• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Uf, jest dobar. Misliš se profesionalno baciti u šumske poslove rušenja i vitlanja. Gledajući slike tvoje šume, moglo bi se reći da do svakog stabla možeš sa raketlinom prići. 🤭
Takav bi meni trebao, kad vidiš gdje sam rušio, sve u brdu.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Je normalno, 🤠tam je sve najjeftinije 🙂
Ja sam čak bil i za 3t vitlo, al je neka mala razlika u cijeni pa onda ovo bi kupil.
Malo je sajle nutra mi se čini, ali bu dost valjda.
@brgud ma to se samo čini, jako je strma šuma, baš jako, pa onda bi mi vitlo baš dobro došlo. Sve si do ceste skoro izvućem vam. Sve za svoje potebe, mislim da za bavit profi se tim poslom je čista muka. 🙂
Danas nema kruha od vitla jer ga svi imaju.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,591
Za tvoje potrebe a i za raketu,tebi 4T sasvim dovoljno
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,531
Sa 3 tone nemreš delati skoro ništ u ozbiljnijim drvima na nagibima. Moreš vući po ravnici i nizbrdo. Zaboravi da budeš s tim potegnul bukvu od 50 cm iz jarka… Ja delam s ovim Karasom od 4,5 tone i kad vitlam iz jarka nekaj deblje i kvrgavije trebam rezati na 4-5m
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Sa 3 tone nemreš delati skoro ništ u ozbiljnijim drvima na nagibima. Moreš vući po ravnici i nizbrdo. Zaboravi da budeš s tim potegnul bukvu od 50 cm iz jarka… Ja delam s ovim Karasom od 4,5 tone i kad vitlam iz jarka nekaj deblje i kvrgavije trebam rezati na 4-5m
Ako vitlaš zetorom, prebaci kardan preko brzina pa da vidiš šta se radi.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,531
Nije problem u traktoru. Ne zadavi vitlo nikad traktor nego počne proklizavati koliko god jako potezao polugu. Jedamput mi je čak lanac puknul. Skoro me sajla ubila…
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,374
Danas nema kruha od vitla jer ga svi imaju.
Ja imam 4 redovne mušterije desetak godina koji imaju te vitliće, oni kao nešto rade drugima a ja njima sajlam drva.

Zetor bog za vitlo....
Ma ti se igraš hoćeš u 5-6 povlačenja 20 metara da izvučeš. Joj Boki. Jel ti presana sajla. Skontao sam način kako da nastaviš sajlu prekinutu, skoro da se nepoznate nastavak. Može prolaziti i kroz tvoje koloture.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
A zasto onda covjek sa krpanom ugasi rakovicu 60 ,bio sam prisutan tu ? Jel utego lamelu do kraja ,pa ne moze proklizat ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh