• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

J

Jakov

Guest
onda mu ni imt 577/79 nije na odmet. Mora biti nekaj za sarafiti to niti ne treba spominjati8)

Kako je kolega rekoa većina se koristi sa Belarus traktorima ,oni posjeduju nazovimo to tu mogućnost izdržljivosti ! Sa tim sam dobro upoznat dok sam radio specijalizirao sam taj tip traktora ! Vrijedi poslušati i druge savjete i mišljenja !
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Pozdrav,

planiram kupiti traktor sa duplom vučom isključivo za šumu, eventualno bi za njega išao plug.

Bitno mi je da je stabila n i težak...

imate li kakve preporuke?

imam ja , pročitaj malo forum postoji tema ''šumski traktori i vitla''
dodješ na forum i odmah BUB , nova tema
pročitaj malo prije nego otvoriš novu temu :mad:
 
Z

zetor4718

Guest
Pozdrav,

planiram kupiti traktor sa duplom vučom isključivo za šumu, eventualno bi za njega išao plug.

Bitno mi je da je stabila n i težak...

imate li kakve preporuke?

niti jedna marka nije savršena za šumu tako da točan odgovor nečeš dobiti,za nekoga je dobar rus,za nekoga imt ili ursus i tako dalje.kupi traktor koji najbolje poznaješ i sa kojim znaš raditi.
 
M

Miško 007

Guest
Slažem se s Zetorom ....
Najbolje koji ti paše najviše i koji ćeš znati sam da popraviš..
Meni jedni od onako jeftinijih Rus ili IMT ...
Za ursusa neznam al znam da je Zetor preskup a možda ga i žao lupat po šumi...
 
Z

zetor4718

Guest
Slažem se s Zetorom ....
Najbolje koji ti paše najviše i koji ćeš znati sam da popraviš..
Meni jedni od onako jeftinijih Rus ili IMT ...
Za ursusa neznam al znam da je Zetor preskup a možda ga i žao lupat po šumi...

ja osobno ne kupujem ništa osim Zetora neovisno o namjeni jer se lako servisira a dijelovi su jeftini,netroši puno,kočnice na njemu funkcioniraju perfektno i nema nekih većih mana osim nešto veće cijene.rus nebi trebao biti loš traktor ali Imt nikad nebi da mi ga netko pokloni,neka se nitko ne nađe uvrijeđen ali sa tim traktorima imam samo loša iskustva.
 
M

Miško 007

Guest
Ja ne bih zetora jer je lagan na prvom kraju pa ga diže i odmah u zrak..
IMT nije loš ali većina ljudi ne održava pa je zato loš.
Zadovoljan sam rusom i imt ...
To su za mene favoriti...
 
Z

zetor4718

Guest
Ja ne bih zetora jer je lagan na prvom kraju pa ga diže i odmah u zrak..
IMT nije loš ali većina ljudi ne održava pa je zato loš.
Zadovoljan sam rusom i imt ...
To su za mene favoriti...

duplak nema sigurno lagan predni kraj,a 50kg utega riješava problem zetora bez DV.za mene su favoriti torpedo i zetor,za rusa nemogu reći jer sa njim nisam radio ali dosta ih ljudi koristi tu kod mene i činimi se ok.već sam negdje naveo da za mene imt ima neprostivu manu a to su kočnice na modelima 558 pa nadalje a i puno troše.kao što rekoh neka svatko kupuje traktor sebi po mjeri,ja znam što je najbolje za mene a drugima ne želim dijelit pamet.
 
M

Miško 007

Guest
Pa ovisi kako kome ja točim plavi dizel i za motor od 70 75 konja nije mi puno 15 litara po satu jer napravi posla jako puno...
A rus je mrcina nepoderiva ...
Možda za šumu i najbolji ...
Jak je...
Nezz tropedo mi se ne sviđa radi zračnog hlađenja to bi brzo sredio...
A zetor preskup opet te novce neću zaraditi da ga isplatim...
 
