• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

Z

zverec

Guest
Evo pravih strojeva Hrvatske kvalitete!
Ovo je veliki ecotrac 120 ks
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Ovo je mali ecotrac 55 ks- malo je slab ;)
Obrisan neispravan link.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Čije ima pogonske mostove (osovine)? Čiji mjenjač i kakav? Kakav mu je raspored i raspon brzina? Kakvo ima šaltanje? Kakava je buka u kabini?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
VTZ kaže:
Pretpostavljam da dolje ispod vitla imaš nekakvi klin, s kojim se usidriš za podlogu? U protivnom bi se moglo dogoditi da vitlo vuče tebe umjesto kamiona?!

nemam nego kad je teze potezanje zakacim se i ja za neko drvo
recimo sljivu koju pretezno iscupam :mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
savoris kaže:
...recimo sljivu koju pretezno iscupam :mrgreen:

Aha! Radiš dva posla odjednom!!! Svaka čast! :lol: :lol: :lol:
 
Z

zverec

Guest
ZJ kaže:
Čije ima pogonske mostove (osovine)? Čiji mjenjač i kakav? Kakav mu je raspored i raspon brzina? Kakvo ima šaltanje? Kakava je buka u kabini?

120v- Motor je Duetz, redni 6-tak, mjenjac je hittner-ov (10 stupnjeva naprijed + 2 nazad) i mjenjac je po licenci od LKT-a Ceskog zglobnog traktora.
Kod nas se pokazao dosta dobrim u radu.
55v- Motor Deutz (3 cilindra, prvi modeli su imali Torpedov motor- cak se pokazao boljim od Deutz motora jer je startniji i pali bolje zimi), mjenjac je
prilagodjen od malog torpeda 45, brzine 8+2. Mana mu je ta sto je tezak pa je dosta lijen, i brzina vitla i hoda unatrag je prebrza. Zbog svoje mase moze
jako puno povuci.
 
R

Ratarko

Guest
Laički gledano taj ecotrac 55 bi trebao imati motor od Torpeda 75 onda bi bio puno učinkovitiji , zar ne ?
Razlika u potrošnji goriva ne bi bila toliko velika da se ne može izdržati . Veći problem bi bio uklopiti svu ostalu mehaniku da izdrži tih 75 KS a i cijena bi mu bila malo paprenija onda :-(
 
B

branko

Guest
da i ja prikacim par slicica "sumskog" traktora malo je na jednu stranu , ali je dovoljno jak da i Boga za pete povuce dolje.

ihc-04.jpg


ihc-03.jpg


ihc-02.jpg


ihc-01.jpg
 
B

Bobo

Guest
Jooj, ovog se sjecam s FP-a... Tamo si napisao "nagnut kao pijani vojnik" Znam da sam se pokidao od smijeha kad sam procitao tu usporedbu ;) ;)

Ako me sjecanje dobro sluzi, prevrnuo se dok je gazio silazu ?:scratch

nekako mi se cini prevelik traktor za u sumu, ali se na kraju isostavilo da je dovoljan
 
V

VTZ

Guest
Ovo je odličan traktor za lijeve zavoje, kad se i vozač tijelom mora nagnuti u lijevo... Kabina je isto nagnuta, tak da sve paše! :) Jedino su možda problem desni zavoji? :scratch :idea:
 
B

Bobo

Guest
E, da i nema kabinu, opat je to vrlo vrlo dobar traktor... Vise nikad takvih traktora...
 
R

ROKI

Guest
Hidraulična presa, malo vremena, truda i klikeranja i kabina se izravna. ;) E kolko sam se auta plupanih narazvlačio i napresao.
 
B

branko

Guest
ROKI kaže:
Hidraulična presa, malo vremena, truda i klikeranja i kabina se izravna. ;) E kolko sam se auta plupanih narazvlačio i napresao.


za to za kaj se ovaj traktor koristi se ne isplati to raditi, jer je samo pitanje dana kad bude otisel k vragu ko i prijasnji mu renault kojeg su cigani skupljali na 200 m duzine ( prilikom vucenja trupaca mu je pukla sajla i odletio je u vododerinu al je vlasnik na vrijeme iskocio s njega)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Branko, ovomu ni oklop netreba :lol:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
ma samo ga prevrnes na drugu stranu i ima da se poravnja kabina :!: :mrgreen:
 
B

bduda

Guest
Vitlo montirano na IMT 5136[attachment=0:56cd5]Fotografija-0012.jpg[/attachment:56cd5]
 
D

dado_berek

Guest
Koliko vidim da imate metal servisove traktore znam dosta o njima jer ga tata već vozi 5 godina. mostovi i motor su dobri a malo ih zeza getriba kad je nova dobro ide a kad se jedamput složi onda nastaje problem jer su kvarovi svako malo. motore imaju dvije vrste deutz i torpedo a za getribu nisam siguran ćija je :D :D :D
 
L

Lamborghini R2

Guest
Zna neko link od neke trgovine koja se bavi prodajom rabljenih šumskih traktora u okolici naše zemlje?
 
P

puza2003

Guest
Pozdrav, moze li mi neko navesti sve radnje, koje prodaju djelove za lkt sumske traktore u Hrvatskoj.Hvala unaprijed
 
Y

Yerre

Guest
A kako vam se čini ovaj?

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
ovaj prvi mi se cini malo blatnjavo :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh