ono malo šajbi što ima i tako bla bla bla cijena 5000ojrića došlo mi ja da im pomognem tovariti samo da ga više ne vidim:axe:
znam da im je cijena malo ispod 5 somova ali u usporedbi s onim fiatom iz oglasa za 4 soma, nebo i zemlja :prayer:

ma gluposti...
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ja da idem svog prodavat isto ga nebi dal ispod 5soma :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Al zato ga NE prodajem:weedman::weedman::weedman:
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
meni ovaj Fiat izgleda sasvim OK, ako je motor koćnice i hidraulika u redu kupio bi to bez razmišljanja, ovo periferija, stakla, svjetla srede se za sitne novcee
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
meni ovaj Fiat izgleda sasvim OK, ako je motor koćnice i hidraulika u redu kupio bi to bez razmišljanja, ovo periferija, stakla, svjetla srede se za sitne novcee

dečki šta čekate naprijed
 
Z

zetor4718

Guest
dečki šta čekate naprijed

mene općenito ne zanima ništa osim zetora i ursusa iz tog razloga što ih poznajem u dušu,ali daleko od toga Fiat je isto dobar i da imam živaca za šarafat kupio bi ga malo radio snjim i prodao.
 
M

Marka31

Guest
nisam siguran da sam pogodio pravu temu ali da pitam.
dosada sami išao s 542 u šumu i nije se pokazalo kao ni približno dobar taktorčić za šumu osim za vrlo brz transport. sad gledam ltz 55a ili slično uglavnom ltz radi cijene. visok je prednja vuča činimi se ok šta vi kažete
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
nisam siguran da sam pogodio pravu temu ali da pitam.
dosada sami išao s 542 u šumu i nije se pokazalo kao ni približno dobar taktorčić za šumu osim za vrlo brz transport. sad gledam ltz 55a ili slično uglavnom ltz radi cijene. visok je prednja vuča činimi se ok šta vi kažete

nisi pogodio temu imaš na temi traktori-belarus pitaj Savu on je ekspert za belarusa
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
neznam na šta treba paziti kod vitla osim sajle.
ako je samo do sajle onda se valjda isplati jer sam našao novo krpanovo 5t za 11931kn a ovo je 6200 i ako se sajla promjeni ona nemože koštati 5000 da je od zlata. ako griješim molim vas da me ispravite jer slijedeči tjedan u dvorištu moram imati vito. još jedno pitanje na tim novim vitlima imaju poteznice za prikolicu. jel mogu one nositi prikolicu s 6m sirove bukve i hrasta

kupi krpana ja sam kupio prije 1mj.5tona si u Sloveniji platio 1330eura,što se tiče poteznica na vitlu to ti je manje više za praznu prikolicu 2m drva max. o više nemoj ni razmišljati raskinit ćeš i vitlo i traktor.Ako te još što zanima slobodno pitaj
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
nisam siguran da sam pogodio pravu temu ali da pitam.
dosada sami išao s 542 u šumu i nije se pokazalo kao ni približno dobar taktorčić za šumu osim za vrlo brz transport. sad gledam ltz 55a ili slično uglavnom ltz radi cijene. visok je prednja vuča činimi se ok šta vi kažete

pitaj savu:!: , ako tko zna to je on jer ima 3kom. pa valjda to nešto govori:idea::!:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
pa dobro , i nisi promašio temu
iskreno nisam neki ljubitelj LTZa , imam t40 odradjuje on sve zadatke ali da nemam MTZa vjerovatno bi sa njime i bio zadovoljan , jer drugačije razmišljam kada sam probao i veće i jače
ako imaš potrebe za nekim malo većim hobi poslovima u šumi mogao bi da te zadovolji , ali pošto se radi o šumi samo da napomenem , on NEMA prednju vuču pri spuštanju nizbrdo , OPREZ
 
M

Marka31

Guest
on NEMA prednju vuču pri spuštanju nizbrdo , OPREZ

kako to da shvatim nekontam zašto nebi imao nizbrdo.
po ravnom i uzbrdo ima ili. de mi molim te pojasni da neispadnem glup
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ovdej jedan u selu vozi punu veliku škicu (sigurno 5-6m)zakačenu za krpan 5 i to ga več jen cajt viđam,moram napomenut da vuče niki same od 90-100ks!
Ja sam probal al nije nikako za preporučit s manjim traktorom!
Si pital u ZG kod interforsta?
Oni drže krpane.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
dali je prikolica zakvačena za vitlo ili je vitlo dignuto pa zakvačeno za poteznicu ispod,ako kvači za vitlo jako je pametan
 
M

Marka31

Guest
pito sam u amgrupa i oni kažu da zato i služi ta poteznica, ali im nevjerujem jer na mom traktoru ima puno bolja i jača poteznica pa mi se na momente na kaldrmi učini da bi var mogo puknut. zato i pitam vas koji je imate za šta vam služi za ukras ili vučete prikolicu na njoj
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
imaš temu LTZ t 40 pa je pročitaj , radi se o istim traktorima sa sitnim razlikama

nema prednju vuču jer se ona automatski uključuje samo kada točkovi vuku , znači kada ideš nizbrdo točkovi ne vuku nego koče i ako dodje do klizanja zadnjih točkova prednja vuča se NEĆE tada uključiti da te sadrži , niti je ti možeš manuelno uključiti :mad:
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ovaj ima zakačeno za vitlo i tak vozi:madmana:
Ja sam probal i brzo skužil da ne valja taj poso:blackeye
Sad mi još samo služi za ukras, možda tu i tam nekaj laganog ak mi se neda odkapčivat vitlo al to su tereti do max.500kila i ni deke više;)
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
ma prikolice kaćiti za mala vitla-ne preporućljivo
to da je kakav dupljak s montiranim bubnjevima na sebe i samo daska na kaćenje-mislim na izvedbe kako imaju hrvatske šume onda ok. inaće samo ako ne volite svoje makine
 

Najnoviji postovi

Na vrh