• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
da se ne svađamo oko kabine! nego lik je napisao "u šumu bez kabine NIKAD I NIKAKO:madmana:" a ja sam reko da je moj stav malo drugaciji!!!
sto znaci ako on ne moze bez kabine u šumu JA MOGU! tocka

vidiš , ako ti misliš podhebavat ''nekog lika'' samo ti mogu reći pazi šta radiš jer taj lik zna biti vrlo strog i nezgodan
to je što se tiče našeg odnosa i ostaje na tome

a to što ti ljude navodiš da budu skloni suicidu ja nikako ovdje nemožem dopustiti , znači MORAŠ se ograditi da samo TI tako radiš i da samo TI misliš da treba rizikovati glavu i pričati kako je lijepo ići u šumu sa vjetrom u kosi
ako ti odgovara vjetar u kosi kupi kabriolet auto ili motocikl

vjerujem da si jako spreman da iskakanje , samo nedaj bože da ti refleks zakaže ili možda misliš na traktor ugraditi katapult kao na avionu , možda ti je to najbolje

nego u duhu teme ,a to je traktor u šumi , pitam se šta bi bilo sa ovoga vozača da nije imao kabinu
sliku sam slikao JA i ja sam vraćao taj traktor na točkove , većina traktora koji se prevrnu na mom kraju ja idem da izvučem i podignem i mogu vam reći da nailazim na nimalo lijepe prizore

image0085.jpg



 
M

Marka31

Guest
nisam ja nista lose mislio, nego sam zaboravio ime dok sam pisao post pa sam napiso LIK!!! a i džabe mu 2500 postova ako nemoze u sumu bez kabine.
koliki ljudi idu u sumu bez kabine sad se na jednom nemoze. neda mi se svađati oko kabine, ako ima kabinu dobro, a ako nema jos bolje i to je to!

evo vako savo je u onome što radi iskusan i nelupa ništa na prazno, ako kaže da on u šumu nikada i nikako to je sigurno što ima dobar razlog ne zato što nemože već kao što sam napisao zna zašto netreba. u ostalom kabina te štiti od kiše i ostalih padalina koje te na putu u šumu mogu uhvatiti uključujući i grane koje mogu pasti sa stabla isto tako i od grana s kojima bi dobio po zubima da je nemaš i .... ali ti kažeš tebi netreba nikada i nigdje a glavni razlog ti je da bi mogao iskočiti iz traktora ako se počne prevrtati onda ti ja kažem da si tražiš drugi posao jer u šumi tražiš vraga. ako u samom startu kažeš kabina će mi smetati da iskočim onda definitivno nešto pogrešno radiš. jasno je svima da se može desiti da se izvrnemo ali mi razmišljamo drugačije i kažemo neću dozvoliti da se dovedem u tu situaciju da se izvrnem pa da mi kabina zasmeta
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Neznam šta se raspravljate puno oko kabine mislim da je stvar po meni jednostavna ako živiš u nizini i nema nekih velikih mogučnosti za kantanje onda kabina po meni je ok ja ju imam i nebi bez nje u šumu a da živim negdje gdje su brda ili neke velike škarpe mislim da ju nebi nikad imao
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
imao sam negdje i sliku kada se ferguson prevrnuo nazad kada je mene šlepao , ali nemožem da je nadjem
ono kada vidiš šta se dešava sa vozača u pola sekunde a on nije imao kabine nikad više ne poželiš vidjeti traktor ni sa kabinom niti bez nje :shock:
čovjek je imao tešku sreću , uspio je ispasti na stranu , inače da nije traktor bi ga prignjiječio na moju haubu kao pljeskavicu

takve stvari kada doživiš počneš malo više da cijeniš ljudski život , a da ne pričam o mojim opasnim situacijama od kojih bi mogao cijelu knjigu da napišem , imam u planu praviti i zaštitni ram od okruglih cijevi oko kabine , samo to planiram raditi na traktoru za koji imam maštu da ga nabavim , jer ne planiram ovaj držati zauvijek :mrgreen:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
hajde otkrij nam svoje prljave misli:twisted:

moram se osvrnuti i na markin post
a glavni razlog ti je da bi mogao iskočiti iz traktora ako se počne prevrtati onda ti ja kažem da si tražiš drugi posao jer u šumi tražiš vraga. ako u samom startu kažeš kabina će mi smetati da iskočim onda definitivno nešto pogrešno radiš. jasno je svima da se može desiti da se izvrnemo ali mi razmišljamo drugačije i kažemo neću dozvoliti da se dovedem u tu situaciju da se izvrnem pa da mi kabina zasmeta- dečki ja sam inače vojni ex specijalac i padobranac pa kad mi se iskakalo čekao sam prvu priliku za trenaž pa sam skočio 10-20 puta i to je to, a u šumi svatko savijestan gleda da se ne dovede u situaciju gdije treba iskakati a ne razmišlja kad i gdje če iskočiti
 
Posljednje uređivanje:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ja radim u šumi preko 20 godina u nizini i nikad nisam došao u situaciu da mi se traktor prevrne osim što sam ga nekoliko puta digao na zadnje kotače, prema tome mislim da treba poštovati ljude koji su sa velikim iskustvom na svakakvim terenima i svaki dan rade taj posao mislim da su oni iskusniji i njihove savjete je dobro poslušati a sad svako od nas ima svoje mišljenje slažem se sa tim da je teško u sekundi reagirati sa kabinom ili bez nje.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
nedo dragi Bog da se itko od nas nađe u "toj sekundi" , i bezazleno podizanje na zadnje može izgledati nekome zanimljivo ali sigurno nije svijestan da ga u sekundi preklopi kao palaćinku
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
da se ne svađamo oko kabine! nego lik je napisao "u šumu bez kabine NIKAD I NIKAKO:madmana:" a ja sam reko da je moj stav malo drugaciji!!!
sto znaci ako on ne moze bez kabine u šumu JA MOGU! tocka

novi si tu i ne treba da se zamjeraš svojim glupim ispadima
 
M

Marka31

Guest
prošle godine sam punu prikolicu s 5m drva htio okrenuti na šumskoj cesti da neidem 1km do okretnice. točkovi prikolice su sišli s ceste koja je izvaljani tucanik i višlja od tla za nekih 25-30cm u trenutku nevjerujem ni da je trajalo 1 sekundu točkovi traktora su mi bili oko 1,5m u zraku nisam to dobro ni skonto jer sam taman gledo u prikolicu i okretao glavu prema naprijed i vidio točkove u zraku samo sam neznam ni sam kako stisnuo kvačilo i traktor je otreso od pod. da nisam sam bi sebe priljepio između traktora i drva na prikolici
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
kad će traktor biti gotov da dođem na aldumaš,kad budeš u prolazu navrati do mene da vidiš moj stroj
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
prošle godine sam punu prikolicu s 5m drva htio okrenuti na šumskoj cesti da neidem 1km do okretnice. točkovi prikolice su sišli s ceste koja je izvaljani tucanik i višlja od tla za nekih 25-30cm u trenutku nevjerujem ni da je trajalo 1 sekundu točkovi traktora su mi bili oko 1,5m u zraku nisam to dobro ni skonto jer sam taman gledo u prikolicu i okretao glavu prema naprijed i vidio točkove u zraku samo sam neznam ni sam kako stisnuo kvačilo i traktor je otreso od pod. da nisam sam bi sebe priljepio između traktora i drva na prikolici

e sad da te vidimo , ako budeš tako lako rusa propinjao ja te nosim 3 dana na ledjima :mrgreen:
3,5 tone je ipak dobra masa traktora za šumu :supz:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
moj lamborghini ima oko 4,5 tona i jako sam zadovoljan bar za sada bio sam u šumi i danas s njim ide bez problema gdje hoćeš.Mislio sam da će mi biti prevelik za šumu ali taman je tanka stabla kad ruka ruši pred sobom ako mu smetaje super opet kažem za sada
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ha savo moguče zašto ne, je rus i sve ali nije ne moguče, moj tetak oro s onim velkim pa je pustio duboko plugove i kad je potego jednu od bezbroj ručica prvi kraj mu se digao kao nikad u šumi ako on laže ja mu pomažem

hehe hrvoje jesi danas pazio na kiper ventil:mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
nisam ni rekao da je nemoguće , nego da je ga teže propeti ;)
ipak masa traktora po meni igra ulogu više nego snaga , ona ako ima mase onda je traktor ''prohodan'' a ako je jak i lak onda džaba mu snaga , skakuće kao zec :mrgreen:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
čisti primjer ursusa i ferka-čista klasika kao "bitka na neretvi"
 
T

tommislav

Guest
ma ja vise volim traktor bez kabine, ali moze i sa kabinom ali ne bas skucenom.

ponovo citiram sebe! Ja govorim u svoje ime u vezi kabine! onaj traktor sa slike je MOJ traktor I JA sam ga sliko! Nisam se dosao svađat na ovaj forum, nisam trazio savijete dali sa kabinom ili bez nje. Ljepo je kad neko da savijet npr.:ja bi ti preporucio s kabinom zato i zato! Dosao sam da mi ljudi kazu, daju mi savije taj i taj traktor je dobar, nemoj onaj zbog toga i toga! Ja znam da ovdije na forumu ima ljudi koji znaju 100puta vise od mene u vezi traktora i u vezi sume ali ako naletim na dobar traktor bez kabine ona nije razlog da ga nekupim ili npr.: necu kupit traktor zato sto ima kabinu! Mislim ako imam 15 postova to nije razlog da nemam pravo na svoje misljenje i svoj stav.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
ponovo citiram sebe! Ja govorim u svoje ime u vezi kabine! onaj traktor sa slike je MOJ traktor I JA sam ga sliko! Nisam se dosao svađat na ovaj forum, nisam trazio savijete dali sa kabinom ili bez nje.

pa zašto onda dijeliš samoubilačke savjete i zašto komentarišeš nečiji tudji savjet

a svadjati se se nećeš moći vjeruj mi na riječ ;) , bar ne u temi šumarstvo

Ljepo je kad neko da savijet npr.:ja bi ti preporucio s kabinom zato i zato
'oćeš da ti ja dam nekih 30-40 savjeta koliko sam otprilike prevrnutih traktora vratio na točkove i uspravio iz kanala ;)

a moram da te pitam , koliko dugo i kojim intenzitetom radiš u šumi pa imaš tako čvrsto definisane stavove ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh