• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
onda po tvome onaj Timberjack nemože ni u šumu,a što se tiče široke kabine zetor ima dvije vrste širokih kabina jedna je uža neki 5cm(Vlad Prešov kakvu imam ja) i ta druga veća koja se montirala do prije par godina.Vlad Prešov kabina je široka kao i točkovi znači ako nemožeš sa njom proći nemožeš ni bez nje,ova druga je malo zajebanija pa zato proširiš traktor(okreneš felge naopako) i nemožeš zapeti,tako sam imao na 6340 kad sam vozio odnosno od prvog dana je tako složen.ja sam po šumi stvarno skoro sve marke traktora vozio jer uvijek nekome idem pomoći pa usput to iskoristim...

timberjack i poljoprivredni traktor nemožeš uspoređivati u šumi po meni manja kabina je bolja zbog lomova ali mana što nemožeš ništa staviti u nju.

karabaja:nisi ni ti baš toliko mal da bez problema staneš u kabinu rusa Savinog

Tommislav:molim te navedi mi jedan razlog zbog čega je bolje traktor bez kabine za šumu






.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pa nisam ni ja mali ali si ti duži od mene imaš barem 190
ma ja vjerujem da je naš savo stara zmija, pa se omota nekako oko svih tih ručkica-ma zaboravi kabinu na rusa
TIMBER vs ZETORx7kom:rolfer::rolfer::rolfer:
ne znam zašto ali mislim da je timber u prednosti vjerovatno su prevagnule one nove gume:rolfer::rolfer:
P.S-koje vitlo je na timberu
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
pa nisam ni ja mali ali si ti duži od mene imaš barem 190
ma ja vjerujem da je naš savo stara zmija, pa se omota nekako oko svih tih ručkica-ma zaboravi kabinu na rusa
TIMBER vs ZETORx7kom:rolfer::rolfer::rolfer:
ne znam zašto ali mislim da je timber u prednosti vjerovatno su prevagnule one nove gume:rolfer::rolfer:
P.S-koje vitlo je na timberu

strašno hidraulično 2x8tona
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
e sad da si rekao 2x10t onda bih bio ziher ali ovako nisam jer zetor sa krpanom 5t čuda radi a tek dva takva:rolfer:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
e sad da si rekao 2x10t onda bih bio ziher ali ovako nisam jer zetor sa krpanom 5t čuda radi a tek dva takva:rolfer:

nemoj zetora zajebavati svako od nas ima svoje mišljenje
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma komentiram i dajem svoje mišljenje, pa neki dan sam sa 539 i krpan 5t pa čuda radi a tek ove mrcine dupljaci:partyman:
 
M

Marka31

Guest
svačije mišljenje je prihvatljivo dok se netko drugi ne osiječa napadnuto
 
Z

zetor4718

Guest
nemoj zetora zajebavati svako od nas ima svoje mišljenje

sva sreća pa ja nisam takav tip čovjeka pa da napišem sve što mi padne na um,dva posta napiše kao injženjer a dva posta kao petogodišnjak no nije bitno ispunit ću mu svaku želju i slikat ću mu ama baš sve što radim u životu a ako nevjeruje slikama zna gdje otprilike živim i može doći kod mene kad god hoće i ići ćemo voziti drva,vitlati,cjepati kako god zaželi.

P.S.-Timberjack ima Hercules vitla,to znam jer smo na servisu imali Timberjacka malo starijeg od ovoga sa nekom polukabinom od cijevi i zaštitnih mreža,zvuk motora je strašan kao da ide neki tenk.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
sjedio sam u kabini i malo ga vozo nema volan ima ručicu gore dolje tj ljevo desno kabina je skučena nemožeš se pošteno okreniti bar ja 194cm a gledo sam ih jesenas u radu nešta strašno kolike su mu mogućnosti i koliko je izdržljiv
 
T

tommislav

Guest
Tommislav:molim te navedi mi jedan razlog zbog čega je bolje traktor bez kabine za šumu






vidjet ces sutra!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
aj ne budali, dok ti dođe do glave da trebaš iskakati več je kasno, vjerujem da bi kabina dobila po piksi ali nema šanse da ne bih izdržala težinu traktora, malo bih se natuko i to je sve, kabina ili ram obavezno:!:

inače postoje stručnjaci koji se bave sa traktorima i zašttitom na radu u šumi, pogledaj svaki šumarijski traktor i daj reci zašto sve ono na njemu ako po tvome to ne treba:!:

ti traktoristi bih onda stalno iskakali kao padobranci iz traktore s obzirom u kakvim uvijetima rade i što rade

dolazi mi glupost na pamet i nemoj se nači uvrijeđen(nisam popio ine za živce) ali po tvojoj logici padobran na traktoru ima više smisla nego kabina:rolfer:
 
