• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,028
Znači, sistem za namatanje sajle radi dobro.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
dobro , nemože se nazvati kao sistem slaganje sajle , prije bih ga nazvao sistem za rasporedjivanje sajle po bubnju , slaganje nije idealno ali se sajla ne nagomilava na jedno mjesto nego ide prilično ravnomijerno što je i dalje velika prednost
vučna sila je zadovoljavajuća samo moram da prepravim rukovanje onom jednom komandom , ne svidja mi se , stavit ću posebno komandu za kočnicu a posebno za vuču
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
hajde savo koja slika pa da vidimo s ćime se dićiš pa ako budemo ljubomorni da te stavimo na tapetu:partyman::D
 
T

tommislav

Guest
Pozdrav drustvo.
Ovako, Bacam se na kupnju traktora koji ce mi sluziti iskljucivo za sumske radove veliki USPONI i NIZBRDICE! Zanimaju me traktori u vrijednosti do 5000eura!
Sada imam ursusa c335 i dobro me sluzi ali bi htjeo jaci i veci traktor.
Svaka preporuka i kritika za traktor ce dobro doci, posto je teren jako brdovit neki traktori hoce iskociti iz brzine pa onda nastaje kaos!
Znaci traktor koji je pouzdan USPONE i NIZBRDICE.
Znam da za 5000eura nemogu pono birat ali....

npr. IMT5xx, Rakovica, rus..............................................
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
imt 577 mislim da se da naći, prije par mijeseci sam na njuškalu naletio na takvu zvijerku.
rus od 80 i sitno konja.
za rakovicu nisam ni čuo da itko takvu prodaje, znam da postoje ali da ju netko prodaje-rijetkost-raritet
i ja imam medeka-ma mina

pas m......... neče mi ovo gov*o učitati mem. karticu pa da stavim i ja koju akcijsku od danas:evil:
 
Posljednje uređivanje:
Z

zetor4718

Guest
Pozdrav drustvo.
Ovako, Bacam se na kupnju traktora koji ce mi sluziti iskljucivo za sumske radove veliki USPONI i NIZBRDICE! Zanimaju me traktori u vrijednosti do 5000eura!
Sada imam ursusa c335 i dobro me sluzi ali bi htjeo jaci i veci traktor.
Svaka preporuka i kritika za traktor ce dobro doci, posto je teren jako brdovit neki traktori hoce iskociti iz brzine pa onda nastaje kaos!
Znaci traktor koji je pouzdan USPONE i NIZBRDICE.
Znam da za 5000eura nemogu pono birat ali....

npr. IMT5xx, Rakovica, rus..............................................

Rus,Zetor i Ursus nemaš šta pogriješiti,radio sam sa njima po šumi i oni zadovoljavaju kriterije.imt i rakovica puno troše,imt ima jako loše kočnice(558,560,577) a ovi manji nemaju težine za šumu.pošto si imao do sada malog ursusa preporučam ti ursusa 355 ili 360(isti vrag) sa njime možeš svuda izvuč 5m drva,netroše puno,jeftino i lako održavanje,kočnice super koče,i cjene su dosta povoljne.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
Rus,Zetor i Ursus nemaš šta pogriješiti,radio sam sa njima po šumi i oni zadovoljavaju kriterije.imt i rakovica puno troše,imt ima jako loše kočnice(558,560,577) a ovi manji nemaju težine za šumu.pošto si imao do sada malog ursusa preporučam ti ursusa 355 ili 360(isti vrag) sa njime možeš svuda izvuč 5m drva,netroše puno,jeftino i lako održavanje,kočnice super koče,i cjene su dosta povoljne.

ma nije problem za izvuć 5m drva ali je problem spustiti!!!
nisam baš pratio zetore ali mislim da je za njih 5 soma ojra nekak malo-to pišem i još jednom napominjem nisam ih pratio

kod ursusa ti sigurno neče iskočiti iz brzine nego če ti zablokirati u 3-oj i to je to ali uz klječ za odšarafiti poklopac kroz koji možeš do getribe i malo jači šafafciger to riješiš za minutu, a to je traktor koji stvarno isporučuje snagu na kotače ne normalno-iz iskustva pišem
 
