• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
uf natjerat ces me da ga odem premjeriti uzduz i popreko,
znam daje širina daske oko 125cm,visina je oko 80,a izmedu daske i mjesta gdje se kopča ima ti oko 45-50cm,
a vitlo je jako i masivno.bilo je par primjedbi
1) jednom lazaru tero je sa 558 i neznam staje radio i pomoto je bubanj.
2)bio je slucaj gdje je sajla preskocila,omotala se oko osovine i pukla,bila je od 12mm
3)bubanj se prebrzo odmotavao.-pa se sajla mrsila,upetljala itd,jer nema slagac sajle,,
vise manje sve je rjesito i doradito,imaju gume koje koce bubanj prilikom odmotavanja ,a za preskakanje sajle izvan bubnja je metno granicnike-mala osovina i na to metno plastiku ona bjela plastika sta se tokari,vidi se sa ljeve strane bubnja ali je prefarbana,

nisam neki profesionalac-to ja vise ubijam penzionerske dane,ali mislim daje ovo vitlo kvalitetnije,jace itd nego neki krpan,karas u rangu 3,4,5tone
to vitlo i nije nego za hobi posao i za tvoje je potrebe dobro,bolje ti ne treba,stavi sajlu kakvu sam ti rekao i u šumu sa njim...
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
jedan lik tu ima kombinirku i nekog buldozera i malog kipera... sta lik napravi tih metara stime to je nesto strava, sam radi pretezno... al voli tu kombinirku u stran zapeljat da ko ga ne poznaje nemoze to ni gledati... lani je napravio 500m jer nije moga naci vise sume, inace i puno vise... stim buldozerom kada je suho vuce debla i debla iz velikih strani... vidio kada je radio u blizii moje none... s kombinirku si napravi put dok sume i s kamionom po 15m vozi ća... a po ljeti kopa kanale...
 
Posljednje uređivanje:

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ovak sa slike ne izgleda bajno al ne mora značit da je loše,ak ti je blizu vrijedi pogledat pa procijenit,cijena i nije prestrašna kad ljudi tolko hoče za vitla domače izrade koja ni blizu ovog nisu
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
kolega je prošle godine kod Popovače kupio krpana 5t u super stanju za 4800kn
ovo mi izgleda izraubano i neodržavano ali vrijedi pogledati pošto ti je blizu


upravo sam tako i mislio, boja i mreža nije problem bitno da je drugo u redu,, na šta treba najviše obratiti pažnju osim da nije isavijano što se vidi na oko, kako lamelu i koćnicu iisprobati osim da se montira na traktor
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
upravo sam tako i mislio, boja i mreža nije problem bitno da je drugo u redu,, na šta treba najviše obratiti pažnju osim da nije isavijano što se vidi na oko, kako lamelu i koćnicu iisprobati osim da se montira na traktor

pogledati stanje zupčanika, malog i velikog,dakle vidi jesu li zubi još obli ili su špičasti i nakrenuti u jednu stranu,stanje ležajeva se provjerava tako da se pajserom pokuša našpanati bubanj,no ako ne znaš kako ispast ćeš smiješan pri pokušaju,bitno je i stanje osovine,lamelu možeš provjeriti jedino tako da pokušaš nešto povući, isto kao i kočnicu...nitanje lamele i kočnica nije skupo no za sobom povlači obično i zamjenu ležajeva i još poneku sitnicu pa izdatak može biti veći...no ako uspiješ spustiti cijenu na temelju nedostataka koje uočiš i repariraš ga bit ćeš miran godinama jer to je stara tipa tajfuna koja je bila dosta kvalitena...ako napraviš kompletnu reparaturu imat ćeš bolje vitlo nego što je novi krpan te snage...znam da će se sada mnogi dignuti na zadnje noge ali praksa je tako pokazala...
 
Posljednje uređivanje:

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
pogledati stanje zupčanika, malog i velikog,dakle vidi jesu li zubi još obli ili su špičasti i nakrenuti u jednu stranu,stanje ležajeva se provjerava tako da se pajserom pokuša našpanati bubanj,no ako ne znaš kako ispast ćeš smiješan pri pokušaju,bitno je i stanje osovine,lamelu možeš provjeriti jedino tako da pokušaš nešto povući, isto kao i kočnicu...nitanje lamele i kočnica nije skupo no za sobom povlači obično i zamjenu ležajeva i još poneku sitnicu pa izdatak može biti veći...no ako uspiješ spustiti cijenu na temelju nedostataka koje uočiš i repariraš ga bit ćeš miran godinama jer to je stara tipa tajfuna koja je bila dosta kvalitena...ako napraviš kompletnu reparaturu imat ćeš bolje vitlo nego što je novi krpan te snage...znam da će se sada mnogi dignuti na zadnje noge ali praksa je tako pokazala...

shvatio sam, a s obzirom da pomalo poznajem mehaniku razumijem o čemu je rječ, nije to nikakav kompliciran stroj, vjerujem da ću ga lako dovesti u bolje stanje neo što se vidi
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
shvatio sam, a s obzirom da pomalo poznajem mehaniku razumijem o čemu je rječ, nije to nikakav kompliciran stroj, vjerujem da ću ga lako dovesti u bolje stanje neo što se vidi

ako uzmeš,mislim da negdje čak imam i shemu rastavljanja pa ću ti dati....
 
B

bosniahos

Guest
I kako si prošal sa vitlom,uzea ili ne.Nisam jučer pratia forum pa da mi nešto pogledaš kod istog.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
I kako si prošal sa vitlom,uzea ili ne.Nisam jučer pratia forum pa da mi nešto pogledaš kod istog.

evo gledao ga i tako-tako pio rakijicu sa gazdom i dogovaro cjenu neda skoro ništa dolje, sajla je 10mm ali obična i tu i tamo je na početku pukla koja žica i bode u ruke, daska je OK, ima neku dograđivanu poteznicu, široka je i jaka, gore ima dograđeno za kopčanje trupaca, mrežu nema, ima dograđenu ručku i orginalne špage, mali zupčanik je OK, lanac malo izvučen i skoro do kraja našpanan ali na večokom zupčaniku su zubi lagano povinuti jbg:(punch): to mi se ne sviđa, gazda je vitlao sa Stajerom 35 i pukla mu je poluga (ruka) od hidraulika (navodno) a vjerojatno priča istinu pa je povinuto ovo kopčanje što se i vidi na slici, lamela je navodno nova, naljepnica ili šta drugo nije vidljivo i mislim da se dosta naradio i to je to

- zanima me koliko može koštati taj veliki lančanik ako netko zna ili zna gdje se može kupiti neka napiše da sam nazovem i provjerim

evo Panex-AGM ima nekakav cjenik na svojim stranicama i uopće mi se ne sviđa, koliko vidim ti lančanici su od 1000 pa na više
 
Posljednje uređivanje:

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
da ali opet se ne vidi lanac i stanje zupčanika, a u biti to i nije neki problem ali opet dodatni troškovi
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
ovo je dobra cijena
neznam za tajfuna ali krpan 5t bez sajle 304kg

vjerujem da ni tajfun nije lakši, što znači da nije preporučljivo za traktore slabije od 50 konja, preporuka da su teži i imaju duplu vuču...

krpani, karasi, zente i slični od 4t su teški 165kg čini mi se...
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
da ali opet se ne vidi lanac i stanje zupčanika, a u biti to i nije neki problem ali opet dodatni troškovi

pa ispitaš ga preko telefona, tražiš da uslika...da bezveze si ne nabiješ trošak uzaludnog putovanja... ovak na prvi pogled ne izgleda mi izrabljeno i umorno vitlo...
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
u jutro zovem Pamex u vezi onog lančanika pa ću ako gazda onoga prihvati moju ponudu a lančanik ne bude skup vjerojatno uzeti ovog od 4 t napraviti zaštitnu mrežu, ofarbati i ima da zarađuje novce

vjerujem da ni tajfun nije lakši, što znači da nije preporučljivo za traktore slabije od 50 konja, preporuka da su teži i imaju duplu vuču...

krpani, karasi, zente i slični od 4t su teški 165kg čini mi se...

e to sve govori o kvaliteti i ugrađenom materijalu,

- nisu ni žene lude kada kažu: " ma ajde kada nema pimpek barem ima kila pa me može stisnut", hahahaha
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh