Moja osnovna dilema je bila zbog toga što sam sa postojećim vitlom izvukao maksimum iz njega a preko toga dalje dešavaju mi se havarije a to mi ne treba. Ovo sad ima jednu lamelu i 50 metara sajle. Služi me već dosta godina ali nije dobar prijenosni omjer i dosta je brzo, naravno koliko para toliko i muzike. Pokušao sam i složiti reduktor i to je bilo idealno što se tiče brzine i snage,omjer je bio kao kod tajfuna ali naravno pošto nije lanac gore baš neke veličine i onda on puca. Na tržištu sam našao najbolje što je bilo moguće ali badava. Naravno da bi se sad dalo tu nešto i doraditi ali tko nema svoj tokarski jednostavno se ne isplati. Mislim si sad kad kupujem da uzmem 5,5 t i dok ću ja raditi za mene bude dobro. Kod nas nema puno ljudi vitlo ali dečki koji se ozbiljnije bave imaju tajfune i za njih se kunu da su dobri. Radio sam ja spajanja daljinskih na njima ali nisam imao priliku sam sa njima raditi. Ionako osim krpana i tajfuna i po kojeg karasa drugog kod nas nema.