• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Bas citam i svi kazu da je masa traktora vazna za poteznu moc traktora mislim i je. i ja se slazem.Bio sam jucer u sumi zvezli tata i ja nekih 6 metara suharaka cistio sam sumu. i ima jedan dio di je malo veci uspon povrsinski sloj je bio blatan i prekriven liscem na tom sam se djelu zaletavao 3 puta sa sperom da se ppnem sa 2m drva istina gume su stare na traktoru ali imaju jos ripne i sad si mislim da sam mozda malo pretjerao sa prednjim utezima imam naprijed 190 kg utega.Malo mu je to za brijeg tesko gurat.neznam jel bi sta dobio da probam onu foru sa vodom u zadnje gume?poslije kada je zbacao blato i lisce ursus je islo kod sale onda vuce i 4 ali odkako sam stavio one dadatne utege na kotace ne dize se uopce samo sam skuzio da mu je po brijegu to malo teze vuc...


a sta se tice kabine mi je na zetoru nismo imali i sad sam ju na Ursusa stavio odlicna stvar osobitu u sumi sam se vozis nemoras se saginjat di smetaju grane od drveca a za prevrtanje da i ne pricam...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
190 kg utega za ursusa je previše a što se tiče vode u gumama to nemoj raditi jar kroz praksu na poslu nije se pokazalo najbolje i da staviš kad je prvi put probiješ niti jedan vulkanizer ti neće sipati vodu u gume odnosno ne ide voda nego neka tekućina poput antifriza zbog smrzavanja
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
ponovo citiram sebe! Ja govorim u svoje ime u vezi kabine! onaj traktor sa slike je MOJ traktor I JA sam ga sliko! Nisam se dosao svađat na ovaj forum, nisam trazio savijete dali sa kabinom ili bez nje. Ljepo je kad neko da savijet npr.:ja bi ti preporucio s kabinom zato i zato! Dosao sam da mi ljudi kazu, daju mi savije taj i taj traktor je dobar, nemoj onaj zbog toga i toga! Ja znam da ovdije na forumu ima ljudi koji znaju 100puta vise od mene u vezi traktora i u vezi sume ali ako naletim na dobar traktor bez kabine ona nije razlog da ga nekupim ili npr.: necu kupit traktor zato sto ima kabinu! Mislim ako imam 15 postova to nije razlog da nemam pravo na svoje misljenje i svoj stav.
QUOTE]


E moj mudrijašu, da je to stablo palo 1,5metar dalje, ti nebi stavljao te slike na forum, i onda se pitaš dal kabina ili ne??

Ja nemam nekih iskustava iz šume (kod mene ima malo šume, posječemo godišnje 5-6m za sebe), ali sam općenito protiv traktora koji nemaju ni kabinu ni okvir. ja na svom Tomi imam okvir i nema šanse da bi koristio traktor bez okvira. 4m cijevi i pola kile elektroda nisu vrijedni invalidskih kolica.
a ako nevoliš kabinu u šumi (da bi mogao iskočiti, jel) onda bar napraviš čvrst okvir od 4 okomite cijevi, pa te štiti da te grane ne šibaju po licu, a i da ti nešto ne padne na glavu.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma svak radi s onime što ima, savo je reko sve u jednoj rečenici-ono o broju izvučenih traktora...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
190 kg utega za ursusa je previše a što se tiče vode u gumama to nemoj raditi jar kroz praksu na poslu nije se pokazalo najbolje i da staviš kad je prvi put probiješ niti jedan vulkanizer ti neće sipati vodu u gume odnosno ne ide voda nego neka tekućina poput antifriza zbog smrzavanja

ma samo da je iza malo tezi ili da uzmem onda sire gume bit ce slabiji i vise ce mozda trosit...
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma za snagu-pa znaš koju isporuku snage ima na kotač, a šire gume-hm-dvosijekli mač, ne zbog potrošnje več blato i slične pi.darije a sa širim gumama bi imao veču zaustavnu moč pa opet-ima puno faktora oko guma a pogotovo kod nas što smo s njima stalno po šumi:scratch
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ma za snagu-pa znaš koju isporuku snage ima na kotač, a šire gume-hm-dvosijekli mač, ne zbog potrošnje več blato i slične pi.darije a sa širim gumama bi imao veču zaustavnu moč pa opet-ima puno faktora oko guma a pogotovo kod nas što smo s njima stalno po šumi:scratch


a pa dpbrp ja nisam neki sumar prije smo radili ali sad vise ne idem u sumu samo za sebe i prodam toliko da mi se vrati gorivo!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
momci moje mišljenje je da guma nemože biti preširoka , jednostavno sam malo i pretjerao sa širinom guma i gdje god budem imao priliku na sve što mogu stavljam još šire i još jače gume
znam da se neki neće složiti sa ovim i ne želim ih ni ubjedjivati , samo kažem kakva su moja iskustva
 
Z

zetor4718

Guest
ma za snagu-pa znaš koju isporuku snage ima na kotač, a šire gume-hm-dvosijekli mač, ne zbog potrošnje več blato i slične pi.darije a sa širim gumama bi imao veču zaustavnu moč pa opet-ima puno faktora oko guma a pogotovo kod nas što smo s njima stalno po šumi:scratch

točno tako dvosjekli mač-na nečemu dobiješ na nečemu izgubiš.

momci moje mišljenje je da guma nemože biti preširoka , jednostavno sam malo i pretjerao sa širinom guma i gdje god budem imao priliku na sve što mogu stavljam još šire i još jače gume
znam da se neki neće složiti sa ovim i ne želim ih ni ubjedjivati , samo kažem kakva su moja iskustva

slažem se sa tobom da je bolja što šira guma iz tog razloga što ona dosta hvata pa ne upada toliko kao uska guma.ursus c-360 ima gume 14.9-28 koje su ok za njega a da staviš 16.9-28 nebi mu smetalo,ja sam na zetora 4718 stavio gume 13.6-28 umjesto standarnih 12.4-28 i dobio sam veću poteznu moć a potrošnja i snaga su ostali isti odnosno zanemariva razlika.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
190 kg utega za ursusa je previše a što se tiče vode u gumama to nemoj raditi jar kroz praksu na poslu nije se pokazalo najbolje i da staviš kad je prvi put probiješ niti jedan vulkanizer ti neće sipati vodu u gume odnosno ne ide voda nego neka tekućina poput antifriza zbog smrzavanja

ja sam sa Rakovice bacio prednje utege s obzirom da imam mehanički volan,, to je bila prava teretana,, naravo sam d vilece t.j. nosaće dimenzija 0,60 (d)x 1,00m (visine), na koje natrpam drva a kada dođem na ravnicu, drva prebacim iza na prikolicu i super ponovo mi se vraća volan,, a drva su bolji uteg od originalnih utega,, ide onda Rajka kao tenk
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ajd nakelji neku slikicu te konstrukcije.
Zvuči zanimljivo.... nekaj kao varijabilni uteg!?
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
Ajd nakelji neku slikicu te konstrukcije.
Zvuči zanimljivo.... nekaj kao varijabilni uteg!?

pa imaš sliku toga u grupi samo je na rusu

slažem se sa širinom guma za prikolice i ostalo što se vuče, osobno znam da rusi prirodno imaju uže gume-savo koja su tvoja uvažena iskustva sa tim gumama
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
to je super po suhom a kad je mokro brže se ukopa zbog uskih guma
 

Najnoviji postovi

Na vrh