• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
a to je ali kad bi stavio neku računicu, na način na koji sad radim ja bih s njim radio 3 dana u mijesecu i imo bi medek tuckati čitav mijesec, istina nekad se poslužim s nečim sličnim timbu pa cijeli mijesec radim na terenu koji mi je najpogodniji, nadam se tome sad sa idučom linijom
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
a to je ali kad bi stavio neku računicu, na način na koji sad radim ja bih s njim radio 3 dana u mijesecu i imo bi medek tuckati čitav mijesec, istina nekad se poslužim s nečim sličnim timbu pa cijeli mijesec radim na terenu koji mi je najpogodniji, nadam se tome sad sa idučom linijom

tako sam i ja radio u 10 i 11 mjesecu
 
M

Miško 007

Guest
Jel mi mozete malo pojasnit stvari oko ovih zetora (6011 i 7011) okretnost, snaga, mijenjač odnosno za rad u sumi. Meni se osobno zetori sviđaju ali ih nisam viđo po sumi, cista rijetkost.

Zato što su malko skuplji na cijeni pa manje po šumi...
Znaš i sam kad nešto razbiješ koliko košta.
A zetor ima široke kabine ako daš velike novce šteta ga lupati po šumi ... :(
 
T

tommislav

Guest
okretnost je kao i kod svakog traktora,snage ima i više nego dovoljno,mjenjač ti nebi trebao raditi probleme samo bez naglog šaltanja isto kao i kod drugih traktora,po meni brzine su dobro reducirane a linije 6011 i 7011 imaju spori mjenjač koji osobno više preferiram.radio sam u šumi sa zetorima 4718,4511,4320,6945,6340,7011,5211 i kod mene svi imaju prolaznu ocjenu, IMT nije loš za šumu ali ima po meni neoprostive mane a to su kočnice,potrošnja i ove starije linije imaju loše osmišljene komande općenito.Torpedo 75 je po meni super traktor zbog male potrošnje i što možeš ići 1,2,3,4 brzinom u rikverc odnosno kako ti odgovara.ja ti mogu samo preporučiti ali ti jedini znaš šta je za tebe najbolje kao i ja za sebe.

Pa meni i trebaju preporuke, necija iskustva s nekim traktorom. Ja nisam vozio 100 traktora po sumi pa da znam. Zato sam ovdje da me ljudi malo upute sta je dobro a sta nije! Od traktor sto sam vozio po sumi nabrojim na prste: dx85 duplak, imt558, 539, mali ursus i mozda jos neki!
 
Z

zetor4718

Guest
Zato što su malko skuplji na cijeni pa manje po šumi...
Znaš i sam kad nešto razbiješ koliko košta.
A zetor ima široke kabine ako daš velike novce šteta ga lupati po šumi ... :(

neznam zašto svi imaju krivo mišljenje o širokim kabinama u šumi,ako i malo paziš nemožeš ništa polupati,naravno dogodi se svašta.kad izbrojiš puno novaca za bilo šta onda to i čuvaš!
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
neznam zašto svi imaju krivo mišljenje o širokim kabinama u šumi,ako i malo paziš nemožeš ništa polupati,naravno dogodi se svašta.kad izbrojiš puno novaca za bilo šta onda to i čuvaš!

ma ne slažem se mnogo toga ovisi dali si u prorijedi,golosjeku,gusto,rijetko brdo,blato itd. možeš paziti koliko hoćeš ako je blato od široke kabine možeš napraviti usku nepažnjom
 
Z

zetor4718

Guest
ma ne slažem se mnogo toga ovisi dali si u prorijedi,golosjeku,gusto,rijetko brdo,blato itd. možeš paziti koliko hoćeš ako je blato od široke kabine možeš napraviti usku nepažnjom

onda po tvome onaj Timberjack nemože ni u šumu,a što se tiče široke kabine zetor ima dvije vrste širokih kabina jedna je uža neki 5cm(Vlad Prešov kakvu imam ja) i ta druga veća koja se montirala do prije par godina.Vlad Prešov kabina je široka kao i točkovi znači ako nemožeš sa njom proći nemožeš ni bez nje,ova druga je malo zajebanija pa zato proširiš traktor(okreneš felge naopako) i nemožeš zapeti,tako sam imao na 6340 kad sam vozio odnosno od prvog dana je tako složen.ja sam po šumi stvarno skoro sve marke traktora vozio jer uvijek nekome idem pomoći pa usput to iskoristim...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
onda po tvome onaj Timberjack nemože ni u šumu

ali je u timberčeka kabina toliko jaka da ona može rušiti drva a ne neka glupa grančica ili sekunda nepažnje da ti napravi štetu od (lupam) 50 evra za tren oka :rolleyess:
 