T

tommislav

Guest
aj ne budali, dok ti dođe do glave da trebaš iskakati več je kasno, vjerujem da bi kabina dobila po piksi ali nema šanse da ne bih izdržala težinu traktora, malo bih se natuko i to je sve, kabina ili ram obavezno:!:

inače postoje stručnjaci koji se bave sa traktorima i zašttitom na radu u šumi, pogledaj svaki šumarijski traktor i daj reci zašto sve ono na njemu ako po tvome to ne treba:!:

ti traktoristi bih onda stalno iskakali kao padobranci iz traktore s obzirom u kakvim uvijetima rade i što rade

dolazi mi glupost na pamet i nemoj se nači uvrijeđen(nisam popio ine za živce) ali po tvojoj logici padobran na traktoru ima više smisla nego kabina:rolfer:

ovaj traktor se prevrnio 4-5 puta dok nije udario u drvo. to kabina nebi izdrzala.
ovo ti je moj traktor!
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
na žalost događa se i to, netko je sreče kao ti a večina nije:!:
ne znam što si radio ili di si bio ali moram reči da iz službene statistike HŠ preko 90% slučajeva je ljudski faktor u pitanju, ja se isto furam bez kabine ali u skoroj budučnosti definitivno ide ram, ne može škoditi
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Moj je tata poginuo sa traktorom bez kabine! Znači nije uspio skočit, ili je skočio ali njega nema! Da je bila kabina najvjerojatnije bio bi tu, nebi završio ispod traktora! tako da ja ne sjedam na traktor bez kabine, bez obzira kakva komocija bila uskračena! :|
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
moja sučut za tatu!

pametan post i žalostan ali kabina je zakon
pa ti si moslavačko dijete?
poznato ti VRTLINSKA
 
T

tommislav

Guest
ma ja vise volim traktor bez kabine, ali moze i sa kabinom ali ne bas skucenom.

da se ne svađamo oko kabine! nego lik je napisao "u šumu bez kabine NIKAD I NIKAKO:madmana:" a ja sam reko da je moj stav malo drugaciji!!!
sto znaci ako on ne moze bez kabine u šumu JA MOGU! tocka
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
tommislave molim te malo poštovanja prema "liku" jer on ima skoro 2500 postova i to kvalitetnih, on zna zašto je to napisao, ali taj "lik" je naš uvaženi savoris i moderator teme šumarstvo... i ja sam počeo sa prvim postom pa sad imam dosta postova da mogu povesti i neku zezanciju ali ti sa 13 nemaš nikakvog prava savorisa nazivati "neki lik"
moja isprika na grubosti!
pročitaj sve njegove postove-trebat če ti i vremena za čitanje a isto tako i za gruntanje što je napisao jer na ovoj temi smo svi njegova dijeca
 
T

tommislav

Guest
tommislave molim te malo poštovanja prema "liku" jer on ima skoro 2500 postova i to kvalitetnih, on zna zašto je to napisao, ali taj "lik" je naš uvaženi savoris i moderator teme šumarstvo... i ja sam počeo sa prvim postom pa sad imam dosta postova da mogu povesti i neku zezanciju ali ti sa 13 nemaš nikakvog prava savorisa nazivati "neki lik"
moja isprika na grubosti!
pročitaj sve njegove postove-trebat če ti i vremena za čitanje a isto tako i za gruntanje što je napisao jer na ovoj temi smo svi njegova dijeca

nisam ja nista lose mislio, nego sam zaboravio ime dok sam pisao post pa sam napiso LIK!!! a i džabe mu 2500 postova ako nemoze u sumu bez kabine.
koliki ljudi idu u sumu bez kabine sad se na jednom nemoze. neda mi se svađati oko kabine, ako ima kabinu dobro, a ako nema jos bolje i to je to!
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma sve ok. ja danas u šumu ni sa kabinom, ni bez nje- polomiše me cijepanje zadnjih dana
 

Najnoviji postovi

Na vrh