• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
ako se siječam to ze zove poklopac kučišta mijenjača, postaviš sve one šipkice u isti red te ponovno staviš sve nazad i onda ti je traktor u leru, tj mijenjač ti mora biti u leru i šibaš dalje:D

pa nije baš poklopac ali su šarafi,ovo ostalo je točno samo nije baš jednostavno.
Vidim ja da to vama nejde nijednom, pa da ga ja onda probam odšaltati nabrzaka.
Popustite utvrđivače, malo žešče probate šaltati i mali sam iskoči. Ako slučajno nejde otpustiti skroz i kroz rupe odšaltati ;)

Karabaja, ako misliš na onaj mali poklopac (drže ga 4 šarafiča M8) on se zove poklopac birača brzina.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ne da je blizu nego je i cijena točno u cent s njegovim buđetom a malog medeka nek ne prodaje

e pa ti si tata za to a ja i mehanika ko krava i kozmetika, jedino sam skužio otkud piramide u egiptu
 
T

tommislav

Guest
ne da je blizu nego je i cijena točno u cent s njegovim buđetom a malog medeka nek ne prodaje

e pa ti si tata za to a ja i mehanika ko krava i kozmetika, jedino sam skužio otkud piramide u egiptu

ma ne c335 ce strunit kod nas al se ne prodaje!!!! Stari ga voli i nebi ga dao ni za jedan traktor.. meni je ursus dobar izvlaci ko lud ali meni treba Jaci Veci Brzi!!
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ma ne c335 ce strunit kod nas al se ne prodaje!!!! Stari ga voli i nebi ga dao ni za jedan traktor.. meni je ursus dobar izvlaci ko lud ali meni treba Jaci Veci Brzi!!

imam ja 565 u Sibinju
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
evo tommislave ništa te ne košta pogledati a hvali ga na sva zvona, aj ti pogledaj pa nam reci istinu:mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
ma ne c335 ce strunit kod nas al se ne prodaje!!!! Stari ga voli i nebi ga dao ni za jedan traktor.. meni je ursus dobar izvlaci ko lud ali meni treba Jaci Veci Brzi!!

e taj trakor se zove RUS :prayer:
 
T

tommislav

Guest
evo tommislave ništa te ne košta pogledati a hvali ga na sva zvona, aj ti pogledaj pa nam reci istinu:mrgreen:

Vec sam ga gledo onako iz auta moram otici do covijeka pa da vidim.

imam ja 565 u Sibinju

doletit cu do tebe za koji dan

kaki je po vama rus t40 80.god. traktor?

EDIT savoris
nemoj pisati više postova jedan iza drugog , imaš opciju ''EDIT''
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Z

zetor4718

Guest
Vidim ja da to vama nejde nijednom, pa da ga ja onda probam odšaltati nabrzaka.
Popustite utvrđivače, malo žešče probate šaltati i mali sam iskoči. Ako slučajno nejde otpustiti skroz i kroz rupe odšaltati ;)

Karabaja, ako misliš na onaj mali poklopac (drže ga 4 šarafiča M8) on se zove poklopac birača brzina.

meni to nejde zato što mi isto nejde zaštekat mjenjač,bratić kad zašteka na 4511 možeš žestoko šaltat koliko te volja,jebački šafciger i opet ne pomaže a ni netrudim se popravljati što drugi zajebu.4511 nebi zaštekavao da frajer kupi one nove oprugice koje se nalaze na šarafima,kvar je sitan i jeftin a oduzme vremena....
Rus je zakon traktor samo da njega voziš moraš imati fakultet,ja sam vozio novog Belarusa 952.3 mjenjač krči ali se ništa ne lomi,ide 40km/h samo kad nađeš brzinu,sve u svemu treba prakse pa to onda ide i dakako traktor mi se svidio jer ja volim NEsavršenstvo.vozio sam takvog kao na linku:

http://www.jurval.hr/ponuda/traktori/belarus-9523/
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Torpedo 7506 ima jedan na njuskalu vrti se vec jedno vrijeme za 5000E gle bez prednje vuce ako mislis ozbiljno radit u sumi onda si bogec cim bude malo pala kisa neces moc nikud a rekao si da ti treba i za spustanje ti kad upalis njemu prednju vucu i ona ti znaci pri spustanju tereta po meni definitivno duplak ali ako si financiski ogranicen na 5000 onda neznam vidi sta se najbolje nudi na trzistu....
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ima na njuškalo torpedo šumar cijena mislim 40000 i nešt tisuša s prvom vučom, sigurno je odrađen, ali dijelova ima pa...
 