Z

zetor4718

Guest
ma nije problem za izvuć 5m drva ali je problem spustiti!!!
nisam baš pratio zetore ali mislim da je za njih 5 soma ojra nekak malo-to pišem i još jednom napominjem nisam ih pratio

kod ursusa ti sigurno neče iskočiti iz brzine nego če ti zablokirati u 3-oj i to je to ali uz klječ za odšarafiti poklopac kroz koji možeš do getribe i malo jači šafafciger to riješiš za minutu, a to je traktor koji stvarno isporučuje snagu na kotače ne normalno-iz iskustva pišem

nije ih problem ni spustiti samo treba znat,a to dođe sa vremenom kad upoznaš stroj sa kojim radiš.ovo što si opisivao oko mjenjača to se odnosi na malog ursusa c 335,dok kod ovih 355-360 je mjenjač sto puta drugačiji odnosno isti kao na zetoru koji nečeš zablokirati tako brzo(ja i moj stari nijedan put u životu,ali bratić 150 puta u danu),a kad ga zablokiraš onda imaš i posla.
za 5000 eura možeš naći zetora bez DV koliko hoćeš ako se malo potrudiš nađe se i 6011 i 7011 sa kabinom.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ovo s mijenjačem se odnosi na c360, imam malog 335 i nikad u 12g nije bilo ama baš nikakvih problema s mijenjačem, a za zetore sam rekao da ne pratim
 
Z

zetor4718

Guest
ovo s mijenjačem se odnosi na c360

ajd mi onda lijepo objasni gdje ti na ursusu 360 odšarafiš poklopac kroz koji možeš do getribe jer ja ga do sada nisam ni vidio ni našao.
 
T

tommislav

Guest
Pa sto se tice mog ursusa335 nije nikada zablokiro niti ista slicno, no sto se tice c360 imao ga je moj stric i prodao ga "nikad vise nece uci kod mene u dvoriste" tako on govori imao je puno problema s mjenacem.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
to i ja kažem, nisam ga imao kao svojeg ali sam ga puuuuunnnnnoooooooooo koristio, nikad više
 
Z

zetor4718

Guest
Pa sto se tice mog ursusa335 nije nikada zablokiro niti ista slicno, no sto se tice c360 imao ga je moj stric i prodao ga "nikad vise nece uci kod mene u dvoriste" tako on govori imao je puno problema s mjenacem.

jedino je on bio krivac za to,od mog djeda ursus 335 iskače iz brzina jer su ga momci koji su ga vozili forsirali itd.nije kriv traktor nego vozač.ovo mi je osobno drugi zetor sa mjenjačem na isti princip kao i na ursusu i nisam imao ama baš nikakvih problema,također bratić ima 4511 po kojemu su se pravili ursusi 355-360 i isto nema problema.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ako se siječam to ze zove poklopac kučišta mijenjača, postaviš sve one šipkice u isti red te ponovno staviš sve nazad i onda ti je traktor u leru, tj mijenjač ti mora biti u leru i šibaš dalje:D
 
Z

zetor4718

Guest
ako se siječam to ze zove poklopac kučišta mijenjača, postaviš sve one šipkice u isti red te ponovno staviš sve nazad i onda ti je traktor u leru, tj mijenjač ti mora biti u leru i šibaš dalje:D

pa nije baš poklopac ali su šarafi,ovo ostalo je točno samo nije baš jednostavno.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
zavisi koji ti je obim posla , ja samo u rusa vjerujem
dupla vuča , dovoljno snage, kočnice ekstra , iskakanje iz brzine strani pojam , jeftini dijelovi i još milion razloga
iskreno nemam ništa protiv zetora i ursuza , samo kod mene ursuza bije loš glas zbog loših kočnica i iskakanja iz brzine :( ja lično nemam iskustva sa ursuzima osim što sam gledao i nisam vjerovao svojim očima šta 335 može povući
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pa ti si stara manga i k tome moderator pa vidiš i po nama koji imamo male pese za šumu da je ursus 335 najzastupljeniji u toj kategoriji-a i sam kažeš da si vidio što može, iskreno nemam ništa protiv imt-a ali mislim da u šumi malom medeku može konkurirati imt tek od onih 542 pa na dalje, uzimam u obzir okretnost, trenutni moment kod povlačenja, kalanja na trn, možda i u nekim uvijetima po prohodnosti, da ga ne bih samo hvalio ima tu mana sa hidraulikom, težak na volanu a pogotovo ako mu staviš dodatne utege ali je NO1 u svojoj kategoriji:prayer:

čovijek je pito za traktor do 5 soma ojra a tu spada i meni prvi na pamet pada rus iako nisam neki pobornik, kažeš da ne može iskočiti iz brzine-pa i da iskoći nema kud kad ih ima pun kufer, pomagao sam tetku koji ima ono čudovište od 80 i nešt konja a u 5 dana sam naučio 3 brzine
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh