• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
trazim same,hurliman,deutz,landini,torpedo 7506 imt 577
da se nači torpedo rx po netu, neznam koliko pratiš oglase bio je jedan rx120 za 6000 ojra-bagatela pa da još uložiš u njega koju tisuču i imaš zmiju
 
Z

zetor4718

Guest
da se nači torpedo rx po netu, neznam koliko pratiš oglase bio je jedan rx120 za 6000 ojra-bagatela pa da još uložiš u njega koju tisuču i imaš zmiju

upotpunosti si u pravu 6000 eura je bagatela za takav traktor samo ti rx su jako bolesni na mjenjač!
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma svaki traktor ima boljku ovu ili onu ali kao priča o kočnicama na imt-u kad ih složiš znaš da su nove, a mjenjač-mislim da nije problem samo dobar majstor i ne šparati na zupčaanicima-a ovaj ti je još dobar bude vozil koju godinu kad za koji mj. baš taj prdne to ili uopče ne dirati pa makar imo samo rikverc i 3. ili složiti kako se spada
 
M

Mrcina

Guest
ma svaki traktor ima boljku ovu ili onu ali kao priča o kočnicama na imt-u kad ih složiš znaš da su nove, a mjenjač-mislim da nije problem samo dobar majstor i ne šparati na zupčaanicima-a ovaj ti je još dobar bude vozil koju godinu kad za koji mj. baš taj prdne to ili uopče ne dirati pa makar imo samo rikverc i 3. ili složiti kako se spada

Sve se da napraviti ako se ne škrtari to je sve do ljudi....
Škrtost je gadna stvar...
Većini ljudi je puno dati za kočnice neke novce pa voze bez dok ne najebu....
 
Z

zetor4718

Guest
ma svaki traktor ima boljku ovu ili onu ali kao priča o kočnicama na imt-u kad ih složiš znaš da su nove, a mjenjač-mislim da nije problem samo dobar majstor i ne šparati na zupčaanicima-a ovaj ti je još dobar bude vozil koju godinu kad za koji mj. baš taj prdne to ili uopče ne dirati pa makar imo samo rikverc i 3. ili složiti kako se spada

slažem se s tobom za mjenjač da je dx onda uredu

nije problem u majstoru već je problem u seriji traktora jednostavno su napravili slab mjenjač a jak motor,hrvoje mi nismo u servisu mogli složti mjenjač na dva dx-a jedan je poslje cijele reparature bio isti kao i prije a drugi nismo nikada ni počeli slagati jer čovjek nije imao novaca.na torpedu 75 se dalo složiti jednom zauvijek sa njemačkim zupčanikom od Deutza 8006.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
u blizini ima frajer firmu, radi za šumariju i ima rx12o i stalno ga viđam da radi ali divljački ga onaj neki konj gazi, da je tak s mojim ja bih njega zgazil na licu mijesta i zarampaj ga među klade
 
Z

zetor4718

Guest
evo dx110 prava mrcina zvuk motora je milina također i sve ostalo samo taj vražji mjenjač...

 
Z

zetor4718

Guest
dali je problem mjenjač ili pre jak motor za taj mjenjač

vjerojatno je problem što je na njemu mjenjač od manjeg dx-a ali baš se nisam nikada previše interesirao općenito oko zapadnih traktora pa neću lupati gluposti.događalo se da iskoći iz brzine a nekad da ga nisi mogao izbaciti iz brzine.ma mi smo servisirali sve od mehanizacije pa sam tako ja radio najviše na kamionima i kombijima,tako da nisam bio upućen šta se radilo na traktorima.znam složiti zetora,ursusa,imt,torpedo i tako te traktore,ali ove zapdne nisam nešto puno radio tako da neznam.nisam ljubitelj mehanike već volana:



moj bivši traktor 4718 i 5m bukve.

alo zakočite, na kraju na kojem sad nidu dobri mijenjači na dx ili rx

na oba dva jer je rx kopija dx-a.neću reći da nisu dobri ali jednostavno dosta odlaze a sad jer je neka sitnica problem ili nešto više nezam.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Z

zetor4718

Guest
koliko metara godišnje napraviš

prošle godine oko 120m za prodaju i 20m za kući,a ove godine sam napravio 20m za kući i sad budem napravio oko 50m za prodaju.nagodinu možda nebudem radio za prodaju ali za kuću ću raditi stalno.
 
Z

zetor4718

Guest
ma vidim da dosta pratiš temu pa sam mislio da je to nešto ozbiljnije

a nemam vremena raditi više jer dosta znam raditi uslužno:vitlam,transport,cjepanje,pa onda rodbini trebam nekad nešto itd...šumarstvo mi je u krvi jer sam treća generacija koja se bavi drvima i općenito traktorima i poljoprivredom.
 
Z

zetor4718

Guest
po koliko vitlaš m3 i pošto cijepaš

sve ovisi od situacije,u prosjeku vitlam 120kn po kubiku a cijepam 30kn po metru.zasad mi je najisplativiji transport te otkup metrice od drugih,kupim metar bukve po 180kn a prodam po 250kn i na 10m dobijem 700kn a polovica su sigurni čisti novci.na dan mogu napraviti četiri do pet tura bez problema.
 
Z

zetor4718

Guest
ako imaš C uzmi starog tama i opleti s prijevozom

imam c kategoriju i razmišljao sam o tome.prije 2-3 godine kad je bila drvna industrija u krizi moj tetak je prodao šumarski kamion i prikolicu za neke sitne novce a danas mi je žao što ga nisam kupio...
 

Najnoviji postovi

Na vrh