• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,028
Jel ovako:
 

Prilozi

  • Scan2.jpg
    Scan2.jpg
    20.6 KB · Pregleda: 251

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
potpuno isto kako si nacrtao na gornjem dijelu slike :supz: tačno u detalj ;)
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
:idea:sad mi sinulo PA KAKVE TO TRAKTOR MORA IMATI SPECIFIKACIJE DA BIH GA UOPČE NAZIVALI "šumski traktor":?::?::?::scratch
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
prednja daska bi našla svoju primjenu u šumi samo tako, ne bih se bunio da mi poklone jednu da izvršim hard test
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
jeste razmišljali o šumarskim vitlima da konačno izbacimo slovence nazad u njihovo more
bolje kasno nego nikad:finga:
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Vitla trenutno nisu u nikakvim planovima, jer već i ovako imamo poprilično široku ponudu proizvoda, ali možda jednog dana...
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
da jednog dana, kažete asortiman imate ali mislim da bi mi hrvati bili ponosni na vaše vitlo od 4t cijena cca5000kn, svi znamo da su materijali skupi ali moramo sami svoje kupovati, rađe dam za hrvatski češnjak 100kn nego za kineski 10
KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,028
da jednog dana, kažete asortiman imate ali mislim da bi mi hrvati bili ponosni na vaše vitlo od 4t cijena cca5000kn, svi znamo da su materijali skupi ali moramo sami svoje kupovati, rađe dam za hrvatski češnjak 100kn nego za kineski 10
KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO

Da, samo za vitlo klase Krpan ili Tajfun, nemru niti materijal kupiti za 5000kn.
Računaj da je kila pločevine oko 7kn. Cijena obrađenog (izrezanog) ti je oko 14kn (x 300kg koliko vitlo ima...). A gdje su tu drugi dijelovi (lančanici, kuplung, sajla, farba...)
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Uff pa koliko ti je to vitlo od 300kila?
Pa ja svoje namještam sam dok ga kapčim?
Pa nisam tolko jak?
krpan 4 ima nekih 180-200kila
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,028
Uff pa koliko ti je to vitlo od 300kila?
Pa ja svoje namještam sam dok ga kapčim?
Pa nisam tolko jak?
krpan 4 ima nekih 180-200kila

Lupil sam masu, jer neznam točno kolika je, za primjer.
Plug ti je puno jednostavniji proizvod (podjednake mase), pa pogledaj koliko košta.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ovo je tema o šumarstvu a plu nema nikakve veze s tim
krpan ima cca 200 kg. ali opet rađe dam našem čovijeku soma ojra nego slovencu, znam da su sirovine danas skupe ali ako novi krpan košta kod nas 7500-8500kn, na tu cijenu odbi carinu i zaradu koju zastupnik ima pa koja je onda stvarna cijena tog vitla?
susijed je prije par godina imao tipa koji je kupio vitlo i prefurali ga mimo granice mislim da je cifra bila cca 600-700ojra ali prije par godina...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,028
Ma štima. Dodaj na to PDV, pa buš na istom. A sirovine su od tad znatno poskupjele.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma sve kužim...gle imaju praktički gotove daske, daska za vitlo ja cca140-150cm, na vitlo ne trebaju ugrađivati nikakve cilindre koji koštaju kao i ostatak dijelova za vitlo
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Uff pa koliko ti je to vitlo od 300kila?
Pa ja svoje namještam sam dok ga kapčim?
Pa nisam tolko jak?
krpan 4 ima nekih 180-200kila

krpan 5t si model ima 304kg bez sajle
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
Ma štima. Dodaj na to PDV, pa buš na istom. A sirovine su od tad znatno poskupjele.

pa ovisi koliko je gazda sposoban avidim iz priloženog da je, njmu se pdv vrača a ako dogovori količinu tu ide i rabat... pa kad baci matematiku koliko sav materijal, ljudi, potrošnja struje koštaju i tu da stavi neku njemu isplativu zaradu, pa ispitati tržište...a mišljenja sam da bih ga našao
ajmo ga nagovoriti da napravi jedno i da ga meni na hard test ili bilo kome drugom kome je potrebito pa če onda bit-što bih moglo biti bolje a što je super
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
danas kupljen traktor lamborghini 955 dt 84 god.na poznato 7000eura slike za koji dan
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,028
Iako sam fan SLH traktora, mislim da je to malo nježan stroj za divljanje po šumi. Ako paziš kak radiš, nebi trebalo biti problema.
FIAT je tu puno pouzdaniji.
 

Najnoviji postovi

Na vrh