• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ide ferđo samo tako, ovo su prava drva ne moraš ni palit motorku za njih, samo ih preko koljena prelomiš i u peć.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
sve što se može pobrati pa i zadnja grana je dobro ,jer to sitno isto gori, šteta je u šumi ostavit6m drva u ograncima.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004

ne bih rekao gledam ga dugo u oglasniku stoji sigurno godinu dana a nekako mi je sumnjiv, t.j. dimenzije guma čini mi se da bi bolje odgovarao za međurednu obradu nego za šumu, nešto tu ne štima, vjerojatno su bile čelestone ša je netko kupio najjeftinije (najuže moguće) da ga ne izađe skupo i mislim da bi mu to u šumi bio veliki problem, t.j. čim i mu ila malo teže priklizavao bi:mur:
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
Da ovo za gume se slažem ali čini mi se da se na drugoj slici gore na krovu vidi logo Hrvatskih šuma...:icon_scratch:
 
B

bosniahos

Guest
Da to su oni od firme Steyr naručivali ka i ovi iz Hv-ea tj MOB-a po sistemu malo izame dajte.Svi imadu takove uske točkove i gume.Nego oni iz Gradine sa 55 konja,vidi majmuna paintom si oboja lice mora da glumi James Bonda,hahaha,malo šale.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Da to su oni od firme Steyr naručivali ka i ovi iz Hv-ea tj MOB-a po sistemu malo izame dajte.Svi imadu takove uske točkove i gume.Nego oni iz Gradine sa 55 konja,vidi majmuna paintom si oboja lice mora da glumi James Bonda,hahaha,malo šale.

tko - gdje - nekužim ovo baš najbolje, t.j. nisam shvatio najbolje što si htio reći
 
B

bosniahos

Guest
Malo sam pomiješal temu plavi oglasnik i ovu,zbog čini mi se istog Steyra u temi plavi oglasnik gdije bio i traktor imt 555 koji prodaje tip iz Gradine za nešto manje od 750 eu ako ne griješim,pogledaj mustru.Eto.
 
B

bosniahos

Guest
Uvijek kod njuškala pogledajte i pod ono ostali oglasi puno se više vidi ako ima pod tom rubrikom oglasa kako prodavaoc recimo diše.Naravno da to nije cijena.Tako je izvijesni Riječanin u oglasima daval cijene za Harley motore da su ljudi masovno zvali i dolazili a onda je bilo koga ti j...š radiš budale od nas a sve se moglo jednim pozivom riješiti.
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
lanac,2 metra 7mm u sosnju si platijo sam 19 nesto eura i to na akciji tj neki za 3-5 t crveni plavi je nesto skuplji on je 8 mm a duzina 2i po trgovina je sa vitlima ima sakakvih cijene skupe no najbolje mahati sa parama pa se goditi sa trgovcom no opet carina porez pa u odnosu na hr kad se izracuna prevoz ha tu je to ja sam dobro pogledo u sloveniji i usporedio u hr kupip sam krpana kao po nekoj staroj cjeno 5 si 70 m sajla jos nisam probokao najmodernijo tehnologijom radjeno no jedan bolcn za polugu ne moze se ugrat samo jedva u jednom polozaju neprecizno plcica fabrikata o strju sa podatcima nema je u sloveniji ima je ,ja sam kupio kod varazdina neka im je firma maticna kao u sloveniji a filijala u hr cjene ne odudaraju u slo i hr tu je to nadlje vitlo koje je bilo kod trgovca i sto su mi dovezli ima malo razlike bolje se uvijek prezentira,a drugo doveze,,na spage je ,kako ce delati e znam budem piso mislenja sam da je malo napuvano a to je stari modela noviji modeli sve su slabiji izabro sam ga odokativno no nekako je bilo stabilno nesto mi je djelovalo jace no vidit ce se ima oko 390kg e sajla je celicna sa celicnom sredinom pa je dosta kruta ,poluga sa spagom za vucu dosta je teska i i velik hod ima,,kardanska osovina je dosta u strani sto nije bas dobro
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
lanac,2 metra 7mm u sosnju si platijo sam 19 nesto eura i to na akciji tj neki za 3-5 t crveni plavi je nesto skuplji on je 8 mm a duzina 2i po trgovina je sa vitlima ima sakakvih cijene skupe no najbolje mahati sa parama pa se goditi sa trgovcom no opet carina porez pa u odnosu na hr kad se izracuna prevoz ha tu je to ja sam dobro pogledo u sloveniji i usporedio u hr kupip sam krpana kao po nekoj staroj cjeno 5 si 70 m sajla jos nisam probokao najmodernijo tehnologijom radjeno no jedan bolcn za polugu ne moze se ugrat samo jedva u jednom polozaju neprecizno plcica fabrikata o strju sa podatcima nema je u sloveniji ima je ,ja sam kupio kod varazdina neka im je firma maticna kao u sloveniji a filijala u hr cjene ne odudaraju u slo i hr tu je to nadlje vitlo koje je bilo kod trgovca i sto su mi dovezli ima malo razlike bolje se uvijek prezentira,a drugo doveze,,na spage je ,kako ce delati e znam budem piso mislenja sam da je malo napuvano a to je stari modela noviji modeli sve su slabiji izabro sam ga odokativno no nekako je bilo stabilno nesto mi je djelovalo jace no vidit ce se ima oko 390kg e sajla je celicna sa celicnom sredinom pa je dosta kruta ,poluga sa spagom za vucu dosta je teska i i velik hod ima,,kardanska osovina je dosta u strani sto nije bas dobro

