• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

tomislav.m.

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
68
sve to stoji ali da malo povecamo sta kazes da 539 vuče 7mdrva,sirovih kao tvoja.nije nemoguce, VELIKO je pitanje prikolica i pogotovo osovina kako je rasporedena, to moze svaki traktor onesposobit ako nije na pravom mjestu
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
prikolice su većinom tvorničke IMT, 7m može vuči jedino u snu, znači 7m puta recimo 700-750kg je 5T i T prikolica, skupa 6T na težinu traktora 1600kg, traktor je skoro pa 4 puta lakši od tereta.
 

IVANX71

Novi član
Tu od
8 Velj 2013
Poruka
16
ako joj je nosivost 13-14T, ona prazna sa imalo boljim kranom ima 4-5T, znači nešto manje od 20T, računaj na dobrog šestaka od kojih 100ks možda i više, sve zavisi od modela traktora, jer nije isti iz sdf grupacije od 100ks ili neki stariji fiat,stajer ili nešto slično.

Nije ukupno 20 T.

Prikolica PALMS 142 :
Tezina prikolice (bezkrana) : 1700 kg
Nosivost : 14 000 kg - kran 970 kg : 13030 kg
UKUPNO : 14730 kg
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ti si napisao 14 nosivosti, a ne bez dizalice, ja sam mislio da ona ima recimo 2000kg+1000kg kran i još vozi 14T, tovarit će se i 15T+ove 3T od prikolice to ima 18T.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
nisam napadnut ne, hehe san bio na putu...

ma ja san to najvise pitao zbog toga da kako ga ne ide na zadnji toliko drva i kako to zadnje gume izdrze je to je dosta tezine... a u neki skas to ni sam nebi vjerovao nikako ki nisam nikad vozio traktor tj jesam ali kao mali... nemoze nista od 1600kg vuci takav teret u skas makar mu prikolica sjedne na zadnja kola ali nije to kao na tegljacu nikako to sjedne na kraj kola i nemoze to nikud sigurno, nema sanse... ali mislio sam cak i tako po nekom putu da ga nakon rupe recimo ne baci u zrak il sl?
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
spma0020.jpg

evo 539 sa 7 metara drva, išlo bi i 8 ali gume na prikolici su jako slabe, prikolica je tehnostroj 3.5 t, teška je 700 kg a nosivost 2800 kg i vozi gotovo stalno 4 do 5 metri drv, teško je složit više i traktoru nije svejedno, a vozi i po 4 do 5 tona pijeska,
 
Posljednje uređivanje:

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
Lako je tvrdim da je tu 7m, a možda i je, al to nisu drva direkt iz šume sječena, nego su to već pocjepane meterice, ja na traktoru imam gume 14.9-28 i sa 5.5T nule u prikolici im nije baš milo, a mogu se mislit kako su 11.2 na ferkecu sa 5T, ma može on to vozit samo koliko dugo i do kad, kod mene sa toliko nebi mogao ni uz jednu uzbrdicu, on ima 1600kg, nije on za te terete, a i kuka mu nije nešto prejaka za sve preko 5T.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
zasto je toliko tesko prihvatit da ferko moze vuci tih 5-7m ako je teren donekle suh i ne previse brdovit?
je da mu nije svejedno te da je cak i potencijalno opasno, ali bori se on s tim..

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=zVwaLCVZ-Vk[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=pWHSSh8wKRk[/YT]

na drugoj snimci je jednoosovinka sa 2 reda i cca metar visine?

druga je stvar da je to, cim je tezi teren, patnja i za traktor i za vozaca. i nije to kombinacija za neki ozbiljniji rad, ali u nedostatku boljega rade ljudi i s njim..
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
i sam vidiš da on nije za takve terete na ovom drugom videu i to je lomljenje traktora, normalno kad ljudi nemaju bolje da rade i sa njim. ali je bolje natovarit metar manje pa sigurno doći kući, nego na putu slomiti kuku od traktora, ili da te u nizbrdici zanese ili pogura pa razbiješ i traktor, bilo je kod mene svega, vozili su ljudi sa 539 po 5T i po 6m drva dok jedan kojeg je zaneslo i poguralo nije završio u orahu kraj ceste i jedva ostao živ, da nije bilo oraha skupljali bi ga čajnom žličicom, od tad su se ljudi opametili.
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
ovde na slici, nema 7 metara, to sam slikal kad sam več počel istovarivat, ali ta drva su bila na lageru, bio je 8 mjesec i sve suho ko barut, i samo jedno 15 m skros mali brijeg, i jedan na haubi naprijet na traktoru da se uspije izvuč, a dalje je sve asfalt do doma i to ide, ali polako, jer se prikolica opasno ljulja, s tim da imam zračne kočnice na prikolici i nije baš šala zaustavit se s tim teretom. Drva su bila rušena par dana prije i onda se cijepalo i odma slagalo na prikolicu. sa dobrom prikolicom moglo bi i više u idealnim uvjetima, ali je to ipak puno, i tolko sam vozil samo taj put jer je bila zadnja tura pa da se sve makne i nejde još jedanput, obično vozim oko 5 metara i to ide pjevajući.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ovako ljudi ja sam se okladia s tim susjedom i sada ima da mi date svaki po metat drva ako izgubim ako ne ja vama :D salim se... uglavnom okladia san se u 20m da ce on s 5,5m ici je jedan skas, nije skas nesto pretezito velik ali imaj jedan zavoj u njemu i iz njega mora s smjesta, cijeli put je batuda, znaci bijeli put je... sada dali mu je to prednost ili ne neznam, ali ako to ide tuda onda sta meni treba da gledam traktore od 80-100ks :)
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Na ovom drugom videu se vidi sve koliko čovjek mora biti uporan da ide stroj tako mučiti....a onda kad se nešto strga je krivo sve osim onog tko je to uzrokovao.....:mur:
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Na ovom drugom videu se vidi sve koliko čovjek mora biti uporan da ide stroj tako mučiti....a onda kad se nešto strga je krivo sve osim onog tko je to uzrokovao.....:mur:

baš.
da su išli na dvaput možda bi ukupno posao trajao sat duže.
ovo traktor može vući, ali samo kako, nikako. zbog čega? youtube senzacije kako može voziti sedam metara drva s 39 konja. mi s ursusom ne vozimo više od četiri i onda priče pa može on i više. naravno da može. tako je i s velikim masseyem teglio deset metara na dvije ćeze u blatu ga diglo prednji kraj dok je zviznuo s prednjim krajem pukla je hidraulika upravljanja. puknulo je tako kao da je netko odrezao. pa ti pretovaraj deset metara u pola metra blata i kamena. samo da bi u birtiji mogli pričati kako mogu. baš je netko lijepo napisao, samo dokle.
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
prikolice su većinom tvorničke IMT, 7m može vuči jedino u snu, znači 7m puta recimo 700-750kg je 5T i T prikolica, skupa 6T na težinu traktora 1600kg, traktor je skoro pa 4 puta lakši od tereta.

Ja sam vozio na IMT 3t prikolici svježih 7m graba po asfaltu sa imt 542 moguće je put je bio udaljan 30 km, i priznam da je pukla guma na prkolici kaj od tereta kaj od starosti gume, guma je bila dotrajala
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
hrvoje01.....o tome ja govorim,to je rad u šumi...trebao bi ti jedan 533 da potegne odatle jedno 6-7 metara...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
hrvoje01.....o tome ja govorim,to je rad u šumi...trebao bi ti jedan 533 da potegne odatle jedno 6-7 metara...

odavde niti ova mrcina nemože potegniti 5m a ferac jedino da ga helikopterom prevezu
 
N

Nevjernik

Guest
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=FOpYHWkun0c&NR=1&feature=endscreen[/YT]

Ide ferđo samo tako...
 

Najnoviji postovi

Na vrh