• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
još uvijek nisam razmišljao o naočarima :finga: ja u njegovom posto samo vidim ovo (bez IMG tagova)


i tu nema ništa :confused:

ja stavio sličku u ŠUMARI pa ju tamo pogledaj:supz:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
e danas sam sa moga vitla osjekao one nepotrebne nosače , skratio donji lanac tako da španer ima svoju funkciju , stavio novi seger na donju osovinu , prištimao one makaze tako da lijepo stoji na traktoru , isprobao malo i tako

lamela je bila mokra jer sam ga prao ali sam opet zadovoljan silom povlačenja , sada lijepo stoji na traktoru bez onih željeza koja su štrčala na sve strane , ali me zeznuo neko ko je ona željeza stavljao , manganske ploče :madmana: jedva sam ih isjekao

sajlu sam cijelu razmotao i ima 136 mojih koraka , debljina 9mm , meni sasvim dovoljno
na njemu još imam da stavim vrh sajle da lijepo može da se zakačuju čoker lanci jer mi ovo trenutno što je na njemu se ne svidja nikako , nije funkcionalno jer se može samo jedan čoker lanac zakačiti

dobro sam se ukopao i zakočio i na malom gasu je uspio da ugasi rusa iako je redukcija prilično veća nego na krpanima i sličnim , probat ću ga zakačiti i na vladeka da vidim kako njemu stoji a i na onaj LTZ pošto će on vjerovatno biti zadužen za vitlanje

na njemu mi se svidja to što se daska tako lijepo podigne da ne smeta da se i uz prisustvo vitla zakači i prikolica , stvarno dobra stvar
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
vi se još pripremate za sezonu a ja jučer več s...bo zadnju gumu na svome medi i danas u šumu skinuo kotač, pravac vulkanizer pa nazad šuma, sutra opet u cijepanje tako mi bog pomogao, savo ajde nabaci kroz koji dan neku sliku
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Mislim da ja na svom neću moći zakvačiti prikolicui vitlo istodobno
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
da ti kuka možda ne stvara problem:scratch

I poteznica i daska od vitla kako ti više odgovara.Nemogu 100% tvrditi ali stari model ne može a sad je daska još niža
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
moj recept-2dana vitlanja ozbiljnog a ne s noge na nogu
-ja poslje toga režem i izvažam ili ako je područje sigurno sve izrežem
-uzmem dan odmora
-2 dana cijepanja na trn cca 50m laganini
-ovisno o daljini 2i po dana izvažanja
sve sam a ako imaš "kolovođu" još bolje

znači 7 dana 50m na lageru
evo baš u subotu idem na vitlanje pa i nedjelja
ako nije sila ne treba forsirati
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
u principu radim tako slično kad vitlam samo vitlam ako ne treba vitlati onda pravim i odmah vozim
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pa zašto onda kačiti prikolicu na vitlo-očito da nije baš da se do svega može a ne isplati se dan trošiti na vitlanje a ako je ono tvoja prikolica u pozadini jedne slike bolje ju ne kačit jer sam mišljenja da bih ti se prednji kotači slabo okretali
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
ja mislim kačati prikolicu i vitlo samo uveče kada se ide kući pa je šteta da traktor sa vitlom ne poveze nešto iz šume

a najvjerovatnije ako budem imao potrebe za mnogo vitlanja ću da vitlo nabacim na T40 i da ga sa njega ne skidam , on je prilično mali potrošač a rus je sposobniji u transportu
a za neke manje potrebe ide vitlo na rusa i prikolica na traktorsku kuku gdje joj je i mjesto , odeš izvitlaš natovariš i kući ideš
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
evo obećanih slika vitla , skinut je zaštitnik sa lančanika da vas to ne buni

čini mi se da je ZJ pitao za sistem laganja sajle , evo ga , jednostavno da nemože biti jednostavnije , ovdje su dvije koturače u ovome dijelu koji se kreće , ima još jedna dole koja usmjerava sajlu prema ovim ''ustima'' sa 4 valjka

teško je za slikati jer je sve spakovano unutra

abcd0009n.jpg


abcd0015j.jpg


abcd0013l.jpg


abcd0010ez.jpg


abcd0014bs.jpg


da bi uspiješno vozio karetu trebam produžiti rudu 10tak cm , ali mi to nije problem jer sam već predvidio to i na vrhu rude je cijev u cijev , to mi je lako uraditi
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
malo mi je neobično nisam nikad tako nešta vidio ali ne sumljam u tebe da je sve na svom mjestu samo posla sada i udri sretno sa što manje kvarova
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
pa baš sam ga uzeo iz razloga jer je neobično :mrgreen:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
eh da sam doma sad bih mi moglo pokazati savine slike ali sam kod punice pa imam polumobilni i spor za pop....
živio savo ŽIVIO
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,029
Fala Savo, skužil sam kak ide. No, nije mi jasno kaj pomiče ovu klateću ruku?
I ne dogodi li se križanje sajle kad se ista otpusti?
Naime, tvoja ne izgleda baš idealno namotana.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
križanje sajle pri otpuštanju je teško moguće jer sajla prelazi preko 3-4 korutače koje amortizuju trzanje , takodje ima i sistem kočenja pri odmotavanju sajle (znači onaj slabi sistem kočenja da se truba ne zalijeće)

a ova klateća ruka se pomiče sama , ide tamo gdje joj je lakše , znači nemože da ''kamara'' sajlu samo na jedan dio nego ide od kraja do kraja i nema smicanja sajle krug preko kruga što vitla obično vole da rade

moja nije namotana baš najbolje jer sam je namotao skoro bez optrećenja pa se nije dobro složila , kad aje sajla zategnuta bolje se slaže

a pravi test vitla će da bude sutra i u ponedjeljak kada stiže 5 istražnih bušotina koje ja prevozim po ekstremnim uslovima ovdje po periferiji rudnika :supz:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,029
Još nekaj: jel os klateće ruke okomita na os bubnja ili je tangencijalno izvan osi?
I na kojem se promjeru bubnja sajla namata paralelno s osi osovine klateće ruke? Ili to baš nema neke veze.
Sistem je vrlo jednostavan a funkcionalan.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
os klateće ruke je okomita u odnosu na osovinu bubnja ali stoji u ravni otprilike kad aje sajla namotana , a ta ista os je u osi sajle koja dolazi sa donje koturače , neznam dali si me shvatio šta sam sada rekao ali obojica se slažemo da je jednostavno i funkcionalno

pokušat ći slikati detaljnije kada ga otkačim ali jako je teško slikati jer je sve spakovano u minimalan prostor
 

Najnoviji postovi

Na vrh