• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
Vitlo ti ne bi smjelo bit više od 4t...
A koja marka...to ti je tema vječitih prijepora...
Ustvari sve zavisi koliko ga trebaš, jednostavno logika nalaže da ako vitlo trebaš za 20,30 ili 50 m godišnje nema smisla kupovat uniforest,tajfun ili krpan...kupiš karasa za duplo manju lovu i problem riješen
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
Vitlo ti ne bi smjelo bit više od 4t...
A koja marka...to ti je tema vječitih prijepora...
Ustvari sve zavisi koliko ga trebaš, jednostavno logika nalaže da ako vitlo trebaš za 20,30 ili 50 m godišnje nema smisla kupovat uniforest,tajfun ili krpan...kupiš karasa za duplo manju lovu i problem riješen

slažem se...
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
Vitlo ti ne bi smjelo bit više od 4t...
A koja marka...to ti je tema vječitih prijepora...
Ustvari sve zavisi koliko ga trebaš, jednostavno logika nalaže da ako vitlo trebaš za 20,30 ili 50 m godišnje nema smisla kupovat uniforest,tajfun ili krpan...kupiš karasa za duplo manju lovu i problem riješen

tako sam i mislio,gledam karasa već neko vrijeme,znači dosta mi je 4t
 

wendettooo

Član
Tu od
21 Lis 2012
Poruka
52
poštovani članovi foruma!
znam da ste vjerojatno nedugo raspravljali o traktorskim vitlima
ali pošto mi ta stavka nije dostupna molio bih vas da me malo savjetujete
pošto planiram kupiti vitlo za ursus 335
što je najbolje kupiti,vaša iskustva i slično,unaprijed hvala!

4T KRPAN TI JE NOV 6000KN! PO MENI NAJBOLJI IZBOR...:icon_super:
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
4T KRPAN TI JE NOV 6000KN! PO MENI NAJBOLJI IZBOR...:icon_super:

...6000 je stari model sa uključivanjem vitla pomoću poluge ili ručke... krpan 4t "na špag" je 8000 i koju kunu više....

kad smo već kod toga, u čemu je razlika između ta dva vitla izuzev očitu razliku u sistemu uključivanja i težini 165kg/210 kg odnos između ta dva modela od 4t?????
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
...6000 je stari model sa uključivanjem vitla pomoću poluge ili ručke... krpan 4t "na špag" je 8000 i koju kunu više....

kad smo već kod toga, u čemu je razlika između ta dva vitla izuzev očitu razliku u sistemu uključivanja i težini 165kg/210 kg odnos između ta dva modela od 4t?????

jača je konstrukcija i namjenjen je tržištu EU
stari model se ne može prodavati u zemljama EU
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ovo je neka španjolska tvornica a radi krpan.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=iHqvhc4-dsE&feature=endscreen[/YT]
 

wendettooo

Član
Tu od
21 Lis 2012
Poruka
52
kako se hidraulika traktora od 30-40ks ponaša s tih 210kg gvožđa, u odnosu na "stari" model sa 165 kg?

kako nebi dizao!!!eto mojeg sa 5-icom SI...320kg + sajla
 

Prilozi

  • DSC_0807.jpg
    DSC_0807.jpg
    67.1 KB · Pregleda: 881
  • DSC_0804.jpg
    DSC_0804.jpg
    75.1 KB · Pregleda: 1,925

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
to je ursus 35 ks...kako se ponaša s tim vitlom od 320kg prilikom vuče...koliko zakačiš i vučeš, mislim u kubicima...cca kubik?

ja sa svojim lambom koji je težak 5000kg i natovaren prednji samar drva
kad zakvačim 2m3 i vučem malo uz brdo diže ga na zadnje točkove sa krpanom 5t-si
 

wendettooo

Član
Tu od
21 Lis 2012
Poruka
52
to je ursus 35 ks...kako se ponaša s tim vitlom od 320kg prilikom vuče...koliko zakačiš i vučeš, mislim u kubicima...cca kubik?

pa kod mene je hidraulik u jako dobrom stanju tako da mu tezina vitla nista pretsatavlja(u ursusovim upstvima pise da dize 700 kg)
kaj se samog vitlanja tice nemam bas iskustva jer sam vitlo kupio prije 5mj,ali ja sam prezadovoljan!:biggrin: nema kaj ne moze povuc,bar za sada! budem probal staviti video od jednog poslica,vitlo je vuklo 2 komada duzine 10m (promjer cca 60-70cm a na kraju (vrhu) 25-30) i 1 komad 11,5m i 2 vrha (krosnje) tih trupaca bez frke!:(clap):
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
pa kod mene je hidraulik u jako dobrom stanju tako da mu tezina vitla nista pretsatavlja(u ursusovim upstvima pise da dize 700 kg)
kaj se samog vitlanja tice nemam bas iskustva jer sam vitlo kupio prije 5mj,ali ja sam prezadovoljan!:biggrin: nema kaj ne moze povuc,bar za sada! budem probal staviti video od jednog poslica,vitlo je vuklo 2 komada duzine 10m (promjer cca 60-70cm a na kraju (vrhu) 25-30) i 1 komad 11,5m i 2 vrha (krosnje) tih trupaca bez frke!:(clap):

stavi video da vidim kako se ponaša...
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
pa kod mene je hidraulik u jako dobrom stanju tako da mu tezina vitla nista pretsatavlja(u ursusovim upstvima pise da dize 700 kg)
kaj se samog vitlanja tice nemam bas iskustva jer sam vitlo kupio prije 5mj,ali ja sam prezadovoljan!:biggrin: nema kaj ne moze povuc,bar za sada! budem probal staviti video od jednog poslica,vitlo je vuklo 2 komada duzine 10m (promjer cca 60-70cm a na kraju (vrhu) 25-30) i 1 komad 11,5m i 2 vrha (krosnje) tih trupaca bez frke!:(clap):

zar ti kažeš da si sa ti traktorom i vitlom odjednom povukao " 2 komada duzine 10m (promjer cca 60-70cm a na kraju (vrhu) 25-30)"...
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
zar ti kažeš da si sa ti traktorom i vitlom odjednom povukao " 2 komada duzine 10m (promjer cca 60-70cm a na kraju (vrhu) 25-30)"...


ta dva komada zajedno imaju maksimalno 2,5 kubika. je li to puno za to vitlo?
 

Najnoviji postovi

Na vrh