• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa nisam ja početnik 😊vitlam ja godinama, nažalost samo gaciju, sad bum valjda nekaj ozbiljnije.
Moram koji dan do njih skočiti još. Mislim sve se moreš dogovoriti s njima.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Za sporiju brzinu koristiš manje gasa,tj manje okretaje,najbitnije od svega je da postaviš traktor maksimalno okomito na smjer izvlačenja,i čim manje vuče u bok,i nemaš brige,i u početku ne vučeš ko sivonja nego manje terete dok se ne ispraksiraš
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Sporije vitlo ima smisla s fergusonom, koji ionak ima samo 540E kardan. Em je prebrzo, em motor nema snage za punu vučnu silu.
 

suba

Novi član
Tu od
17 Svi 2020
Poruka
4
Evo rezime pokusaja kupnje vitla od ovog iz bundiscine. Znaci frajer je parazit ili mu se nesto desava s glavom..

Pokusam kupiti vitlo sa presanom sajlom ili bez sajle jer ne zelim sa obicno, oko toga znastvene nauke frajer izmislja, da bi se na kraju dogovorili bez sajle. Dog se za danas, ali mi je nesto iskrsnulo pa da se dogovorimo za dr.tj. on pocne fantazirati da nebude me on cekao, da sad on ima problema sa sajlom, ja velim ok, posalji racun pa ti platim, dr. Tj ga pokupim. On veli da uopce nisu novci problem, da njega zivcira kaj mora s viljuskarom ga pomicat. Nema mjesta za vitlo, da ne zna jel bu me cekao vitlo. Eto budale.

Sad moram naci drugo bez sajle jer sam jucer kupio sajlu:rolleyes:

Kakva su karas vitla? Ima netko iskustva?

@Kupljenec jesu te zvali iz uniforesta, koja je cijena, reci da imas frenda koji bi isto kupio, po mozda daju popust na kolicinu?
imam ti ja karas za prodat
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

bane1978,​

s istim gasom ono s reduktorom ide uvijek za trećinu sporije i trećinu više more potegnuti. Posebno je primjereno za traktore koji imaju brzi kardan i manje KS, kak ima Kupljenčeva raketa.


Kupljenec,
se smije znati zakaj je izbor pal na 40 ECO, a ne spominješ 40 ER?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Kužim to sa okretajima,sve mi je jasno,jedino to da su fergići brži na kardanu,nisam znao jer koristim zekana,a potegnuti ioanko nemore trećinu više jer je traktor ispred prelagan za neko ozbiljnije povlačenje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
@bane1978 , Zetor 4712/4911 na kardanu daje koliko i motor sam (oko 45ks), 539 oko 26...28ks @540, tak da s fergijem nemreš nikak postići istu vučnu silu, nevezano za masu samog traktora.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
To ti je super cijena i super vitlo,ako si zaintersiran ,nemoj puno razmišljati,
Ja imam tajfun 4 t,i imam samo riječi hvale,a jako su slični po karakteristikama,jedino je moj starija verzija pa ima koloturu niže postavljenu
Pa da, ja isto mislim da je ok sve to, mada kak velim, ne treba mi puno al bi mi pomoglo. 😉

bane1978,​

s istim gasom ono s reduktorom ide uvijek za trećinu sporije i trećinu više more potegnuti. Posebno je primjereno za traktore koji imaju brzi kardan i manje KS, kak ima Kupljenčeva raketa.


Kupljenec,
se smije znati zakaj je izbor pal na 40 ECO, a ne spominješ 40 ER?
Zato kaje ovo duplo skuplje ER, a ono kaj bu meni trebalo i ovo bu mi previše, a cijena je stvarno dobra oboga 40 ECO.
Da sam ideš doma delat ispod 1500eura nemreš napravit nikak, da to bude kak spada nekak.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Koliko je skuplje z reduktorom?
Ne vjerujem da je tak puno.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

Kupljenec,​

hvala na informaciji. :ppozdrav:
Kod istog prodavača (Titan d.o.o.) je razlika u cijeni 38%.
Prema podacima iz kataloga, 40 ER je cca 50% teže vitlo i ima dulju sajlu (60/50), serijski donji škripac i kuku za prikolicu, a to je dodatna oprema kod 40 ECO . Stoga me viša cijena ne iznenađuje i za mene vrijedi tih 38% više, a možda se i varam. :unsure:
Ako u tvornici imaju iz nekog razloga dodatni popust na 40 ECO pa 40 ER ispadne duplo skuplje, onda je to druga priča.


 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Taj titan je web shop, ali kak bilo da bilo u Sloveniji je daleko jeftinije nek pri nama, zato sam ja direktno kontaktiral proizvođača, drukčije je kad se snjim spominaš a drugčije sa trgovcom. Mislim sve pohvale za ljude, sve ti oće objasniti i kaj got pitaš vele ti. Pa da 40 eco je oko 200 i nekaj kil kak su mi rekli.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Nije titan samo webshop, imaju trgovinu servis i skladište te dislocirano skladište za šumsku opremu. Dapače jedni su od najstručnijih i najkompententnijih servisera makita alata.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kad na Uniforestovu veleprodajnu cijenu dodaš pdv, taman si s cijenom kao kod nas. Gdje rješavaš eventualne probleme u garantnom roku i koliko je dostava iz Slovenije?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
E to je ono najbitnije, znači kak mi je rekel gospon kad ja dojdem kod njih cijena je naravno druga, ja ga mogu u tvornici dobit po toj cijeni koju mi dali. I sam moram po njega, to mi najmanji problem, a za garanciju nisam pital previše kad mi to nije bitno, uglavno ima servis u Brežicama, kaj mi je 15 min vožnje od doma. Mislim da se ta vitla ne kvare svaki dan.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Nije titan samo webshop, imaju trgovinu servis i skladište te dislocirano skladište za šumsku opremu. Dapače jedni su od najstručnijih i najkompententnijih servisera makita alata.
Ja kad sam tražio za Uniforesta neke info za servis i rezervne dijelove, nisam dobio na kraju nikakav odgovor. Odnosno rekli su mi da dovezem vitlo na servis i onda će mi reć kaj sve treba. Malo blesavo od njih.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Čuvaju si posel.
Tak ni meni nisu šteli reći u TA servisu na koliki razmak ide paljenje na Husqvarna pili, a podatak sam našel u service manualu s Husqvarnine stranice.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Čuvaju si posel.
Tak ni meni nisu šteli reći u TA servisu na koliki razmak ide paljenje na Husqvarna pili, a podatak sam našel u service manualu s Husqvarnine stranice.
Mene je samo zanimalo da li ima rezervnih dijelova i eventualno cijene istih.
 
Na vrh