• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Pa mislim da bi mogao kompletne po jednu, jer je mesto gde se izvlače čisto te nemaju gde zapinjati, a i kad bi ubacio taj stroj o kojem sam pričao možda bi išlo.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A zašto Predraže ??! Čemu forsirati, siliti, uništavati ? Za tih sat, dva što češ biti prije gotov, može ti se više štete dogoditi nego koristi ! Razmisli malo .
Mene su učili da u šumu nikad nejdem sam i da nema žurbe !!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Mislim da si veliki optimista :(angel): mada i to je dobra osobina :icon_pray:
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
pa da možda ste u pravu, na dva puta i to je to, bez lomova i kidanja sajli. Inače koju sajlu mi preporučujete za ovo moje vitlo, dal bi 12tica sa čeličnim jezgrom bila dovoljno jaka
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Škola @Savo, škola !
Kad sam se žuril, skoro sam bez oka ostal
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Evo čitajući par zadnjih stranica shvatio sam da je ono što sam ja radio po pitanju vitlanja toliko sramotno da nesmijem ni pisati šta i koliko sam vukao

12ka za 4T vitlo , daaaaaj molim te :fiery:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja imam 4,5 t vitlo i na njoj je 10-ka ! Obzirom na vučnu silu vitla, mislim da nema ptrebe deblja sajla !? Ništa ne postižežš sa debljom sajlom ! Nebudeš ti zato mogel deblje komade kopčiti i vuči !
Prilagodi drva, koja vučeš, svom vitlu, a ne vitlo i sajlu drvima !
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Moje vitlo je marke tajfun i na njemu pise da je 4o kn, kupio sam ga od coveka koji je sa njim radio nekoliko godina, a on ga je pre toga kupio od drugog i tako da neznam koja mu je prava jacina. Ima fabricki donju koturacu i dvolancani prenos, a vidim da ova nova do 5.5 to nemaju. Sto se tice sajle10 ku pokida kao konopac.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
MI na nasem homemade imamo 16-ticu sajlu cca 100 metara duzine, a cokeri su 10 mm,,,
mozda i je malo teza za razlacenje ali zato nikad ne sikne ta vucna vec ako i dođe do toga da negdje zapne pucaju cokeri,,,
a jednostavnije i mnogo jeftinije je promjeniti coker nego kompletnu duzinu sajle,,,
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ako piše 40kn onda je to 4t a donja kolotura nema veze sa samom snagom vitla nego sa modelom, ali je vrlo važna po pitanju stabilnosti prilikom vitlanja i iskoristivosti ukupne snage vitla jer kod mene je mali ursus pod 3.5t tajfunom i s obzirom da je lagan bez donje koloture ne znam da bih mogao iskoristiti 60 % snage vitla u večini slučajeva a što se tiče sajle 12. bih mu treala biti sasvim dovoljnja
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
bez donje koloture da diže ga ne stalno ali opet dovoljno često da se ne zezam i ne riskiram a kod bočnog vitlanja je ne zamjeniva
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja imam 335 i vitlo 4,5 t . Nisam Bog zna što do sada vukao, ali sam ipak vukao neka drva, čak i iz jame. I vjeruj, nikada, ali baš nikada kod vitlanja mi se nije propinjal !! Je, jednom, kad sam bočno vukel, ali je drvo zapelo za panj !
Možda i zato što imam napred vitlo za izvlačenje ( vidi se na slici Avatara ), a i ono ima 40 kg !
Donju koloturu sam koristil samo kod bočnog izvlačenja i to nedugo, kad sam iz rupe izvlačil dva trupca. I to na taj način da sam koloturu vezel za drvo, provukel sajlu i izvukao trupce bez problema !
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
Ja imam 335 i vitlo 4,5 t . Nisam Bog zna što do sada vukao, ali sam ipak vukao neka drva, čak i iz jame. I vjeruj!
ma teren je ključan, ja na moju žalost i vitlam samo iz jame jer je teren kod mene za glavu izgubit uz imalo ne koncentracije pa uredno radim i dan-dva duže pa sigurno
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
@karabaja, tak i treba ! Polako i sigurno !! Čuvat sebe, one oko sebe i alat !!
@predrag, ja nemam dvolančani prenos !
 
Na vrh