• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

Z

zetor4718

Guest
ok. a dali je to nešto loše. čisto sumnjam. znam da npr. u njemačkoj ljudi vode više računa o traktorima ili vozlilima opčenito nego kod nas. sve vrste servisa ili popravke vrše uglavnom ovlašteni serviseri a kod nas ako ne sam onda onaj koji je najjeftiniji.

dakako još bolje ako je uvežen(tko je uvozio zna zašto...),vidim po nekim stvarima da je iz inozemstva.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,028
Ovaj je vjerojatno iz Njemačke: kuke na polugama hidraulike, okretna kuka za prikolicu, šlapa...

Nebi se baš složil da je bolji uvezeni. Možda je "bolje" održavan, ali je i znatno više radil neg pri nama.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
a oglasi prepuni traktora sa etiketom ''uvoz iz švicarske'' , ja to kada pročitam sav se naježim , oca im njihovog kao da su ti traktori tamo stajali u muzeju a ne radili :madmana:
ok , slažem se da zapadne zemlje imaju nešto bolji odnos prema mehanizaciji od nas ex.yu indijanaca ali pretjeruju

a još mi je gore kada se postavlja pitanje ''jeli traktor radio u šumi'' , ma jok nego sam na ledima u šumu išao da dovezem drva :butthead:
ja trgovinu zamišljam tako da mušterija GLEDA šta kupuje , trgovac može da priča bajke kakve god želi i zna ali ti GLEDAJ , posle kupovine nema priče
 
Z

zetor4718

Guest
Ovaj je vjerojatno iz Njemačke: kuke na polugama hidraulike, okretna kuka za prikolicu, ŠLAPA...

Nebi se baš složil da je bolji uvezeni. Možda je "bolje" održavan, ali je i znatno više radil neg pri nama.

ŠLAPA,papuča ili pravilno klinasti podmetač po tome sam ga odmah prepoznao.takvu šlapu istu imam i ja u svome traktoru koji je također uvezen.zašto je bolji uvezen traktor?zato što se za zapadna tržišta bolje rade općenito sva vozila jer je to tržište zahtjevnije po mnogo čemu!evo primjer:moj 6945 je uvežen iz Njemačke pa je na njemu ugrađen brzi rikverc,dva izlaza iz hidraulike,pomoćni cilindri hidraulika,kardan 540/1000 okretaja itd...nemora biti nužno da se traktori više narade ali na kraju zato i služe!mislim da sad otprilike znate o čemu pričam.

e ovo ti je Savo za pet:"''jeli traktor radio u šumi'' , ma jok nego sam na ledima u šumu išao da dovezem drva".Velika je zabluda da je traktor uništen ako je radio u šumi,svatko tko ga je krvavo zaradio pazit će na njega kao oko u glavi!
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
gle i zetor se pojavio, što te nema?
u vezi traktora iz uvoza-ima kod mene jedan koji se praktički "obogatio na njima" iskoristio vojnu povlasticu za carine i te daće ali svaka mu čast-čovijek sposoban trgovac, sad je glavni baja u selu, mislim da više ne trži ništa ali se bavi svinjogojstvom i kukuruzom ima 2 johndeer-a i još nekog fiata
sam on kaže da traktore koje je tamo kupovo nisu vozili gajbu iza sebe kak večina prodaje maglu, veli svi su sa raznih farmi ali ponavljam več gore navedeno kaže da njemci drže do traktora više nego do žene i stvarno nitko se nikad koliko ja znam nije žalio na traktor kupljen od njega
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ne znam kakva je danas situacija i dal još uvijek ima rabljenih iz uvoza...A sjećam se, pričao mi bratić koji je godinama kamionom vozio te traktore iz D,F,CH i raspačavao ih po SZ Hrvatskoj. To je bilo pred 10-15 godina kad su bile popularne one povlastice. Znam da je puno prekupaca imalo razbijene glave zbog tih traktora. Zašto?!...Pa zato jer su to večinom bili potrošeni traktori. Slažem se da su bolje kvalitete, da je bolja srvisna služba, da se ne štedi...al iso tak su ti traktori obrađivali ogromne količine zemlje i kod njih su traktori večinom na lizing. A u tih 5-10 godina traktor da bi se isplatio mora raditi dan i noć. I onda nije bilo čudno da su 7-8 godina stari traktori bez ogrebotine odlazili u vječna lovišta. A možete si zamisliti cijenu popravaka jer kod tih strojeva kad krenu popraci ne prestaju jer su potrošeni u svim segmentima.
 
M

Marka31

Guest
upravo sam listo neke njemačke oglasnike traktori su svi preko 8000 sati, znači naradili su se i to pravo
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
možda ova rasprava izlazi van granica teme, ok hrvoje kupio traktor naravno da mu svi želimo dug radni vijek i bez popravaka(mislim na traktor):lol:
moram reči da smo se lijepo i kvalitetno raspisali ali isto tako počeli i filozofirati:!:
Hrvoje pusti priče uzmi pivo:weedman:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
možda ova rasprava izlazi van granica teme, ok hrvoje kupio traktor naravno da mu svi želimo dug radni vijek i bez popravaka(mislim na traktor):lol:
moram reči da smo se lijepo i kvalitetno raspisali ali isto tako počeli i filozofirati:!:
Hrvoje pusti priče uzmi pivo:weedman:

to smo vidjeli od tebe ti voliš nadugo i naširoko ali ovaj put si u pravu
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Jeste, ispričavam se, nisam imao lošu namjeru. To sam samo spomenuao kao jednu crticu. Hrvoje sretno sa novim strojem...:p
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
nisam ti ja taj tip kad tako nešta vidim uopće ne čitam a kamoli komentiram prebacim se na drugu temu
 

Najnoviji postovi

Na vrh