• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Dva pitanjca vezano za vitlo, koliko tereta može izdržati sajla 10mm?
i sto bi trebao nabaviti da mogu zakačiti dva-tri lanca na sajlu za vitlanje?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Za kačanje ti trebaju klizni čokeri na sajli , tako možeš kačati iz više udaljenih pozicija odjednom.
Ili onaj krajnji da ima dublji utor ako kačaš sa jedne pozicije.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Upravo to , a ako imaš dovoljno dubine utora možeš ubaciti dva lanca na jedan čoker.
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Na ovom koje imam na vitlu je malo dublji utor ali drugi lanac ne kači bas skroz pa nisam presretan sa tom opcijom
Hvala vam na savjetima
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jedan lanac na to a druge lance za taj lanac preko biokovo /lanci/kuka za skračivanje
Ili namontirati na sajlu biokovo/lanci/klizači/klizači lanca
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Nabavi dve-tri te zakacaljke i radi ko covek. Brze zakacis i vise zakacis i sto je takodje bitno sakupis nekoliko drveta sa vise mesta. Sajla 10mm ako je presovana moze dosta da izdrzi.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,526
Ovisi kakva je sajla i kolko tona je vitlo. Na mojem Krpanu 7,5 tona je original sajla 11 mm. Oni klizni čokeri nisu neka sreća iz iskustva na starom vitlu. Lanac zaglavi pa ga moram čekićem izbijati. I dosta prtljavo ga je provući. Na Krpanu imam isto kopčanje ko ovo gore al ga nisam još isprobal…
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,526
Ne vjerujem da on stavlja baš neku kvalitetnu sajlu. Imam Karasovu kopiju Krpana 4t i to je znalo strgati sajlu 10 mm.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,368
Oni klizni čokeri nisu neka sreća iz iskustva na starom vitlu. Lanac zaglavi pa ga moram čekićem izbijati. I dosta prtljavo ga je provući.
Ja sam ih morao napraviti nekoliko da budu malo jači. Te klizače konbinujem i za lance i omče. Onih iz prodaje imam ali samo onaka da se nađe. Za konstantno korištenje sam izradio od 10mm stijenke i vijak M18, te robove dobro zavrnuo da ne oštećuju sajlu prilikom klizanja kad su opterećeni. Ti iz prodaje je za moju upotrebu tanak vijak a ako stavim deblji onda iskine rupu, jer je to 5mm lim savijen. Što se tiče lanaca vrlo ih rijetko koristim, ali nije problem u povlačenju kroz klizač, ja zategnem lanac i klizač samo prenesem gdje ga treba zakačit, ali je iriblem provlači ispod stabla. Omčom probijš zemlju i guram na drugu stranu.
Napravite sebi nekoliko omči to je milina za raditi. Ima negdje sam stavljao kako se lako izradi kući završetak. 20230222_064617.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh