• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
To bude islo bez greske nemas brige samo u sumu i radi:icon_super::icon_super:
 

Deutz4006

Novi član
Tu od
24 Kol 2014
Poruka
10
Pomoc!!! Trebam lance za traktorske kotace i nasao sam dvije vrste! Jedni idu u slovo v a jedni idu vodoravno svakih 15 cm preko kotaca. Trazim misljenje koji su bolji ako ima ko kakva iskustva sa time. Unaprijed hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Najbolji su oblika Y, pa oblika V, a poprečni su nužno zlo.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Pozdrav! Gdje si kupio vitlo i kolko si nabrojal za njega ak se smije znati!
 

Deutz4006

Novi član
Tu od
24 Kol 2014
Poruka
10
Ja sam za svojega kupio kategoriju 6 u trgo agenciji u krizevcima za 585kn. Dal je dobar ili ne, to cu vidjeti malo kasnije kada napravim nesto sati sa vitlom
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Pozdrav! Dal ima ko iskustvo sa traktor zetorom 6245 i vitlo krpan 5 si, kak se ponasa to vitlo, je dosta jako, mu dize prednji kraj! Hvala!
 

wendettooo

Član
Tu od
21 Lis 2012
Poruka
52
Pozdrav! Dal ima ko iskustvo sa traktor zetorom 6245 i vitlo krpan 5 si, kak se ponasa to vitlo, je dosta jako, mu dize prednji kraj! Hvala!

ja imam krpana 5si na ursusu 360 i prezadovoljan sam kaj se snage tice.pogotova ako radis s kardanom preko brzina.
ako se dobro usidrim ne dize mog medu,a tvoj zetor je jos tezi tako da nebudes imal brige:cool2:
 
Posljednje uređivanje:

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
U kojoj brzini radis prek kardana, to nisam sprobaval , sad imam krpana 4 al je malo preslabo, to ba prodal pa nekaj jacega kupit, krpan 5 si novi ili tajfun 5.5 rabljeni!!!
 

wendettooo

Član
Tu od
21 Lis 2012
Poruka
52
U kojoj brzini radis prek kardana, to nisam sprobaval , sad imam krpana 4 al je malo preslabo, to ba prodal pa nekaj jacega kupit, krpan 5 si novi ili tajfun 5.5 rabljeni!!!

probaj!to je velika prednost kod zetora i ursusa.probaj u 1. ili 2. brzini,nije nosto brz ali ne cuje samo vuce i to na 1200rpm.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Budem probal ovo prek brzina, znaci kaj se tice vitla zadovoljan si, vec ga dugo imas, sajla je fi 10, nije ti pucala, ovo prek spaga dobro funkcionira!:drink:
 

wendettooo

Član
Tu od
21 Lis 2012
Poruka
52
Imam ga 2 godine bez ikakve greske.sajla je 10mm a za sigurnost sajle se nemas kaj brinuti.spage treba samo skratiti inace u praksi dobro funkcionira i 100 puta sigurnije (po meni) nego "balkanska" verzija.
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Kupio sam novo vitlo karas 5 t pa evo usporedba sa starim







Novo vitlo je nešto teže,šire, izgleda kao da je stručnije napravljeno i ima mogućnost brzog kopčanja.
 
Na vrh