• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,350
Već kad sam komentarisao koloturu, za vitlove nisu pogodne koloture sa piksnom već samo kuglični ležaji. Ponekad kolotura trpi dvostruku silu sajle vitla. Uležištenje ležaja u koloturi i osovina se tolerišu na tvrđe nalijeganje, mala brzina i velika sila.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Da, Krpan 5t si.. 70m sajle.

Bude proba tek toliko da namotamo sajlu prije ozbiljnije upotrebe. Kod nas je mokar teren pa šuma dodje na red 7-8 mjesec.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
A i kod mene je mokro, ali sad vele da je najbolje rušiti kad nije u mezgu, ali ipak mislim da ljudi rade kako stignu i mogu. Nema pravila nekih baš? Kolko te koštalo?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Oko 14tis sa kardanom.

Borislav pa nisam baš siguran. Prijatelj ima ovakvo vitlo na Fiatu 90-90 pa ga ugasi..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Radio sam sa uniforestom 5t prije.. Pa nebi ga smjelo prebaciti vitlo pogotovo ako ide preko donje koloture i naravno ako se donekle ravno vuče.

Ovo za kardan preko brzina je prednost da, ali mislim da neću imati potrebe za tim.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Pa nebi ga smjelo prebaciti vitlo pogotovo ako ide preko donje koloture i naravno ako se donekle ravno vuče.
Ovaj nije imao donje koloture. Vitlo Krpan 4 tone normalno radilo i odjednom nešta zacvikalo i ode Zetor u zrak na zadnji kraj. 4911 taman bio sredio nešta kao šta je muha sređivao onog jednog. Krš i lom ali to nije za ovu temu. Ma samo polako. Bolje sat vremena duže raditi nego dva dana popravljati.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Prednost je da u prvoj možeš strgati kardansku osovinu...
Na traktoru? Nisam ja ni rekao da bi radio preko brzina.. Tu kod mene jedni rade s 3511S i 5t vitlo, 2 preko brzina. Kažu da digne sva 4 kotača u zrak dok vitla.

Sve za svoje potrebe da, imam sad terena gdje stvarno treba duža sajla pa najviše zbog tog. Kardan je kategorije 5 mislim i ekipa radi sa 100ks traktorima pa služi sve.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Prednost je da u prvoj možeš strgati kardansku osovinu...
Nisi odgovorio na pitanje, zašto bi otrgnuo osovinu? Druga preko brzina je po tebi ok ili uopće rad preko brzina za vitlo nije ok?
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Zato što kad prebaciš kardan preko brzina u prvu ili drugu onda dobijaš duplu snagu na kardanu i ako dosta zakačiš i drvo negdje zapne a ne reagiraš na vrijeme onda može doći do loma kardanske cijevi ako je ona slabija.
 

Najnoviji postovi

Na vrh