M

Marka31

Guest
Rus je zakon traktor samo da njega voziš moraš imati fakultet,ja sam vozio novog Belarusa 952.3 mjenjač krči ali se ništa ne lomi,ide 40km/h samo kad nađeš brzinu,sve u svemu treba prakse pa to onda ide i dakako traktor mi se svidio jer ja volim NEsavršenstvo.

jučer sam pričao s jednim ima mtz892 i pito sam ga zašto mi mjenjač krči i kaže to je zato što neznam šaltati. i on je imo dva mjeseca problema kaže iz neznanja a sad šalta ko auto. danas kad moj bude složen idem da mi pokaže kako se može šaltat da ne zakrči
 
T

tommislav

Guest
nije ih problem ni spustiti samo treba znat,a to dođe sa vremenom kad upoznaš stroj sa kojim radiš.ovo što si opisivao oko mjenjača to se odnosi na malog ursusa c 335,dok kod ovih 355-360 je mjenjač sto puta drugačiji odnosno isti kao na zetoru koji nečeš zablokirati tako brzo(ja i moj stari nijedan put u životu,ali bratić 150 puta u danu),a kad ga zablokiraš onda imaš i posla.
za 5000 eura možeš naći zetora bez DV koliko hoćeš ako se malo potrudiš nađe se i 6011 i 7011 sa kabinom.

Jel mi mozete malo pojasnit stvari oko ovih zetora (6011 i 7011) okretnost, snaga, mijenjač odnosno za rad u sumi. Meni se osobno zetori sviđaju ali ih nisam viđo po sumi, cista rijetkost.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
meni to nejde zato što mi isto nejde zaštekat mjenjač,bratić kad zašteka na 4511 možeš žestoko šaltat koliko te volja,jebački šafciger i opet ne pomaže a ni netrudim se popravljati što drugi zajebu.4511 nebi zaštekavao da frajer kupi one nove oprugice koje se nalaze na šarafima,kvar je sitan i jeftin a oduzme vremena....
Utvrđivači brzina nemaju veze sa biračom brzina tak da te opruge tome ne služe ;), ali nije tema tak da ......
 
Z

zetor4718

Guest
Jel mi mozete malo pojasnit stvari oko ovih zetora (6011 i 7011) okretnost, snaga, mijenjač odnosno za rad u sumi. Meni se osobno zetori sviđaju ali ih nisam viđo po sumi, cista rijetkost.

okretnost je kao i kod svakog traktora,snage ima i više nego dovoljno,mjenjač ti nebi trebao raditi probleme samo bez naglog šaltanja isto kao i kod drugih traktora,po meni brzine su dobro reducirane a linije 6011 i 7011 imaju spori mjenjač koji osobno više preferiram.radio sam u šumi sa zetorima 4718,4511,4320,6945,6340,7011,5211 i kod mene svi imaju prolaznu ocjenu, IMT nije loš za šumu ali ima po meni neoprostive mane a to su kočnice,potrošnja i ove starije linije imaju loše osmišljene komande općenito.Torpedo 75 je po meni super traktor zbog male potrošnje i što možeš ići 1,2,3,4 brzinom u rikverc odnosno kako ti odgovara.ja ti mogu samo preporučiti ali ti jedini znaš šta je za tebe najbolje kao i ja za sebe.
 
Z

zetor4718

Guest
Utvrđivači brzina nemaju veze sa biračom brzina tak da te opruge tome ne služe ;), ali nije tema tak da ......

znam da kad smo to na ursusu 360 promjenili da je prestao zaštekavati tako da u toj situaciji je bilo veze a sad kakve neznam,ja sam se dosta našarafao ali to baš nevolim,nerazumijem to a niti se trudim ono što meni treba to znam napraviti vidio si da sam prošlo ljeto radio generalku na 6945 i od tada nisam ključ metnuo na njega a ima cca. 300r.h. znači da nisam valjda ništa zbrljao.ja volim volan i žene a ostalo me ne zanima!
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
hrvoje01; [URL=http://img848.imageshack.us/i/sdc13270.jpg/ kaže:
sdc13270.jpg
[/URL]

Uploaded with ImageShack.us


danas sam na ovoj zvjeri u firmi mjenjo prednje 2 gume i naravno malo sam se moro provozati inače stroj star 10 god ima 9785 radnih sati ništa se nije kvarilo nikad sad će se raditi kočnice prvi puta

ima mufove kao i moj usronja:p ali ja mogu zakvaćiti prikolicu a on ne može:blackeye
 

Najnoviji postovi

Na vrh