Z

zetor4718

Guest
Pa ovisi kako kome ja točim plavi dizel i za motor od 70 75 konja nije mi puno 15 litara po satu jer napravi posla jako puno...
A rus je mrcina nepoderiva ...
Možda za šumu i najbolji ...
Jak je...
Nezz tropedo mi se ne sviđa radi zračnog hlađenja to bi brzo sredio...
A zetor preskup opet te novce neću zaraditi da ga isplatim...

je ne točim plavi već eurodiesel tako da mi je bitna potrošnja,uostalo i da je gorivo kao nekad jeftino gledao bi na potrošnju jer ne želim svoje novce tjerati kroz auspuh.što se tiče hlađenja na torpedu on nema problema sa njim,kod nas se već 20 godina i više koriste u HŠ i pokazali su se solidini traktori.zetor realno gledajući i nema preveliku cijenu kada se uzme u obizr da za jedan imt 539 traže i do 5000 eura.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
torpedo 75ks, rus 82, imt577-565-579- svi su oni dobri ako su kod dobrog gazde, kojeg god da uzmeš kad tad budeš šarafio po svakome ali gore navedeni imaš dijelova na svakom otpadu, koliko ti sam držiš do traktora toliko ti on daje i to po pitanju svega:weedman:
 
M

Miško 007

Guest
je ne točim plavi već eurodiesel tako da mi je bitna potrošnja,uostalo i da je gorivo kao nekad jeftino gledao bi na potrošnju jer ne želim svoje novce tjerati kroz auspuh.što se tiče hlađenja na torpedu on nema problema sa njim,kod nas se već 20 godina i više koriste u HŠ i pokazali su se solidini traktori.zetor realno gledajući i nema preveliku cijenu kada se uzme u obizr da za jedan imt 539 traže i do 5000 eura.

A ti imt 539 je realno nezmjenjiv traktro pogodan mal okretan i nema boljeg malog traktora od njega...
Ja pricam o većima...
A traktori s zracnim hlađenjem treba prati često a ja nikad ne perem tako da torpedo brzo umro kod mene...
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
jedno me tast naučio a to je da ako pereš sebe onda bi s vremena na vrijeme trebalo i traktor, barem ono osnovno i zglobno a u mijesec dana ako mu ne možeš posvetiti 1sat za pregled i pranje onda ne idi s traktorom u šumu
 
M

Miško 007

Guest
Ma vraga na kramu vodu trositi...
Nije njemu nista što nije čist ...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Ma vraga na kramu vodu trositi...
Nije njemu nista što nije čist ...

ako tako razmišljaš ne razumijem te kod mene je traktor na prvom mjestu održavanja što se tiče strojeva i mehanizacije tek onda dolazi auto itd.Moje razmišljanje bolje da stane auto nego traktor jer traktor će zaraditi auto a auto nikad ni sebe a kamoli nešta drugo
 
M

Miško 007

Guest
ako tako razmišljaš ne razumijem te kod mene je traktor na prvom mjestu održavanja što se tiče strojeva i mehanizacije tek onda dolazi auto itd.Moje razmišljanje bolje da stane auto nego traktor jer traktor će zaraditi auto a auto nikad ni sebe a kamoli nešta drugo

Dobro to ali cemu ga prati bas me briga jeli čist održavaš ga ulje voda i to je to goriva i goni...
A svaki dan se zamaže pa ko bi vode nadao... :prayer:
Ljudi žedni a vi se razbacujete vodom hehe... :p
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Dobro to ali cemu ga prati bas me briga jeli čist održavaš ga ulje voda i to je to goriva i goni...
A svaki dan se zamaže pa ko bi vode nadao... :prayer:
Ljudi žedni a vi se razbacujete vodom hehe... :p

dođi kod mene pa ćeš vidjete šta je picajzla što se strojeva tiče
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Napokon moj dragi krpan da obuje pomočnu kuku .
Nije još gotova ali nije mogla izdržati premijeru ovako ispod čekića .
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
preporodit ćeš se s tom koloturicom. traktor ne diže ni malo od zemlje snjom.jedini problem je šta će se slabije ukopavati u zemlju dok vuče al koloturica je zakon.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,026
...
A traktori s zracnim hlađenjem treba prati često a ja nikad ne perem tako da torpedo brzo umro kod mene...
Ovo je totalno netočno.
Rebra za hlađenje cilindara na zračno hlađenim motorima su puno otvorenija nego rebra na hladnjaku vode. Ako misliš da se vodom hlađeni motor nemre pregrijati radi zaštopanosti hladnjaka (bilo iznutra ili izvana), onda se grdo varaš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh