• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,593
Mislim za ovo sto meni treba i koliko mi treba cak i ono sto je @smilan postavio da bi dobro doslo...ili nesto slicno.

@MUHA Sad si mi dao prevelik izbor i sad tek ne znam nis 😂😂

Inace na zetoru je akumulator 140 ampera i 1000 udarna moc i necu ja sa tim nikad slajsat satima vec onak, vise znog obaranja a tu je onda potezanje 3-4 metra i to je to
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,094
Možda su oni međusobno ovisni jedan o drugome.
Možda prijatel Kupljenec čeka da mu ZJ nekaj istokari za prikolicu ili možda ZJ čeka da mu Kupljenec još nekaj doveze na prikolici kaj mu treba da pusti u pogon tokarilicu. To bi se onda moglo nazvati zakonom o spojenim posudama. 😉 :unsure::ppozdrav:

Kolega Ghost moj dobronamjerni savjet ti je da ne gledaš da električna vitla. To su vitla koja se mogu koristiti za samoizvlačenje ili za utovar vozila na labudicu, a kvalitetnija koštaju kaj dragi kamen.
Kupi šumarsko vitlo i bude ti koristilo za sve namjene koje trebaš u svojem poslu.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,985
Ja ga imam nije baš za rad u šumi,ali ovo kaj si ti gledao je presporo,moraš gledati da je motor jači,a prijenosni omjer manji,dakle oko 156:1,a ne 265 kao u tvom slučaju
Kaj se akumulatora tiče ako traktor radi ne moraš se brinuti
Evo ovakvo je moje pa usporedi tu imaš struje i sve ostalo
Ja ga koristim na cjepaču i dušu dalo
Samo pazi on nema kvačilo nego direktan prijenos,za sitne poslove i teških tereta je ok,ali nije za konstantnu uporabu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Pogledal sam linkove i prvo mi u oko pala cijena. Kaj je ono s njuškala toliki šrot ili je ovo toliko prenapuhano. 13 k kn je stvarno preveč za namjenu o kojoj pišemo, onda rađe pravo traktorsko vitlo.
Slažem se, za te novce...
Warnova vitla su kvalitetni provjereni proizvodi pa se samo nameče da je ovo drugo očito manje kvalitete.

@MUHA mi je sad zadao na razmisljanje, srecom pa sam pare rjesio prije pa imam vremena za kombinacije 😁 Vitlo Dragon Hidra DWHI 20000 HD, hidraulično, 9.072 kg, sa čeličnom sajlom, vodilicom, bez kontrolnog seta - Biolab.hr
Uz ovo tereba još i kontrolni set.....
Skupa igra
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,593
Za 11t kn kupiš pravo vitlo a ne improvizaciju.
Slažem se, ali meni pravo vitlo ne pomaže, samo mi je veća komplikacija, ne kažem da nije bolje od ovoga nego ovo mogu montirati na traktor i ne smeta mi za kopčati čezu, sa pravim vitlom nastaje problem gdje moram jedan dan vitlati a drugi dan ići po drva.
Uz ovo tereba još i kontrolni set.....
Skupa igra
istina, ali nisu ni električna u tom rangu jeftinija...velim da si mi dao previše rješenja i sad ne znam gdje bi ni kako bi 😁 🤦‍♂️
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
istina, ali nisu ni električna u tom rangu jeftinija...velim da si mi dao previše rješenja i sad ne znam gdje bi ni kako bi
Ja sam ti samo htel pomoči ali kak to obično ide na forumu.... puno glava, puno mudrolija i na kraju izađeš zbunjeniji nego kaj si bil 🤭

Po svemu sudeči za ono kolko tebi treba dobro i ono kaj si ga sam našel ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Slažem se, ali meni pravo vitlo ne pomaže, samo mi je veća komplikacija, ne kažem da nije bolje od ovoga nego ovo mogu montirati na traktor i ne smeta mi za kopčati čezu, sa pravim vitlom nastaje problem gdje moram jedan dan vitlati a drugi dan ići po drva.
Za svako vitlo mozeš zakvačiti prikolicu...nije ko za kuku, ali može poslužiti.
Ako ugradiš ono hidraulično vitlo, nemaš dasku za sidrenje, nemaš šasiju na traktoru, pa da nebi bilo traktora u više komada ;)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Slažem se, ali meni pravo vitlo ne pomaže, samo mi je veća komplikacija, ne kažem da nije bolje od ovoga nego ovo mogu montirati na traktor i ne smeta mi za kopčati čezu, sa pravim vitlom nastaje problem gdje moram jedan dan vitlati a drugi dan ići po drva.

istina, ali nisu ni električna u tom rangu jeftinija...velim da si mi dao previše rješenja i sad ne znam gdje bi ni kako bi 😁 🤦‍♂️
Ovaj moj Uniforest nije imal kuku kad sam ga uzeo(polovnog). Imao sam doma nekakvu kuku i namontirao je na njega, služi odlično. Ako smeta da se skinut za pol minute. Inače neka vitla imaju fiksne kuke zavarene za daske. Za to šta tebi treba uzmi neko manje polovno vitlo i miran si.
 

Prilozi

  • IMG_20210911_093837.jpg
    IMG_20210911_093837.jpg
    43.8 KB · Pregleda: 32

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
tak sam i ja na svojeg stavil prikolicu punu drv, i onda pod bregom ni trc...pa odi po drugi traktor da isčetverim traktor, vinč i prikolicu... :cautious:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Prednost električnog vinča je kaj je uvijek na traktoru pa može poslužiti i kao pripomoč kod nekog upadanja sa traktorom kad se drva izvažaju.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,985
Pogledal sam linkove i prvo mi u oko pala cijena. Kaj je ono s njuškala toliki šrot ili je ovo toliko prenapuhano. 13 k kn je stvarno preveč za namjenu o kojoj pišemo, onda rađe pravo traktorsko vitlo.
Možda je razlika u kvaliteti,ali je i razlika u snazi motora,tj brzini povlačenja
Recimo to ovako imaš mali motor,veliki prijenos,veliku vučnu silu,ali sporo i jeftino
Ili imaš jak motor mali prijenos istu vučnu silu ,ali brzo i skuplje
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,593
Za svako vitlo mozeš zakvačiti prikolicu...nije ko za kuku, ali može poslužiti.
Mogu zakvaciti to ne kazem, mogu zakvaciti i 3 brazde plug preokretac...al ga ne mogu nosit sa zetorom 6211, zamisli ovaj teret zakopcan za vitlo 20210914_074857.jpg
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
.al ga ne mogu nosit sa zetorom 6211, zamisli ovaj teret zakopcan za vitlo
Tri metra drva može voziti tako prikolicu zakačenu za vitlo po ravnici samo ako imaš tegove naprijed.
 

Najnoviji postovi

Na vrh