• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Kao što je kolega napisao u ovaj plavi samo provučeš sajlu i napraviš"U"i umetneš kajlu i ona se sama zateže,tu ti je prednost jer je možeš u slučaju pucanja u šumi na novo spojit
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
To je za tanje sajle, za deblje 14 il 15 kakve ja koristim takav završetak morao biti tri puta veći, time I tezi. Ali to je završetak za lanac ko koristi omče to nepase. Za omče treba završetak koji se kombinuje u klizač. Ima negde sam postavlja kako se može ručno nakovati čoker
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Ima taj klizač za deblje i tanje sajle. Mislim da je ova sajla 14 mm. Sinoć sam ga po mraku dovezao pa nisam mjerio. Meni treba za lanac. Za sad nemam potrebe za velikim kladama tak da i lanac bude dobar.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Evo ovako je to kod mene, sad sam stavio 10 mm sajlu, dvostruko prešanu, malo je zafrkancija u odnosu na običnu ali se da staviti bez problema.
 

Prilozi

  • IMG_20210915_200100.jpg
    IMG_20210915_200100.jpg
    21.3 KB · Pregleda: 37
  • IMG_20210915_200007.jpg
    IMG_20210915_200007.jpg
    23.7 KB · Pregleda: 37

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Jocc
Imam jedno pitanje,znači kod mene je sajla pričvršćena sa onim klasičnim "stegama" na u sa maticama,pa me zanima da li ta kajla ispada ako iza nje imaš pričvršćene one klizeće čokere za prikopčat više lanaca odjednom?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Ja nemam klizeće čokere jer nemam dosta jak traktor za više lanaca da vuće al bojim se da bi gurnuli kajlu, ne može ona ispasti van jer je ispred onaj vijak koji drži nosać za kopčanje lanca, al može se sajla izvući. U tom slučaju bi trebalo po meni dati stisnuti onaj prsten na sajlu jer imam dosta loših iskustva sa onim žabicama za sajle. U zadnje vrijeme je teško barem kod nas kupiti kvalitetne jer ove sve puknu kad ih stegneš.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Ja imam još original kako sam kupio tri komada,postavlena,ali tako mi palo na pamet da bi moglo izgurati kajlu
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
Evo ovako je to kod mene, sad sam stavio 10 mm sajlu, dvostruko prešanu, malo je zafrkancija u odnosu na običnu ali se da staviti bez problema.

Da to je za jedan lanac, i najćešće svi koristite 8 lanac. Kod mene 15 sajla, trebaju mi tri lanca. Koristim dva lanca 10 mm. Znači treba se nosit dva lanca destke od 2,5 metara, koji su težine oko 7-8 kg + takva spojnica koja bi trebala biti sigurno tri puta teža od te vaše, da se može smotati sjla 15 i da je jaka da ju ne pokida 15 tonsko vitlo. Radio sam ja sa tim , to je problem provući ispod trupca kad treba omotati oko trupca dva tri puta i da sajla zarotira trupac da se odvoju kad se zabije pd žilu. zao sam osmislio sada sebi pravim sam završetak sajle. Rad sa lancima je sranje, omče su zakon, ja lance koristim jer mi je sad sajla koja se odvrće i kida omče, a lanac je sprečava u odvrtanju.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Evo karasa u remontu.
IMG_20210916_133657_638.jpg IMG_20210916_133708_387.jpg IMG_20210916_133724_917.jpg
Ko prvo pitanje jel se bude ova sajla dala iskoristiti pošto je sjebana. Nedavno kupljena duplo prešana 12 mm. Znam sigurno da je bilo u tvornici na remontu. Nebi htio nikog pljuvati, možda i griješim, ali ako je već bilo tamo i dobro naplatili onda su mogli od 6 ležaja promjeniti 4 koja imaju lufta. Jedino se vidi da je lamela ponovo zanitana.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Evo karasa u remontu.
View attachment 40288 View attachment 40289 View attachment 40290
Ko prvo pitanje jel se bude ova sajla dala iskoristiti pošto je sjebana. Nedavno kupljena duplo prešana 12 mm. Znam sigurno da je bilo u tvornici na remontu. Nebi htio nikog pljuvati, možda i griješim, ali ako je već bilo tamo i dobro naplatili onda su mogli od 6 ležaja promjeniti 4 koja imaju lufta. Jedino se vidi da je lamela ponovo zanitana.
Majstori su došli na loš glas
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
A neznam. Možda ja griješim. Možda su ti ležaji i dobri. Ali sad kad je već raskopano budem ih promjenio pa kak bude.
 
  • Like
Reactions: ZJ

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Ipak sam krivo vidio. Još nisam imao posla sa takvim ležajima. Moje najiskrenije isprike majstorima. Kaže se kod mene, pogriješi i konj gdje neće magarac. 😔
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,556
Završetak sajle,ovdje je svezana na čvor jer je pucala nekoliko puta ali inače tu bude završna kugla,i žabice na Gvozden vitlu....
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Kraj sajle sam zavario. Idem u utorak malo do auto Horvata po kardan i te klizače, lance pa budemo vidjeli. Nemam namjeru profi se baviti sa tim tak da bi ovo za moje potrebe moralo biti sasvim dobro. Opet nikad se nezna 🤣
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
Evo karasa u remontu.

Ko prvo pitanje jel se bude ova sajla dala iskoristiti pošto je sjebana. Nedavno kupljena duplo prešana 12 mm. Znam sigurno da je bilo u tvornici na remontu. Nebi htio nikog pljuvati, možda i griješim, ali ako je već bilo tamo i dobro naplatili onda su mogli od 6 ležaja promjeniti 4 koja imaju lufta. Jedino se vidi da je lamela ponovo zanitana.
Gde si skontao da je luft, u ležaju na kuglana, ili na osovini ili vanjski prsten ležaja i kućište. Svi ti vitlovi koji imaju lamele imaju pomeranje doboš po osovini odnosno ležaja se pomeraju po osovini, da bi to bilo izvodljivo osovini se pravi sa zazorom i takva iz fabrike kad izađe ima luft, koji se u radu širi.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Radi se o ovakvom ležaju IMG_20210916_161219_666.jpg
Na prvi pogled izgleda kao obični kuglični ležaj. Dok se ne izvadi iz kućišta.
 
Na vrh