da nemam takvo vitlo povjerovo bi u ovu tvoju priču koju sam jedva razumio:(grin):
vitlo je sasvim ok malo treba vremena da se uštosiš sa špagama i kočnicom:(emo):ali možda previše očekuješ od vitla 5t
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
da nemam takvo vitlo povjerovo bi u ovu tvoju priču koju sam jedva razumio:(grin):
vitlo je sasvim ok malo treba vremena da se uštosiš sa špagama i kočnicom:(emo):ali možda previše očekuješ od vitla 5t

pa prije svega ,vitlo si 5t namjenjeno za neku g potrebu 40 m drva godisnje imam stari sljivik,i bagremik,koji su u dosta velikoj kosini tako da i u susnom razdoblju ne moze se sigurno sa traktorom proci a jos manje sa teretom,pogotovo za vrijeme kisa ne moze se isusiti put kako bi se transprtiralo sa nekakvom prikolicom pa smatram da bi bilo najbolje izvuci sa vitlom sve do prikolice na ravnom djelu,sto bi trebalo opravdati ,nista vise ne ocekujem vitlo ima poteznicu za kvacenje prikolice koja je dosta visoko tesko se prikljucuje sa bolcnom rupe nisu centricne,potrebno ih je razrajbati ,a postoji potreba za busenjenjem jos jedne rupe nize,spodnji skripac je dosta visoko trebo je biti dosta nize eto toliko odokativno o slovenskoj visokoj kvaliteti,nista posebno,:(handshake):
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
to vitlo je promašaj u startu za 40m drva kupiti novo vitlo mislim da nije baš pametna investisija
što se tiče poteznice ona je samo za vući nekakvu malu prikolicu i to praznu i tu poteznicu prilikom vitlanja obavezno skini jer ćeš je onmah saviti kad ti se drvo nabije na nju
kod mene su rupe sve OK doduše ja sam svoje kupio direktno u Sloveniji
AJD MI RASTUMAČI ŠTA TI JE TO SPODNJI SKRIPAC
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Nisam baš čuo da se ljudi previše žale na seriju SI,i ja sam namjeravam kupit ove god 4t SI i več sam ga detaljno pregledao i dobro se raspitao i čujem samo riječi hvale za tu seriju
A vuč prikolicu na toj poteznici na vitlu:(n): šteta vitla kao prvo,nije to za terete kopčat,ja još na traktoru ne kopčam na gornju poteznicu a ne da bi na vitlo
 

Najnoviji postovi

Na vrh