• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
dajte da vas pitam jel zna netko gdje ima za kupiti sajla za vitlo ali ona glatka ili je upresana ,gledo sam neki dan sto je frajer donio iz austrije polovnu sajlu sta je koristena u njihovoj sumariji,gledam ju i bolja je nego bilo koja nova sto sam ja vidio ovdje kod nas,polovnu je platio 1000kn 50m 12mm.
jos ako ima netko takvu nebi bilo lose da pukne sliku da se vidi o cemu mislim

EDIT:
http://shop.shforestrysupplies.com/index.cfm?fuseaction=product.display&product_ID=216 ovako nesta

kod nas ne znam u Sloveniji imaš 80m fi 10 negdje oko 180eura
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
dajte da vas pitam jel zna netko gdje ima za kupiti sajla za vitlo ali ona glatka ili je upresana ,gledo sam neki dan sto je frajer donio iz austrije polovnu sajlu sta je koristena u njihovoj sumariji,gledam ju i bolja je nego bilo koja nova sto sam ja vidio ovdje kod nas,polovnu je platio 1000kn 50m 12mm.
jos ako ima netko takvu nebi bilo lose da pukne sliku da se vidi o cemu mislim

EDIT:
http://shop.shforestrysupplies.com/index.cfm?fuseaction=product.display&product_ID=216 ovako nesta

Vjerovatno kod njih ja sa njima surađujem i imaju svašta gazda je o.k i bave se time dugo godina;)
 
B

bosniahos

Guest
Da te sajle su stvarno osijetno kvalitetnije nego ove na našem području mada ima pomaka i kod nas.Skuplje su a fine i podatne ka svila.Več sam pisa o jednom sad pokojnom koji je u povratku iz Germany pronašal u grmu cili kolutur takve.Tek dvadesetak metara sam uspil kupit od njega ostalo je sve podilil na kratko imao je prijaaaaatelja a dok je nastrada došla mu nekolicina od njih na sprovod.Neznam dali Karas još drži sajle ali nebih od njega te pocinčane uzimal nikako,teške tvrde svašta im smeta.Meni je rekal da je to dobija pod kompenzacije preko Šumoopreme.
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
što se tiče tih sajli zovi liccos rijeka, croatiapromet zagreb-jastrebarsko, kod domića u glini...ima ih i kod nas samo naglasi da te zanima prešano valjana sajla, da joj je jezgra čelična, a ne da je unutra konopac.
naravno, naglasi da te zanima cijena za gotovinu pa ti daju i neki popust. Robu ti danas svi šalju kurirskom službom tako da za to nemaš problema
 
M

milan74

Guest
oko 20-22 kn po metru kod domica u glini , ima sve vrste sajli od presovanih do obicnih
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
treba zvati jer cijene mogu varirati od pošiljke do pošiljke, al za gotovinu svi daju popusta...

važno je napomenuti svima kakva ti sajla treba jer netko ti može biti jefitniji jer ti je računao sajlu sa manje licni, slabijim materijalom jezgre ili je jezgra od konopca ili od nekakve tkanine, da li je samo uprešana ili uprešana i valjana...koliko para toliko muzike.

...ali svi ovi navedeni, u ovom dijelu hrvatske su vodeći dobavljači dijelova i opreme za šumarstvo...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,619
eo dobio cjene
prešana sajla fi 13mm,čelična jezgra,dužina 70m Cijena bez PDV-a: 1,622,00 kn/kom.
Trošak dostave do Požege je cca 150,00 kn.

i

Sajla fi 10mmm.čelična jezgra,dužina 50 met. Cijena bez PDV-a 950,00 kn/kom

nekak mi to malo skupo
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
da li su obje sajle prešano uvaljane?

za koje, kakvo vitlo ti je potrebna sajla, kakvu robu planiraš vući njom?

ako planiraš godišnje izvući 20-30 do 50 m3 i ako pripaziš na sajlu da se ne oštećuje po kamenju, onda ti je dobra i ona najjeftinija, al ako misliš s njom raditi svakodnevno, onda ne škrtari na sebi...

...a tvoj kolega je 50m polovne 12-ice platio 1000 kuna i to ju još iz austrije donio...

...od kojeg dobavljača su cijene, nisi naveo? jesi žicao kakav popust za gotovinu?

ta cijena nije skupa, obzirom je 10-ka 16-17kn/m' sa jezgrom od konopca ili tkanine i ofuca se prvi dan, a drugi dan počne pucati...da ne spominjem kakve ti budu ruke ispikane od takve sajle po 16-17 kn...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
eo dobio cjene
prešana sajla fi 13mm,čelična jezgra,dužina 70m Cijena bez PDV-a: 1,622,00 kn/kom.
Trošak dostave do Požege je cca 150,00 kn.

i

Sajla fi 10mmm.čelična jezgra,dužina 50 met. Cijena bez PDV-a 950,00 kn/kom

nekak mi to malo skupo

koliko para toliko i muzike:(grin):
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,619
prva je presana,druga mislim daje obična,vitlo ti je homemade,od frajera blizu mene,ali je jako dobro alfadajadranko zna o kojemu govorim, i zna da su jako dobra,
pravim godisnje oko 200-ak m drva.
imo sam dosada 4 takva vitla i sva su imala obicne sajle,pa kad mi dojadi ja ih prodam dalje,sad za ovo sto mi pravi metno bi tu sajlu jer mi je dosta poderanih ruku,
dobavljac je liccos.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kakve su sajle od dizalica ili krana jer oni ih moraju mijenjat pa potrazit takvu sajlu ako je dobra
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,619
ja sam imo sajli od krana NOVE 70m fi 10 kupovo po 400 i prodavo po 600kn,imo sam i na vitlu,nisu bile lose ali su bile jako krute i neeLASTICNE

eo slike vitla koje uzimam,
vitlo-slika-19169278_zps757b54d4.jpg


vitlo-slika-19169275_zps92176bf3.jpg
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
kako to da nemaju u ponudi sajlu 12-icu uprešanu i uvaljanu? 12-ica sajla bi bila optimalna za ovo vitlo...
ako misliš za sebe uzimati sajlu, a ne za daljnju preprodaju onda ti se isplati uzet bolju, ujedno i skuplju sajlu...ipak treba fest podmetnut leđa za tih 200 metara...

kolika je cijena tog vitla? daj malo tehničke karakteristike tog vitla?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,619
nemaju 12 upresanu,na ovaj bubanj stane ti oko 100m 12-aistice,tehnicke karakteristike vitla?e sad si me nasao :) sve na njemu sve osim lanca je rucni rad,zupčanici,bubanj,koloture,vitlo ima oko 250kg golo bez sajle i cjepaca,dosta ljudi ih uzima,jer se pokazalo dobro za svoje pare,uzimaju ih za imt 539,558,577 jedno sam prodo u brod frajer ga tera sa landinije 100ks,ja osobno imam ga prikvacenog na Antonia carrara 50ks, kubik drva izvlačim u cugu ne vise zbog traktora,to ja sve laganini,ali sam gledo dije sin od dida sta ih pravi izvuko bukvu od koje je napravio 4m drva,traktor je bio ursus 360,
nadalje kvacilo je rjesio na sljedeci nacin; u velikom zupčaniku imaju rupe promjera oko 5cm-na bubnju ima klin,dakle kada se povuce poluga(jelda kardan vrti za to vrjeme) bubanj sa sajlom ulegne u jednu od 4 rupe i krene navlačiti. Poslje samo otpustis rucicu i bubanj se vrati,kardan i dalje pici.-po meni sasvim ok rjesenje. neznam sta da jos napisem,eh da cjena ovakvo vitlo sa spicom za cjepanje ide ti za 4500kn-kod mene ili kod njega svejedno.
ja ga osobno nabavalja m za cjenu jakoo nizu od te,imam neke svoje rabote sa njime,neke kompenzacije i tako.
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
nemaju 12 upresanu,na ovaj bubanj stane ti oko 100m 12-aistice,tehnicke karakteristike vitla?e sad si me nasao :) sve na njemu sve osim lanca je rucni rad,zupčanici,bubanj,koloture,vitlo ima oko 250kg golo bez sajle i cjepaca,dosta ljudi ih uzima,jer se pokazalo dobro za svoje pare,uzimaju ih za imt 539,558,577 jedno sam prodo u brod frajer ga tera sa landinije 100ks,ja osobno imam ga prikvacenog na Antonia carrara 50ks, kubik drva izvlačim u cugu ne vise zbog traktora,to ja sve laganini,ali sam gledo dije sin od dida sta ih pravi izvuko bukvu od koje je napravio 4m drva,traktor je bio ursus 360,
nadalje kvacilo je rjesio na sljedeci nacin; u velikom zupčaniku imaju rupe promjera oko 5cm-na bubnju ima klin,dakle kada se povuce poluga(jelda kardan vrti za to vrjeme) bubanj sa sajlom ulegne u jednu od 4 rupe i krene navlačiti. Poslje samo otpustis rucicu i bubanj se vrati,kardan i dalje pici.-po meni sasvim ok rjesenje. neznam sta da jos napisem,eh da cjena ovakvo vitlo sa spicom za cjepanje ide ti za 4500kn-kod mene ili kod njega svejedno.
ja ga osobno nabavalja m za cjenu jakoo nizu od te,imam neke svoje rabote sa njime,neke kompenzacije i tako.
za to vitlo koje ti imaš uzmi običnu sajlu sa čeličnim srcem,ne treba tebi nikakva prešana sajla za tvoj posao,to je za tebe bacanje novaca...prešana sajla se uzima za jaka vitla i jake traktore koji mogu vući po nekoliko kubika,prednost joj je što je volumenom manja pa je više stane i teže se počinje listati ali kad počne ista je ko i obična,drži se dlana i rukavice kao i svaka druga stime da još jače ubada jer su i niti čvršće pošto su prešane...sveukupno je nešto izdržljivja od obične ali tebi je to nevažno...mogu ti ispričati cijele štorije ali tebi je ovo dovoljno...uzmi običnu crnu,ne pocinčanu,sa čeličnim srcem i miran si,nije živčana,mekana je i trajna,za tvoj posao idealna...
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
...kakav je materiijal, kućište, da li se pokrivi s vremenom. ako je teško 250 kg netto, čini mi se preteškim za 539. no zbog svoje masive nadam se da je i kvalitetno.

imam dvije do tri zamjerke:

1. nije potreban tako velik bubanj, dosta je da stane 50m 12-ice

2. s tako velikim bubnjem prihvati za bočne poluge hidraulike su udaljene od daske vitla. (što je daska dalje od težišta traktora tj od poluga hidraulike, prilikom vuče trupaca diže traktor i onemogućuje upravljanje).

3. težinu bi trebalo smanjiti bar za 50 kg ako su namijenjeni traktorima ispod 50ks...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,619
uf natjerat ces me da ga odem premjeriti uzduz i popreko,
znam daje širina daske oko 125cm,visina je oko 80,a izmedu daske i mjesta gdje se kopča ima ti oko 45-50cm,
a vitlo je jako i masivno.bilo je par primjedbi
1) jednom lazaru tero je sa 558 i neznam staje radio i pomoto je bubanj.
2)bio je slucaj gdje je sajla preskocila,omotala se oko osovine i pukla,bila je od 12mm
3)bubanj se prebrzo odmotavao.-pa se sajla mrsila,upetljala itd,jer nema slagac sajle,,
vise manje sve je rjesito i doradito,imaju gume koje koce bubanj prilikom odmotavanja ,a za preskakanje sajle izvan bubnja je metno granicnike-mala osovina i na to metno plastiku ona bjela plastika sta se tokari,vidi se sa ljeve strane bubnja ali je prefarbana,

nisam neki profesionalac-to ja vise ubijam penzionerske dane,ali mislim daje ovo vitlo kvalitetnije,jace itd nego neki krpan,karas u rangu 3,4,5tone
 

Najnoviji postovi

Na vrh