• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
da ali opet se ne vidi lanac i stanje zupčanika, a u biti to i nije neki problem ali opet dodatni troškovi

to što su zubi malo zakrenuti nije problem,bitno je da nisu poderani,dakle tanki i špičasti,problem je što ljudi ne podmazuju lanac,pa popucaju košuljice koje poslije trgaju i troše zube na lančaniku a lanac je bagatela u odnosu na veliki lančanik..inače je na njemu gallov lanac 1" ako se dobro sjećam,ako mijenjaš lančanik uzmi u obzir da ima 4 ležaja koja bi bilo poželjno mijenjati kad već skidaš bubanj i lančanik,2 ćeš morati mijenjati sigurno jer su na lančaniku,,,dakle ako lančanik nije u lošem stanju neka ono još čupne nešto kubika da se malo otplati... e da,lanac promijeni svakako,kad ga namontiraš za dva tri dana rada ga pritegni,kad ga našpanaš odstupanje ti je max 5mm gore dolje kad ga rukom napneš..
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
- ovo 4 t mora da je dosta staro kada ne vidim niti jednu sliku na internetu, svi su sa drugačijim (novijom) daskama, hvala na savjetima,,
- znao PAMEX i uf, cjene nisu dobre po njima lančanik košta oko 1000 kn, lanac oko 900 a uz to onda mora i manji lančanik jer je on dobio sigurno, tu su i ležajevi, awww, čude se da takvo vitlo još uvijek radi, po njima se isplati kupnja samo novog, kažu mi da je cjena novog bez sajle 4T 8000 kn, ali ako se staro uredno složi onda tu nema problena,

- ovo drugo od 5T lijepo izgleda i farbano je, kaže gazda da je mjenjao lanac i lančanike, lamelu, sve složio ALI su njegovi klinci krivo napisali cjenu od 5800 a on je njima rekao 8500, hahaha, nalazi se u Petrinji,,

- izgleda da ću ipak uzeti ovog od 4t skratiti lanac da ne pleše i nešto novaca sa njim zaraditi pa uložiti u njega i imam stroj za sebe i miran sam, nema veze ako je staro, bitno da me služi
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
- ovo 4 t mora da je dosta staro kada ne vidim niti jednu sliku na internetu, svi su sa drugačijim (novijom) daskama, hvala na savjetima,,
- znao PAMEX i uf, cjene nisu dobre po njima lančanik košta oko 1000 kn, lanac oko 900 a uz to onda mora i manji lančanik jer je on dobio sigurno, tu su i ležajevi, awww, čude se da takvo vitlo još uvijek radi, po njima se isplati kupnja samo novog, kažu mi da je cjena novog bez sajle 4T 8000 kn, ali ako se staro uredno složi onda tu nema problena,

- ovo drugo od 5T lijepo izgleda i farbano je, kaže gazda da je mjenjao lanac i lančanike, lamelu, sve složio ALI su njegovi klinci krivo napisali cjenu od 5800 a on je njima rekao 8500, hahaha, nalazi se u Petrinji,,

- izgleda da ću ipak uzeti ovog od 4t skratiti lanac da ne pleše i nešto novaca sa njim zaraditi pa uložiti u njega i imam stroj za sebe i miran sam, nema veze ako je staro, bitno da me služi
jbg ti za razliku od cca 2000kn ćeš imati staro vitlo idea mi se na sviđa:x:
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
nije baš tako našao u Bosanskoj Gradiški zastupnika za Bih za Tajfun, ovi u Pamexu su prepametni za lanac sa kukom 8 mm karike i dužine 3 m traže 440 kn,(za kopčat trupce) eto pa tako i ovi djelovi kod njih toliko dođu,, imati ću staro vitlo sa novim djelovima i mene to zadovoljava bitno da služi svrsi prvo ga moram dovest,i pa skratiti lanac i napraviti zaštitnu mrežu i tek onda idem raditi, a kada uhvatim vremena i kada bude potrebe raditi ću druge stvari i potrošiti 50 kn na boju, a te 2000 i više uložim u druge stvari

picture.php

evo o ovome se radi, konačno našao neku sliku, hvala kolega torpedo 7506:icon_pidu:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
nije baš tako našao u Bosanskoj Gradiški zastupnika za Bih za Tajfun, ovi u Pamexu su prepametni za lanac sa kukom 8 mm karike i dužine 3 m traže 440 kn,(za kopčat trupce) eto pa tako i ovi djelovi kod njih toliko dođu,, imati ću staro vitlo sa novim djelovima i mene to zadovoljava bitno da služi svrsi prvo ga moram dovest,i pa skratiti lanac i napraviti zaštitnu mrežu i tek onda idem raditi, a kada uhvatim vremena i kada bude potrebe raditi ću druge stvari i potrošiti 50 kn na boju, a te 2000 i više uložim u druge stvari

takav lanac od 2.5m dužine ja platio 192kn i služi bez problema
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
ja ti ga dam u pola cijene!:icon_super:

hahahah:icon_super: možda bolje da ja tebi prodam imam ih nekoliko, viška hahahahhaah,

- možda nekome i mogu prodavati po toj cjeni ali mislim da jako jako teško danas ljudi lako sve provjere, ima na njuškalu neki tip prodaje za nešto manje od 100 kn komad ali to je opet sumljivo, uvijek ti može poslati mačka u vreeći, piše VŽ županija a opet tko če ga znati takve oglase uopće ne zovem
 
M

Mister x

Guest
hahahah:icon_super: možda bolje da ja tebi prodam imam ih nekoliko, viška hahahahhaah,

- možda nekome i mogu prodavati po toj cjeni ali mislim da jako jako teško danas ljudi lako sve provjere, ima na njuškalu neki tip prodaje za nešto manje od 100 kn komad ali to je opet sumljivo, uvijek ti može poslati mačka u vreeći, piše VŽ županija a opet tko če ga znati takve oglase uopće ne zovem

ajd mi pošalji adresu i pošaljem ti lanac gratis na adresu pa vitlaj gratis kad si tak pametan

hahahah:icon_super: možda bolje da ja tebi prodam imam ih nekoliko, viška hahahahhaah,

- možda nekome i mogu prodavati po toj cjeni ali mislim da jako jako teško danas ljudi lako sve provjere, ima na njuškalu neki tip prodaje za nešto manje od 100 kn komad ali to je opet sumljivo, uvijek ti može poslati mačka u vreeći, piše VŽ županija a opet tko če ga znati takve oglase uopće ne zovem

lanac je prva liga i prodajem ga jeftino jer smatram da je cijena lanca prenapuhana.

svavko ima pravo na sumnju u oglas a ukoliko ne želiš jeftim lanac ostaje ti naravno da platiš skup to je ionako tvoja lova
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
lanac je prva liga i prodajem ga jeftino jer smatram da je cijena lanca prenapuhana.

svavko ima pravo na sumnju u oglas a ukoliko ne želiš jeftim lanac ostaje ti naravno da platiš skup to je ionako tvoja lova
pošalji meni pa ću te raklamirati:icon_pray:
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
OK mister X evo šaljem ti adresu,, hahahhaahha ako valja trgovati ćemo i reklamirati ću te kada sam glup kako ti kažeš

- to šta je na špagu ne znači da je novi tip jer npr. Tajfun je još 85 radio na spage,

- kupio sam ono skratio lanac, odmotao sa bubnja svu sajlu sa bubnja namazao sa tovotnom masti prije toga sam skratio pogonski lanac i propisno ga našpanao, stao na vrhu uzbrdice u sokaku i tastovog ursusa 335 dovitlao i lijepo namotao sajlu još samo napravim zaštitnu mrežu i slikam da vidite šta je stara garda,, a uz put ću slikati i zupčanike da vidite da i nije tako loše kakko sam opisivao
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
da vas pitam, susjed mi tvrdi da s imt 533 pelje s sume 5,5m debelih drvi... je to moguce?

moguće ali kakve šumu, razno, tvrdo, dobro prikolica, ali neka je malo blato, brdo, nema šanse, ili su njegvih 5,5 možda 2-3,, imao sam iskustva gdje sam sa traktorom 65 ks, mogao izveesti 3 m na prikolici i pola metra na prednjek kraju i to na prikoli trpano samo do osovine
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
stvarnih 5,5m i to je jos prikolica standardna s stranicama i ta drva slozena 1m visine te je rekao da i u skas ide...
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
da vas pitam, susjed mi tvrdi da s imt 533 pelje s sume 5,5m debelih drvi... je to moguce?
što je to 5,5m...pa ja na ramenu nosim skoro metar...nije mi jasno čemu imamo zglobne traktore, kad za jednog timbera mogu uzeti 10ak imt 533 i u cugu sa njima tjeram 50 m iz šume, a timber ima 4 kubika što vući...al smo mi budale,sutra sve rasprodajem i uzimam si 533 par komada...
 

Najnoviji postovi

Na vrh