T

tommislav

Guest
ma ja vise volim traktor bez kabine, ali moze i sa kabinom ali ne bas skucenom.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
u šumu bez kabine , NIKAKO i NIKADA :madmana:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
netko je u predhodnom postu naveo torpeda 75-aka- to je pila za šumu...
mislim da je zetor napisao da kud ide traktor ide i kabina-ne kenjaj!!!
vidim zetore da si probao skoro sve modele zetora-što radiš za njih hard testove,da bih za neki traktor mogao reći kakav je u šumi treba ti barem dva mijeseca intenzivne šume da upoznaš sve traktorove mane i prednosti te se obim posla ne svodi doći u šumu i izvažati drva, probaj ga na vitlu, pa potezanje bez vitla, cijepanje na trn...
kabina za šumu-dobra ako ju zaštitiš a to nije ni skupo ni komplicirano
bez kabine u šumu-ha tak ja idem jer mi situacija nalaže ali uopće se ne bih bunio na zaštitni okvir

Citiraj:
Prvotno napisano od savoris
u šumu bez kabine , NIKAKO i NIKADA
savo ako ti ono na rusima nazivaš kabinom ok, hrvoje nema šanse da stane u nutra
to je meni više kao kutija za alat a ne kabina
 
Posljednje uređivanje:
Z

zetor4718

Guest
netko je u predhodnom postu naveo torpeda 75-aka- to je pila za šumu...
mislim da je zetor napisao da kud ide traktor ide i kabina-ne kenjaj!!!
vidim zetore da si probao skoro sve modele zetora-što radiš za njih hard testove,da bih za neki traktor mogao reći kakav je u šumi treba ti barem dva mijeseca intenzivne šume da upoznaš sve traktorove mane i prednosti te se obim posla ne svodi doći u šumu i izvažati drva, probaj ga na vitlu, pa potezanje bez vitla, cijepanje na trn...
kabina za šumu-dobra ako ju zaštitiš a to nije ni skupo ni komplicirano
bez kabine u šumu-ha tak ja idem jer mi situacija nalaže ali uopće se ne bih bunio na zaštitni okvir

vidim da si mi opet počeo pametovat,ali hvala bogu ja za svoje riječi imam poštene dokaze.kao prvo pročitaj si moje postove gdje sam naveo da mi bratić ima 4511 i da je imao 4320,susjed mi ima 6340 i snjime stalno radim u šumi,a 5211 i 7011 sam vozio ovako usputno ne previše ali dovoljno da dobijem neki dojam.4718 i 6945 su moji traktori.slike slijede uskoro da neispadne da lažem,ja sam spomenuo 75-aka koje koriste HŠ i daleko moj najbolji izbor za šumu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
to je tvoj stav! moj je malo drugaciji:D

nemam ja ništa protiv toga , samo ti idi i ja ti mogu samo poželjeti sreću a dali rizikuješ glavu , neznam ti procijeni
 
M

Miško 007

Guest
neznam zašto svi imaju krivo mišljenje o širokim kabinama u šumi,ako i malo paziš nemožeš ništa polupati,naravno dogodi se svašta.kad izbrojiš puno novaca za bilo šta onda to i čuvaš!

A je to pazi se al svejedno....
Za šumu po meni bolje kupit nešto jeftino to izrabiti slomiti i prodati a ne kakav lijep dobar traktor šuma je šuma... :mad:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma sve ok dva su u šumi a ostali nije bitno, samo ti radi i pazi na se, šuma je gadna stvar
 

Najnoviji postovi

Na vrh